-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Ležící Vlasta
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, překližka, 74 x 115 cm, sign. PD Dillinger, malba místy poškozena, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Kreisinger
(1885-1956)
Matka s dítětem
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1945, 76,5 x 61,5 cm, sign. PD V. Kreisingr 1945, rám, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, člen Jednoty umělců výtvarných
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Feigl
(1884-1965)
Krajina
Položka č.: 123Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, tuš, papír, 1914, 25 x 33,5 cm, sign. LD Feigl 1914, žák prof. Bukovace, Roubalíka a Thieleho na AVU v Praze, člen skupiny Osma
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kundera
(1911-2005)
Paříž
Položka č.: 124Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, papír, 1939, 32 x 49 cm, sign. PD Rudolf Kundera/Paříž39, rám, papír zažloutlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Pirner
(1854-1924)
Stojící akt
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, 24,2 x 15 cm, sign. LD M.P., rám, zažloutlý papír, oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Les
Položka č.: 126Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
rudka, papír, 23 x 15 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Mladá Boleslav
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 1936, 24,5 x 36 cm, monogr. LD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Lomany u Frant. Lázní
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Krásný den ve Vlastiboři
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1981, 30 x 42 cm, sign. LD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Vlhavy
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1977, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Jelínek
(1930)
Tristan s Tod
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
barvené křídy, papír, 2003, 55,8 x 42 cm, sign. DU O. Jelínek 2003
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Torzo
Položka č.: 132Vyvolávací cena: 11.500 CZK (480 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, akvarel, 1990, 59 x 38 cm, sign. DU L. Kuklík 1990, č. 13/120, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.500 CZK (480 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Cirkus
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, akvarel, 1986, 59 x 49 cm, sign. DU L. Kuklík 1986, A.T., žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost I
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava., rám, obrázky Karola Barona z roku 1996 jsou ze série ilustrací k aforistickým textům slovenského autora Róberta Gála pro vydavatelství GplusG. Projekt dvou knížek aforismů se v GplusG nakonec realizoval (1997, 1998), ale na Gálovo př…
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost III
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava., rám, předloha ke knize aforismů Róberta Gála. Kresba od Karola Barona zobrazuje surrealistickou postavu s bizarní kombinací anatomických a fantastických prvků. Dominantní jsou velké oči, výrazný růžový jazyk a různé organické tvary, kte…
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Sucharda
(1866-1916)
Vrba z kytice K.J.Erbena
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
bronzový reliéf, 1899, 60,5 x 16,5 cm, značeno PD Sucharda, lito v železárnách Komárovských, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1899, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. V. Myslbeka na VŠUP v Praze, J. Kouly a J. Maudera na České technice, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
František Uprka
(1868-1929)
Neščasná vojna Moravská balada
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
bronzový reliéf, 1903, 60,5 x 16,5 cm, zančeno LD Uprka, železárny Rožmitál, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1903, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Horejc
(1886-1983)
Olympia
Položka č.: 138Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
bronz, 1938, v. 27 cm, pozdější, sběratelsky zajímavý odlitek; Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20. století. Bronzový odlitek milostného aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mez…
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
MICL
(1969)
Granátové ryby
Položka č.: 139Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2022, 60 x 90 cm, sign. PD Micl, absolvent pražské AVU, žák prof. J. Načeradského, prof. K. Nepraše a prof. J. Davida, člen skupiny Natvrdlí a Luxsus
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
MICL
(1969)
Černé jezero
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2024, 90 x 135 cm, sign. PD MICL 24, MICL je sochař a malíř, absolvent Akademie výtvarných umění, představitel současné realistické malby. S realitou ve svých malbách však zachází velmi svévolně do té roviny, že se realita podobá spíše divokému snu. Typické jsou pro něj groteskní a ero…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Anderlová
(1977)
Indián
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2014, 50 x 70 cm, sign. vzadu Anderlová , absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Placht
(1962)
V duchu letu
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2000, 100 x 100 cm, sign. vzadu Otto Placht 2000, žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze
Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Budil
(1943)
Zátiší s lebkou
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1962, 40 x 50 cm, sign. PN Budil 62, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Budil
(1943)
Přátelé
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 65,5 x 56 cm, sign. PD BBudil, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdenek Hůla
(1948)
V slunci
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, plátno, 2012, 100 x 100 cm, PD Z. Hůla, malíř, sochař, absolvent AVU u prof. Součka, v roce 2002 habilitoval na VŠUP v Praze v oboru sochařství
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Hubatka
(1960)
V zajetí světla
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 8.800 CZK (367 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 100 x 90 cm, sign. PD Hubatka
Aktuální cena: 8.800 CZK (367 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Hubatka
(1960)
Slepý anděl
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 100 x 115 cm, sign. LD Hubatka
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Mühlbauer
(1949)
Krajina 1
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
pigment, pastel, papír, 2006, 61 x 61 cm, sign. PD Mühlbauer 06, přeloženo uprostřed, lehce pomačkané okraje, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen Výtvarné společnosti Kruh a Umělecké besedy
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Mühlbauer
(1949)
Krajina 3
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
pigment, pastel, papír, 2007, 61 x 61 cm, sign. PD Mühlbauer 07, přeloženo dvakrát, pravý dolní okraj lehce pomačkaný, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen Výtvarné společnosti Kruh a Umělecké besedy
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Štěpán Molín
(1980)
Zelená
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 10.500 CZK (438 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, plátno, kombinovaná technika, 2020, 30 x 40 cm, sign. vzadu Molín 2020, je absolventem AVU v Praze, kde studoval pod vedením Michaela Rittsteina. Jeho tvorba je charakteristická zachycováním různých městských zákoutí, často v ponuré atmosféře. Zvláštní nostalgická atmosféra jeho obrazů je pod…
Aktuální cena: 10.500 CZK (438 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO