• Maxmilian Švabinský

    Vilém Závada

    Položka č.: 1331

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:14

    litografie, 1960, 18,5 x 14,2 cm, sign. PD MŠvabinský, soupis Páleníček, Švabinská č. 810, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Maxmilián Švabinský

    Hospodyně

    Položka č.: 1332

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:15

    lept, 6,6 x 5 cm, sign. PD MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný č…

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID1415 Historie příhozu

    Odhadní cena: v CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Frontispis knihy Francouzská poesie nové doby v překladech Viktora Dyka

    Položka č.: 1333

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:16

    suchá jehla, 1957, 14 x 9,5 cm, monogr. DU T. 57., Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Hlavy Geuzů (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 1334

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:17

    suchá jehla, 1948, 11,1 x 8,4 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Pohled na vesnici

    Položka č.: 1335

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:18

    litografie, 1952, 28 x 40 cm, sign. PD Karel Tondl, zažloutlý papír, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, P…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Únos

    Položka č.: 1336

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:19

    tuš, akvarel, koláž, papír, 39,5 x 28 cm, rám, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux. Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze.

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    V nebezpečí

    Položka č.: 1337

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:20

    tuš, akvarel, koláž, papír, 38 x 28 cm, rám, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux. Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze.

    Poslední dražitel: ID6863 Historie příhozu

    Odhadní cena: v CZK

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Na nové planetě

    Položka č.: 1338

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:21

    Odhadní cena: v CZK

  • Lukáš Trnka

    (1978)

    Položka č.: 1340

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:22

    křída, papír, 70 x 100,5 cm, sign. vzadu Lukáš Trnka 2013

    Odhadní cena: v CZK

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Květina (Ex libris Hrachovec)

    Položka č.: 1341

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:23

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Václav Trobl

    Krajina se snopy

    Položka č.: 1342

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:24

    olej, plátno, 64,3 x 93 cm, sign. LD VTrobl, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, narodil se v Malovicích u Netolic, malíř jihočeské krajiny a kytic, které zdobí mnoho netolických domácností. Restaurátor kostelních soch a maleb.

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Král a královna

    Položka č.: 1343

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:25

    akvarel, tužka, plátno, papír, 21,8 x 22 cm, sign. PD Troup, rám, na rámu drobné oděrky, zvlněné plátno, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID3152 Historie příhozu

    Odhadní cena: v CZK

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Bodlák

    Položka č.: 1344

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:26

    pastel, papír, 30,3 x 14,3 cm, sign. PD Troup, rám, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Měsíc

    Položka č.: 1345

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:27

    pastel, papír, 12 x 12 cm, sign. PD Troup, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Karel Uher

    (1891-?)

    Položka č.: 1346

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:28

    olej, plátno, 50 x 65,5 cm, sign. PD K. Uher, rám, studoval soukromě u malířů Kristinusa, K. Truppeho a O. Hlavsy

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID3871 Historie příhozu

    Odhadní cena: v CZK

  • František Urban

    Třída Dukelských hrdinů

    Položka č.: 1347

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:29

    bromostříbrná fotografie adjustovaná na kartonu, 50. léta, 21 x 29,5 cm, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • František Urban

    Stromovka

    Položka č.: 1348

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:30

    bromostříbrná fotografie adjustovaná na kartonu, 50. léta, 21,5 x 29,7 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • František Urban

    Malá Strana

    Položka č.: 1349

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:31

    bromostříbrná fotografie adjustovaná na kartonu, 50. léta, 23 x 29,3 cm, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Hilar Václavek

    (1884-1951)

    Pod stromy

    Položka č.: 1350

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:32

    litografie, 1939, 23 x 16 cm, značeno na desce PD H. Václavek 39, grafický list z původního souboru dvaceti grafických listů Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně, vydalo SVUM jako členskou prémii na rok 1939, žák prof. A. Kalvody

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Jiří Vach

    Lidé v dešti

    Položka č.: 1351

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:33

    suchá jehla, 10,7 x 35,6 cm, sign. PD J. Vach, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris J.H. Štěrby

    Položka č.: 1352

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:34

    dřevoryt, 1929, 13,7 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal , autorský tisk, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID6868 Historie příhozu

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jar. Jozefy

    Položka č.: 1353

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:35

    dřevoryt, 1936, 11,8 x 6,9 cm, LN značeno ve štočku J.V., lezce zažloutlý papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vincence Paulusa

    Položka č.: 1354

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:36

    dřevoryt, 16,5 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal , Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu 20. let získal V. Paulus několik váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Paulus Soupis knižních značek J. Vách…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    Položka č.: 1355

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:37

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    Položka č.: 1356

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:38

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. Karel Procházka

    Položka č.: 1357

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:39

    dřevoryt, 1924, 9,8 x 9,5 cm, sign. PD J.Váchal, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. J. Svatop. Procházka

    Položka č.: 1358

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:40

    dřevoryt, 1925, 10 x 9,8 cm, sign. PD J.Váchal 25, Dr. J. S. Procházka byl přírodovědcem, pracovníkem Národního muzea a jedním z prvních ochránců přírody. Kromě vydaných ex libris doprododil J. Váchal v roce 1920 třemi dřevoryty Procházkovu knihu Atlantis (vydána pod preudonimem Dr. Svante Kosmos).,…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    In memoriam Vincence Paulusa

    Položka č.: 1359

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:41

    dřevoryt, 16,6 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Štěpán Peterka

    Položka č.: 1360

    Vyvolávací cena: 560 CZK (23 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:42

    dřevoryt, 1937, 17,5 x 12 cm, PD monogr. JV., lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 560 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu

    Odhadní cena: v CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaromír Malý

    Položka č.: 1361

    Vyvolávací cena: 520 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2019 20:43

    dřevoryt, 10,3 x 8,8 cm, LD značeno ve štočku J.V., lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 520 CZK (21 €)

    Odhadní cena: v CZK