• Ondřej Habervešl z Habernfeldu

    Bellum Bohemicum. Ondřeje z Habernfeldu vypravování o vojně české od roku 1617

    Položka č.: 591

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, tiskem a nákladem Ed. Grégra, Praha, 1867, rytina s věrným vypodobením titulu pův. vydání ve frontispisu A. Řeháček, exlibris Vl. Weigert, plpl. převazba, 140s., desky odřené, flíčky na listech, na tit. listě vlastnický podpis, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Různí autoři

    Encyclopédie dArchitecture VII Volume - 1878 (Revue Mensuelle des Travaux Publics et Particuliers)

    Položka č.: 590

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, obs. velké množství čb. vyobrazení, několik bar. chromolitografií a úv. texty (98s.), vyd. Veuve A. Morel & Cie, Libraires-Éditeurs, Paříž, 1878, nová clpl. vazba, na všech listech patrná vodní stopa, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Handatlas über alle Theile der Erde und über das Weltgebäude

    Položka č.: 589

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (232 €)

    kniha, obs. 89 dvoustránkových listů s mapami ze všech kontinentů, vyd. Gotha Justus Perthes, 1878, 7. vydání?, zajímavý dvoustránkový titulní list s osmicípou hvězdou vyobrazující zemi při pohledu z Arktidy, následuje dvoustrankový soupis s obsahem atlasu, původně polokožená vazba, hřbet chybí - na…

    Aktuální cena: 5.800 CZK (232 €)

  • Antonín Jaroslav Puchmajer

    (1769-1820)

    Puchmagerůw Rýmownjk, aneb, Rýmownj slownjk, gegž wydal, a žiwotopis Puchmagera

    Položka č.: 605

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, ve frontispisu rytina s vyobr. autora, vyd. Leopold Rayner, Plzeň, 1824, tištěno švabachem, životopis autora napsal J.W. Sedláček, brož, 151s., flíčky na listech, oslí růžky, papírové desky zašlé, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Položka č.: 604

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, vyd. Česká expedyce, Kramériusowi dědicové, Praha, 1809, přel. Abraham z Gynterrodu, 380s., restaurováno - sešito do nových papírových desek, listy místy ušpiněné, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • François Marie Arouet Voltaire

    (1694-1778)

    Théatre complet. Tome I

    Položka č.: 603

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, rytina s podobiznou autora v titulu, obs. Oedipe, Mariamne, Brutus, La Mort de Cesar, Zayre a Alzire, vyd. Cramer Fréres, Ženeva (Geneve), 1771?, francouzsky, polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 464s., desky výrazněji odřené, blok listů v dobrém stavu, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Václav Hanka

    (1791-1862)

    Rukopis Kralodvorský, a jiné výtečnějšie národnie spěvopravné básně: slovně i věrně v póvodniem starém jazyku, s pripojeniem polského, južno-ruského, illyrského, krainského, hornolužického, německého i anglického preloženie

    Položka č.: 602

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, 4. vydání, vyd. Václav Hanka, Praha, 1843, celokožená převazba, původní přední i zadní obálka vevázána, 316s., desky odřené, místy flíčky na listech, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Josef Vojtěch Sedláček

    (1785-1836)

    Paměti Plzenské, gež ku poctě slawných Wladyk, slowůtných měssťanů a obywatelů král. kragského weysadnjho města Plzně

    Položka č.: 601

    kniha, vyd. Leopold Rayner, Plzeň, 1821, clpl. vazba, 143s., vodní mapa a flíčky na listech, tit. list restaurován, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • František Tichý

    (1896-1961)

    S.K. Neumann: Básně

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, podepsaný portrét básníka na patitulu Fr. Tichý, podpis autora na tit. listě, vyd. Družstevní práce, Praha, 1928, 94/100 na ručním losínském papíře, pův. celokožená zlacená vazba, zlacená horní ořízka, pův. obálka vevázána, 148s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Ob…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Jan Konůpek

    G. Apollinaire: Fantasie

    Položka č.: 211

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 5x lept J. Konůpek, vyd. Arno Sáňka, Brno, 1924, ex. 106/200 na ručním papíře Eggerth, přel. J. Zaorálek, plpl. převazba, 60s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Holla…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Různí autoři

    Lubomír Voleník: Mystérium náhody všedního dne

    Položka č.: 210

    bibliofilie, s původními grafickými přílohami: O. Kulhánek, A. Střížek, K. Šafář, K. Vysušil (vše signováno) a J. Klápště a V. Komárek (nesignováno), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2007, ex. 72/650 na supersnowbrigh papíru v lepené japonské vazbě a s podpisy L. Voleníka, M. Dyrynka, P. Kábrta, a …

  • Olga Vychodilová

    Vítězslav Nezval: Manon Lescaut

    Položka č.: 209

    bibliofilie, 15 celostránkových a 5 drobných leptů v textu a na obálce O. Vychodilová, vytvořeno jako diplomová práce v atelieru docenta J. Mikuly na VŠUP, Praha, 1982, volné listy v obálce, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG…

  • Různí autoři

    cérky

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, soubor šesti grafických listů, autoři: A. Brunovský (Mladá), A. Kučerová (Žena s králíčkem), J. Pešicová (Magdalena), E. Prokopová (Panenka), H. Storchová (Eva) a E. Tomanová (Píseň, vyd. pro potěšení Jožky Pavlíka a jeho přátel, 1982, ex. 19/56, volné listy v obálce, výborný stav, anti…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Suzanne Renaud

    Položka č.: 207

    bibliofilie, 5x signovaná suchá jehla kombinovaná s leptem J. Šerých, vyd. Edice 33 (Fr. Janás), Brno, 1983, ex. X/80, podpis Dagmar Halasové pod vlastním medailonkem autorky i výtvarníka, výběr z tvorby S. Renaudové v překladech B. Reynka, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhoš…

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Triptych

    Položka č.: 206

  • Ota Janeček

    Vzpomínka na Jaroslava Seiferta

    Položka č.: 205

    bibliofilie, 1x sign. serigrafie O. Janeček (21x15cm), podpis pod vlastní básní L. Stehlík, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1986, rozkládací list, ruční papír, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    J.B. Moliére: Moliére a lékaři

    Položka č.: 204

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 3x dvoubar. litografie A. Born, podpisy v přední tiráži A. Born, Fr. Dvořák (doslov), Jar. Tesař (sepsal) a Mar. Dyrynk (přebal a typogr.), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1999, ex. 541/600, brož v ob., 25s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. …

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    12 leptů Jindřicha Pilečka

    Položka č.: 203

    bibliofilie, 12x sign. lept J. Pileček, vyd. v Moravské Třebové, 1987, ex. 98/100, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, 7x suchá jehla tištěná z původních desek Fr. Tichého, vyd. Edice 33, 1981, ruční papír Ingres, přebásnil V. Nezval, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Michael Rittstein

    Mídas / Midas

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě M. Rittstein (A4), vyd. nákladem autora, 1985, ex. 44/100, 5. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Vo…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Pavel Roučka

    Achilleus / Achilles

    Položka č.: 200

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě P. Roučka (A4), vyd. nákladem autora, 1984, ex. 44/100, 2. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie …

  • Aleš Lamr

    Kéýx + Alkyoné / Ceyx + Alcyone

    Položka č.: 199

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě A. Lamr (A4), vyd. nákladem autora, 1984, ex. 44/100, 1. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy …

  • Vladimír Komárek

    J. Seifert: Bombardování města Kralup

    Položka č.: 198

    bibliofilie, 7x původní signovaný lept (18,4 x 12 cm), řada vyobrazení v textu a podpis v tiráži V. Komárek, vytiskl a vyd. Jan Mauler, 1982, ex. 26/30, ruční papír, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    J.W. Goethe: Faust

    Položka č.: 197

    bibliofilie, 8x sign. lept K. Šafář, vyd. Sběratelé exlibris, Pardubice, 1997, ex. 27/120 (grafiky tiskl Zd. Šíma), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

  • Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Karty

    Položka č.: 196

    bibliofilie, 6x signovaná suchá jehla s motivy karet V. Jarcovják, vyd. Edice Folio, sv. 10, Praha, 1982, v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Gajdoše, E. Filly, zakládají člen skupiny Trasa, člen SVU Mánes

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Soubor grafických listů

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, 8x dvoubarevný signovaný lept J. Istler, vyd. Spolek sběratelů a přátel exlibris, Pardubice, 1996, ex. B1/100 (vyšlo též 50 výtisků v jednobarevné variantě), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Fr…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vít Obrtel: Dvanáct textů

    Položka č.: 194

    bibliofilie, 3x barevný sign. lept J. Istler, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1981, ex. 22/60 na ručním papíru z Velkých Losin, podpis V. Obrtela a Fr. Janáse (vydání připravil) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skup…

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    K.J. Erben: Zlatý kolovrat

    Položka č.: 193

    bibliofilie, 3x sign. kombinovaná technika J. Pileček, vyd. Supraphon, Praha, 1980, ex. A183/200, ed. Lyra Pragensis, ruční papír, volné listy v obálce, 36s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Georg Trakl: Lidský žal

    Položka č.: 192

  • Stanislav Juřík

    (1948-1993)

    Franz Kafka: Povídky

    Položka č.: 191

    bibliofilie, 5x sign. linoryt vyřezal, vytiskl a vyd. St. Juřík, 1988, ex. 3/40 na ručním papíře z Velkých Losin, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská