• Josef Čapek

    (1887-1945)

    Georges Duhamel - Světlo

    Položka č.: 235511

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:30

    kniha, linoryt, 1921, 21,5 x 13,5 cm, Praha, Aventinum Otakar Štorch-Marien, 1921, vazba původní, brožovaná, 68 stran, obálku upravil a linorytem vyzdobil Josef Čapek, stav dobrý, některé listy uvolněny, lehce zažloutlý, podpis majitele, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Pr…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Balada o jednom člověku a jeho radostech

    Položka č.: 235496

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:15

    bibliofilie, 1902, 29 x 21 cm, 8 ilustrací Františka Kupky, secesní dobová převazba, původní obálka vevázána, Hejda a tuček, Praha, vazba celoplátěná, 84 stran, odřené rohy desek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy,…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Minda, čili o chovu psů

    Položka č.: 235495

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:14

    kniha, 1930, 26 x 19,5 cm, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha, vyšlo 280 nečísl. kusů na ručním papíře umbria, pevná převazba, 23 stran, mírně prohnuté desky převazby, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Muž v depresi

    Položka č.: 237249

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:35

    tuš, papír, 28 x 19 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Návrh na parfém

    Položka č.: 237247

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:33

    tuš, papír, 27 x 14 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Eau de Cologne

    Položka č.: 237246

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:32

    tuš, papír, 1919, 27 x 14 cm, sign. PD K.Šimůnek 1919, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Andělíčci

    Položka č.: 237245

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:31

    tuš, papír, 14,5 x 26 cm, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Dívka s parfémem

    Položka č.: 237244

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:30

    tuš, papír, 23,5 x 24,5 cm, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ladislav Hojný

    Vzkazy zvenčí č.81 - Křížov

    Položka č.: 237243

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:29

    akvarel, tuš, tužka, papír, 40 x 50 cm, sign. LD Hojný Lad. 7.XI. 2018, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Miroslav J. Černý

    (1935-2007)

    Rozkvetlý strom

    Položka č.: 234987

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:13

    litografie, 34,5 x 41 cm, sign. PD M. J. Černý, autorský tisk, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID4**3 Historie příhozu

  • Holub

    Sedící dívka

    Položka č.: 234966

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:10

    litografie, 1997, 32,6 x 37,6 cm, sign. PD Holub 97, při okrajích zašpiněný, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Vejce

    Položka č.: 233909

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:06

    lept, 19,4 x 17,4 cm, sign. PD J. Pileček, č. 41/200, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Karlův most v zimě

    Položka č.: 233758

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:48

    dřevoryt, 1926, 19,5 x 14,6 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK - 26, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademi…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Staroměstský orloj

    Položka č.: 233755

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:45

    dřevoryt, 1927, 19,4 x 14,5 cm, sign. PD Vik, PN značeno ve štočku VK - 27, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, ř…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Jandejsek

    Položka č.: 233139

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:20

    tempera, papír, 1984, 33 x 45 cm, sign. PD Jan 1984, při okraji poškozený papír, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vladimír Komárek

    Hora

    Položka č.: 231317

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:08

    suchá jehla, 21,8 x 15,7 cm, sign. PD VKomárek, č. XVI/XX, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vladimír Komárek

    Ptáci

    Položka č.: 231300

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:05

    suchá jehla, 22,8 x 14,8 cm, sign. DU VKomárek, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Čestný diplom, sdružení zahrádkářů

    Položka č.: 230225

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 13:57

    litografie, 1923, 51,5 x 38,5 cm, sign. LN na kameni K. Špillar 1923, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Kateřina Vítečková

    Podzim

    Položka č.: 229029

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 15:08

    litografie, 1997, 27,2 x 20 cm, sign. PD Kateřina Vítečková 1997, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. A. Kybala a K. Svolinského na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jiří Vach

    Týnský chrám

    Položka č.: 227775

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:53

    suchá jehla, 22,3 x 13,8 cm, sign. PD J. Vach, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jiří Vach

    Lidé v dešti

    Položka č.: 227769

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:48

    suchá jehla, 10,7 x 35,6 cm, sign. PD J. Vach, č. 11/30, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Monogramista AR

    U vchodu do kostela

    Položka č.: 225123

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:29

    akvarel, papír, 18 x 17,5 cm, monogr. PD A.R, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Liesler

    Josef Hora: Zápisky z nemoci

    Položka č.: 224825

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:28

    litografie, 21,7 x 14,8 cm, sign. DU Liesler, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • František Martínek

    Rybník

    Položka č.: 224010

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:26

    olej, sololit, 40,5 x 122 cm, sign. PD Martínek Fr., Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Vladimír Pukl

    (1896-1970)

    San Simeone (Benátky)

    Položka č.: 221934

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:25

    lept, 33 x 25 cm, sign. PD Vl Pukl, III. stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Antonín Majer

    (1882-1963)

    Jitro

    Položka č.: 221887

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:18

    lept, 24,4 x 32,2 cm, sign. PD Ant. Majer, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hynaise, V. Brožíka a H. Schwaigera, zakládající člen spolku Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Josef Kočí

    (1880-1961)

    V aleji

    Položka č.: 221885

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:17

    suchá jehla, 31 x 23,5 cm, sign. PD Jos. Kočí, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ženíška na Akademii v Praze, člen JUV, SVU Myslbek a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Vladimír Pukl

    (1896-1970)

    Přístav v Palermu

    Položka č.: 221805

    mědirytina, 27,9 x 25,3 cm, sign. PD VlPukl, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Stařec

    Položka č.: 221868

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:14

    lept, 30,7 x 23 cm, sign. PD K. Štěch, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Emanuel Ranný st.

    (1913-2008)

    Na samotě

    Položka č.: 221843

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:13

    suchá jehla, 19,1 x 24,7 cm, sign. PD Em. Ranný, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Dillingera a T. F. Šimona, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)