• Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Básnické překlady Emanuela z Lešehradu. Výpravy do cizích zemí 1-7

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, Básníci zítřku (Whitman, Mombert), Souhvězdí (Baudelaire, Maeterlinck, Verlaine, Mallarmé), Návštěvy (Francouzská a anglická lyrika), Návštěvy II. (Německá, skandinavská, polská, japonská a čínská lyrika), Skryté divadlo (Básně prózou), Torsa (z různých literatur), Ruské byliny (výběr),…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Akrobat

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dvoubarev. typograf. kompozice ve frontispisu a úprava V. Obrtel, 1. sv. ed. Plejada, vydal R. Škeřík, Praha 1927, Ex. 5/250 Van Gelder ?, 45 s., celokožená vazba s zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým

    Položka č.: 189

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., zažloutlé okraje, přesahy ob. lehce opotřebeny, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqar…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Básně

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, Čas, Praha 1903, 84 s., clpl. vazba, lehce odřená, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu

    (1760-1825)

    Le Robinson de Douze Ans, Histoire intéressante dun Jeune Mousse français abandonnée dans une Ile déserte

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, příhody dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, 8 barevných litografií ve frontispisu a v přílohách v textu, francouzsky, vydal La Librairie de lEnfance et de la Jeunesse, P.-C. Lehuby, Paris okolo 1860, 224s., původní brož, , obálka v dolní části natržená…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • .

    Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, frontispis rytina Robinsona s dalekohledem, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polokož. vazba , 100s., desky odřené a poškozené, listy místy nečisté, dobrý stav , Antikva…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Záhada hlavolamu - přepodivný příběh ze života Rychlých šípů

    Položka č.: 299

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, četné ilustrace v textu a několik samost. příloh vytvořil Jan Fischer, román vycházel na pokračování jako vkládaná příloha v 6. ročníku Mladého Hlasatele, od 1. do 28. čísla, 14. svazek knihovny Mladého hlasatele Záhada hlavolamu, Praha 1940-41, plpl. vazba, odřené desky, skvrny na papíře, za…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Ex libris Marionet III

    Položka č.: 447

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, soubor 16 knižních značek - C. Bouda (2x), O. Lasák, M. Klemenčič, J. Beneš (2x), S. Havrlík, J. Baruch (2x), M. Macháň (2x), S. Marks, O. Barthodl, R. Desarthis, G. Blattner, Z. Kratochvíl. Vydal v roce 1935 jako soukromý tisk prof. Dr. J. Veselý. Rozměr A5, na obálce místy drobné skvr…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    V. B. Nebeský: Protichůdci

    Položka č.: 635

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, …

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Egon Hostovský: Tři noci

    Položka č.: 415

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. a graf. úpr. L. Sutnar, vzácněji se objevující exilové vydání, vyd. Czechoslovak Society of Arts and Sciences in America (Společnost pro vědy a umění), New York, 1964, pův. brož, 207s., na hřbetu flíčky a při spodním okraji drobně natržený papír, přesahy obáky trochu pomačkané, jinak pěkn…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mírovský

    Kocour Felix: Všude dobře, doma nejlépe

    Položka č.: 393

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Vojtěch Šeba, Praha, 1929, il. Ferda Fiala, pův. sešit, 12 stran + ob., odborně vyspraveno: nově opravený hřbítek, zadní strana ob. doplněna (část obrázků ale chybí), velmi pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Očarovaná Šumava

    Položka č.: 353

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, barevné reprodukce a vložené exlibris J. Váchal, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, 75 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Soubor grafický listů

    Položka č.: 445

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    10 x lept, uloženo v papírovém obalu, rozměr alba 30 x 15 cm, vše sign. PD K. Šafář, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara

    Položka č.: 550

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Georges Bernanos

    (1888-1948)

    Pod sluncem satanovým

    Položka č.: 485

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Konvolut 15 tisků ze Staré Říše

    Položka č.: 484

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Řeřicha

    (1872-1959)

    Dřevěné kostelíky v Karpatech

    Položka č.: 563

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 43 x 33 cm, 6x dřevoryt J. Řeřicha, vyd. Československá jednota, Praha, 1931, předmluva Františka Žákovce, věnování autora na titl. straně, volné listy v pap. deskách, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kouly na ČVUT v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Christian Waldvogel

    (1971)

    Earth Extremes

    Položka č.: 385

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 32 x 21 cm, Nine Projects Made of Space and Time, vyd. Scheidegger & Spiess, 2010, text v angličtině a němčině, pů. clpl. vazba, 495s., výborný stav , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    A collection of famous pictures of the Sung Dynasty

    Položka č.: 545

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 44 x 33 cm, 15 barevných reprodukcí a 15 stran s vysvětlivkami k obrázkům, čínský a anglický text, vyd. The Commercial Press, Limited, Peking, 1957, originální brokátová hedvábná vazba s několika fialovými jemnými hedvábnými šňůrami, vázaná ve stabilní skládací lněné složce se 2 sponami ze sl…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Suzanne Renaud: Tušený úsvit

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sbírku veršů doprovázejí dva grafické listy /pozdější otisky/ Bohuslava Reynka. Vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v Praze, 1981. Uloženo v papírových deskách 30 x 22 cm., soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českýc…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    Československé legie v Rusku, malířské dokumenty

    Položka č.: 560

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 24 x 35 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři:J. Vlček, F. Parolek, M. Smolka, O. Matoušek, V. Nikodem, F. VikZiegelheim, J. Malý, J. Hartman, vyd. Památník odboje, Praha, 1922, velmi do…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Konstantin Biebl: Zloděj z Bagdadu

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka J. Čapek, vyd. Erna Janská, Praha, 1925, jako I. svazek Nové edice Hyperionu, celkem 1000 výtisků, pův. brož, 31s., okraj zadní strany ob. drobně natržen, na hřbetu dva drobnější flíčky, jinak velmi pěkný, krásný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Umělec…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    František Nechvátal: Vedro na paletě

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, graf. úprava Z. Rossmann, vydal Václav Petr, Praha 1935, 500 výtisků, 110 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Recesse, s dvěma s, po desíti letech

    Položka č.: 205

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    brož, Fechtner, Praha 1946, 81 s., brož, obálka pokrčená, zašlá, titulní list potrhaný, zachovalý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    Judaika

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    3x kniha, 17 x 11,5 cm, první kniha: Machzor ?, hebrejský text, vyd. Anton Schmid, Wien, 1806, polokožená vazba, z části odtržený hřbet, druhá kniha: Festgebete der Israeliten, J. Landau, vyd. J. Schlesinger, Wien und Budapest, 1905, německý a hebrejský text, clpl. vazba se zlaceným zdobením, z část…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Národní Báchorky a pověsti

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, první a druhý díl v jednom svazku, vyd. I. L. Kober, Praha, 1880, clpl. nakl. vazba s ornamentální ražbou a zlacením, A. Lachník, Dílna knihařská, Olomouc, 315+361s., velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumila Jermářová

    Velká vzorná česká kuchařka

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 22 x 15 cm, množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinzon-Kruzo. Udiviteľnyja priključenija, razskazannyja im samim. Roman v dvuch častjach. S risunkami Pedžeta.

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ruské předrevoluční vydání, překlad z angličtiny L.A. Murachinoj, za titulem portrét a životopisná stať o D. Defoe, xylografické ilustrace W. Pageta v textu, rusky, azbuka, vydala Tipografija Tovariščestva I. D. Sytina, Moskva 1900, dobová polokož. vazba, zlac. výzdoba hřbetu, 223 + 211 s., h…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Strange Surprising Adventure of Robinson Crusoe, of York, Mariner, as Related By Himself. Embellished with Plates and Designs by Noel Pocock.

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, výpravné vydání, 24 barevných ilustrací na zvláštních přílohách Noel Pocock, dvoubarev. titulní list, vydal Henry Frowde and Hodder & Stoughton, London 1910, celoplátěná vazba s motivem stop v písku, zlacená ořízka, tištěno na silném papíře, 352 s., lehce pomačkáné okraje desek, lehce zašp…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook