• Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Souborná výstava Jana Zrzavého 1918-1923

    Položka č.: 271

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, katalog ke druhé výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1923, bez textu, pouze seznam 49 kreseb a obrazů s dobovými cenami, dvojlist, 4s., velmi dobře zachováno! , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé m…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Souborná výstava prací Jana Zrzavého

    Položka č.: 270

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, katalog k vůbec první výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1918, text autora a seznam 92 kreseb a obrazů z let 1907-1916 s dobovými cenami, sešit, 16s. (včetně obálky), velmi dobře zachováno! , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Fra…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Werkverzeichnis der Graphik

    Položka č.: 269

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, věnování a podpis na tit. listě J. Anderle, první publikace bilancující umělcovo dílo a zároveň unikátní katalog postupně doplňovaný v letech 1972-1985, s mimořádně kvalitními reprodukcemi, jako příloha přiložen ceník Preisliste grafického díla taktéž s reprodukcemi děl ke dni 15.9.1985, vy…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Hoši od Bobří řeky

    Položka č.: 294

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustrace v textu J. Foglar, 7. vydání, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1945, plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Praga panoramica

    Položka č.: 288

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, v italštině, vydal Odeon 1992, 290 s., clpl. vazba s obálkou, obálka lehce natržená, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Máchovské variace

    Položka č.: 427

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    4 x litografie, 1944, 4 x cca 18,5 x 11,5 cm, vždy značeno dole v desce CB, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    Karlův most

    Položka č.: 571

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    10x litografie, 42,5 x 30 cm, 10x sign. litografie, autoři: Jiří Lacina, Vladimír Pokorný, Josef Procházka, vyd. Vátvarná škola, Praha, 1955, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 14.5 cm, lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Paul Eluard: Veřejná růže

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, frontispis a 3 ilustrace koláží a typografie J. Štyrský, překlad V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, 76 s., ppl. převazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    František Halas: Tvář. Poesie 1930 - 1931

    Položka č.: 210

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3 svazky, 1., 2., a 3. vydání, frontispis, vazba J. Štyrský, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1931, 1932, 1936, 42 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vilém Szpyk

    (1902-1939)

    Líheň

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, příloha Ozvěn Vlasty Buriana, Praha 1933, 41 s., původní pap. obálka s fotomontáží autora na přední straně sestavenou z fotografií Karla Hájka a Centropressu, text modře tištěný, velmi vzácně se objevující knížka poesie nekonvenčního výtvarníka a básníka Viléma Szpyka (1902 – 1939) stál…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Voskovec&Werich, Hoffmeister: Svět za mřížemi : hudební komedie o 3 aktech a epilogu

    Položka č.: 200

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, návrh obálky Adolf Hoffmeister , 125. sv. Hry Českého jeviště, Nákladem Divadelního a hudeb. knihkupectví, nakladatelství a antikvariátu vydal Evžen J. Rosendorf, Praha 1933, orig. brož, 112s., okraje ob. lehce pokrčené, nakladatelem pozměněná adresa na ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • J&J Voskovec&Werich

    Vest Pocket Revue

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka J.V.W. - Voskovec&Werich, 1. vydání, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, tisk M. Forejt, 8. sv. Malá edice Odeonu, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož, 69s., mírně poškozený hřbet, okraje ob. lehce pokrčené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alan Alexander Milne

    (1882-1956)

    Dobrodružství medvídka Pů

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Arbes

    (1840-1914)

    J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anton Ruthner von

    (1817-1897)

    Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Julius Laurenčič

    Naše mocnářství

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rafael Santi

    (1483-1520)

    Raffaels Bilder zur biblischen Geschichte

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 27 cm, obrazová kniha se 40 původními rytinami, které doprovází textová část v němčině, vyd. Peter Bohmans Erben, Prag, 1841, clpl. převazba, skvrny na stránkách v textové části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Claudius Claudianus

    (369-404)

    Cl. Claudiani Opera quae exstant ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis Bipontinae

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 13 cm, mědiryt na titl. straně, vyd. Typographia Societatis, Biponti, 1784, clpl. převazba, 400s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Vuitasse

    (1660-1716)

    Tractatus theologici

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17 cm, svazek č. 6, vyd. Joannem Baptistam, 1738, pův. kožená vazba, 436s., poničený hřbet v horní části, desky a knižní blok spojeny papírovou páskou v přední části, zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hans Christian Andersen

    (1805-1975)

    Výbor veškerých povídek a báchorek H.C. Andersena

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 18 x 13 cm, 43 čb. dřevorytů, vyd. I. L. Kober, Praha, 1868 překlad K. B. Kober, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením na předních deskách, 219s., vazba mírně opotřebena, vybledlý hřbet, lehce povolená vazba, mírná pachová stopa, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Pohorská vesnice

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1873, edice: Národní bibliotéka (16.), Sebrané spisy Boženy Němcové (3.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 343s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    V zámku a v podzámčí

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dl…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hermann August Julius Voellger

    (1855-1930)

    Berner Bauten

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    56x světlotisk, 40,5 x 31 cm, 56 světlotiskových tabulí dle předloh H. Völlgera, tisk Brunner a Hauser, Zürich, vyd. Ingenieur- & Architekten-Verein, Bern, 1895, křídlová složka v plátěné vazbě s ozdobnou zlatou ražbou, chybí tab. č. 1, soubor obsahuje dvě stejné a nečíslované tabule navíc, textový …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Paul Ferrard

    Les Aventures de Robinson Crusoé

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, P. Ferrard pravděpodobně upravil z Campeho, vydal W, Hinrichsen, 100 barev. ilustrací Max. Schäfer, Paris 1889, francouzsky, 180 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, skvrny na vazbě, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Poupata

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, většina nákladu zabavena a zničena, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, výtv. dopr. Vladimír Boudník, upr. M. Albich, clpl. vazba s ob., 237s., jen lehce zažloutlé okraje obálky, jinak jde o velmi pěkný a dobře zachovalý exemplář, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Konvolut 12 textů B. Hrabala a 3 okolo něj (Pražská imaginace)

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, obs. 12x sešit Pražské imaginace s texty B. Hrabala: sv. 69 Veřejná sebevražda (1989, 16s.), sv. 74 Amerika začala u Zlatýho Tygra (1989, 32s.), sv. 86 Gray Hound Story (1989, 16), sv. 88 Bílý koníček (1989, 10s., drobný rukopisný dodatek/oprava na posledním listě B.H.?), sv. 171 To co zby…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Životopis trochu jinak

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. s datací 2.3.91 na tit. listě B. Hrabal, ed. pozn. V.K. (Václav Kadlec), na tit. listě údaj Pásmo 1988, jinak bez. nakl. údajů, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v ob., 27s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Proluky

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Říjen - listopad - prosinec 1985, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy, 284s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vita nuova - kartinky

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Lisopad proinec 84 Leden únor 85, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy v krycím obalu, 276s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook