Bibliofilská aukce - online část (170. Aukce)

pouze on-line část sálové aukce

SEZNAM AUTORŮ

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jalovec s jalovicí

    Položka č.: 818

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:25

    bibliofilie, 2x sign. suchá jehla V. Komárek, na záložce uvedeno: milenci Jožky Pavlíka od V. Komárka, dva volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Karel Konrád: O Konstantinu Bieblovi

    Položka č.: 819

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:26

    bibliofilie, sign. rytina s portrétem K. Biebla ve frontispisu a rytina na tit. listě J. Švengsbír, podpis autora před tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1952, ex. 115/800, upr. M. Kaláb, volné archy v obálce, 42s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, č…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    P. Kneidl: Historie O synu švédského krále a české paní

    Položka č.: 820

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:27

    bibliofilie, dřevoryty vyzdobil Zd. Mézl (první ve frontispisu signovaný), vyd. PNP, Praha, 1984, 500 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rastislav Michal

    (1936)

    Jaroslav Seifert: Dvě básně

    Položka č.: 821

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:28

    bibliofilie, grafická výzdoba R. Michal, vyd. Miloslav Janča (podpis v tiráži), 1989, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, A. Pelce, M. Holého a K. Součka, člen UVU

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdenka Kabátová Táborská

    (1933)

    Kytička z Erbenovy Kytice

    Položka č.: 822

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:29

    bibliofilie, 4x sign. dřevoryt Z. Táborská Kabátová, vyd. Emil Gebauer, 1986, ex. 4/100, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Dopisy

    Položka č.: 823

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:30

    kniha, výběr dopis J. Seiferta V. Mikulovi, vyd. J. Vinklát a V. Mikule (podpis v tiráži), 2008, ex. 1/100, brož, 33s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Edmond Konrád: Olbřím

    Položka č.: 824

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:31

    bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, podpis autora na tit. listě, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 4/25, pův. brož, 82s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Karel Toman: Torso života

    Položka č.: 825

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:32

    bibliofilie, 2x barevný dřevoryt a úprava Fr. Kysela, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 448/600 na ručním papíře, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Cesta

    Položka č.: 826

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:33

    bibliofilie, vlepené signované grafické přílohy: A. Beran, A. Drobník, J. Kábrt, L.J. Kašpar, V. Komárek, V. Pokorný a V. Janků, k 70. narozeninám M. janků vydali jeho přátelé, samizdat, obs. soupis novoročenek M. Janků, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    L. Kundera: Řeč na Hané

    Položka č.: 827

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:34

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu V. Komárek, podpis L. Kundery v tiráži, vyd. Městské kulturní středisko, Kostelec na Hané, 1991, 200 výtisků, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Sládek

    (1906-1982)

    Josef Chaloupka: Kamarád mrtvých

    Položka č.: 828

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:35

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu a úprava J. Sládek, podpis autora na patitulu, vyd. Josef Hladký, Hranice, 1930, ex. 149/250, brož v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Štorch-Marien

    (1897-1974)

    Chvála nakladatelského povolání

    Položka č.: 829

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:36

    bibliofilie, frontispis J. Zrzavý, vyd. Ot. Štorch-Marien k desátému výročí Aventina, Praha, 1920, ex. 390/400, upr. Fr. Muzika, listy svázané nití, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Nur Augenblicke

    Položka č.: 830

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:37

    bibliofilie, vyd. Neue Cranach Presse, Kronach, 2000, ex. 86/200, na tit. listě neurčený podpis, svázáno provázkem, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Votruba

    (1880-1953)

    Literárne štúdie I.

    Položka č.: 831

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:38

    bibliofilie, podpis autora v tiráži, vyd. Slovenský spisovatel, Bratislava, 1950, ex. 466/500, plpl. vazba, 237s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Langer

    (1888-1965)

    Andělé mezi námi

    Položka č.: 832

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:39

    bibliofilie, podpis autora na tit. listě, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1931, ex. 20/30 na holandu, volné archy ke svázání, v obálce, 105s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Svatopluk Machar

    (1864-1942)

    Konfese literáta I.+II.

    Položka č.: 833

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:40

    bibliofilie, podpis autora v prvním svazku, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1927, ex. č. 5, 2x pův. brož, 202+203s., okraje obálky prvního dílu mírně opotřebené, flíčky na ořízkách, velmi dobrý stav obou svazků, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Medek

    (1890-1940)

    Dvě básně

    Položka č.: 834

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:41

    bibliofilie, podpis autora na tit. listě, vyd. arch. Fr. Tichý (podpis s věnováním v tiráži), Hradec Králové, 1928, 200 výtisků, polokož. vazba, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jandová

    (1938-2008)

    Ludvík Kundera: Galerie a názvy

    Položka č.: 835

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:42

    bibliofilie, 1x sign. linoryt L. Jandová, podpis s věnováním autora v tiráži, vyd. Galerie Otakara Kubína, Boskovice, 1996, jeden dvojlist a grafický list v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. K. Müllera, V. Silovského a V. Tittelbacha na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Listopad

    (1921-2017)

    Kaninchen

    Položka č.: 836

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:43

    bibliofilie, linoryty Zoppe Voskuhl, podpis překladatele na patitulu (Eduard Schreiber), vyd. Corvinus Presse, Berlin, 2007, sešit, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    P. Křička: Šípkový keř

    Položka č.: 837

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:44

    bibliofilie, 3x sign. lept P. Dillinger, vyd. Kvasnička a Hampl, Praha, 1929, ex. 400/500, brož v obálce, 82s., obálka zašlá a při krajích lehce otřepená, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hol…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Vláčil

    (1924-1983)

    V. Hálek: Javorové housle

    Položka č.: 838

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:45

    bibliofilie, 4x litografie J. Vláčil (poslední v tiráži signovaná), vyd. Kruh Bibliofilů, Morava, 1950, ex. 83/100, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. P. Dillingera, J. Lichtága a J. M. Z. Rossmannna na ŠUŘ v Brně, poté K. Mináře na AVU v Praze, čl…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Kábrt

    (1920-1989)

    Paříž

    Položka č.: 839

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:46

    bibliofilie, 2x lept J. Kábrt; podpis P. Kábrt, J. Čejka (redakce) a M. Dyrynk (typografie) v přední tiráži; vydáno u příležitosti 80. narozenin J. Kábrta a k poctě českého kresleného a animovaného filmu a jeho tvůrců, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2000, volné listy v obálce, výborný stav, antiq…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Dopis od J. Voskovce

    Položka č.: 840

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:47

    bibliofilie, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, faksimile a tištěný přepis dopisu od J. Voskovce, bez nakl. údajů, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Jaroslav Seifert: Kamenný most

    Položka č.: 841

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:48

    bibliofilie, podpis na patitulu, ob., tit. list, iniciály a šest kreseb K. Svolinský, podpis autora na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1944, brož, 66s., obálka zažloutlá a ohmataná, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný čle…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Prokop Toman

    (1872-1955)

    Umění a sběratelství

    Položka č.: 842

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:49

    bibliofilie, vyzd. Arno Nauman, vyd. autor nákl. vl., Praha, 1930, ex. 263/310 na bezdřevném papíře, brož, 117s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Jan Zahradníček

    (1905-1960)

    Stefan George: Básně v próze

    Položka č.: 843

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:50

    bibliofilie, překlad a věnování Evě Florianové v tiřáži J. Zahradníček, vyd. jako soukromý tisk Anny a Vlastimila Vokolkových, Pardubice, 1936, ex. 23/100, podobizna autora v tiráži R. Lepsius, ruční papír, sešit v obálce, 22s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Radclyffe Hall: Studna osamění

    Položka č.: 844

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:51

    kniha, upr. Toyen, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1931, ex. 104/400 na Simili Japanu, ed. Symposion, sv. 47, pův. clpl. vazba, 494s., desky ušpiněny, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Juřík

    (1948-1993)

    Neuspořádaný výběr z poezie Jana Vodňanského

    Položka č.: 845

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:52

    bibliofilie, 3x sing. lept S. Jurík, vyd. S. Jurík, Plzeň, 1990, ex. 11/24, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Alena Antonová

    (1930)

    Jan Ignác Summa

    Položka č.: 846

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:53

    bibliofilie, 1x sign. barevná such jehla A. Antonová, vyd. Karel Samšiňák, Praha, 2008, ex. 34/85 s podpisem vydavatele v tiráži, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Olga Vychodilová

    (1949)

    Dívky

    Položka č.: 847

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:54

    bibliofilie, 9x sign. lept O. Vychodilová, bez nakl. údajů, ex. 6/60 s podpisem výtvarnice na obálce, volné listy, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook