Dražené položky

  • Jaromír Wíšo (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1909-1992)

    Přístav

    Položka č.: 321

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    olej, plátno, 1933, 60 x 75 cm, sign. PD Wíšo 33, rám, práce pražského rodáka Jaromíra Wíša z roku 1933, kdy byl již šestým rokem žákem Karla Holana v jeho malířském ateliéru. Autor se zabýval také portrétem a zátiším, byl však především krajinářem , malířem městských, pražských motivů, zákoutí, pan…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Stanislav Bohumil Urban (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1903-1997)

    U řeky

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 1955, 27 x 35 cm, sign. LD B.S. Urban 55, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jaroslav Uiberlay (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1921-1991)

    Naše komora

    Položka č.: 319

    olej, sololit, 54,8 x 44,3 cm, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, razítko ČFVU, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

  • G.B. Sommeer (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    Zahrada

    Položka č.: 318

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    pastel, papír, 40 x 56 cm, sign. PD G. B. Sommeer, rám

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Položka č.: 317

    pastel, papír, 1945, 55 x 41 cm, sign. PD G. B. Sommeer 45, rám

  • Ivan Sedliský (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1926-1999)

    Odysseus II.

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    olej, sololit, 60 x 50 cm, sign. LD Ivan, rám, vzadu nalepen štítek Dílo ČFVU, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    (1926-1999)

    Václav Klaus

    Položka č.: 315

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 85 x 70 cm, sign. DU Ivan, vzadu popsáno autorem, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    (1926-1999)

    Václav Havel

    Položka č.: 314

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, sololit, 106 x 85 cm, sign. DU Ivan, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Pravoslav Kotík (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1889-1970)

    Městská scenérie

    Položka č.: 313

    tužka, akvarel, papír, 31 x 20 cm, monogr. DU P. K. , rám, vystaveno v Rabasově galerii Rakovník, 2008 na výstavě Pravoslav Kotík práce na papíru kresby malby, hlavně z 60 let 20. století, katalog k výstavě přiložen, ale tato kresba v něm není reprodukována, na paspartě skvrnky, antiqari.at Radhošťs…

    (1889-1970)

    Položka č.: 312

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    tuš, kvaš, papír, 1942, 28 x 20,4 cm, sign. PD P. Kotík 42, rám, na rámu drobné oděrky, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    (1889-1970)

    Míša

    Položka č.: 311

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (1.960 €)

    olej, plátno, 1953, 41 x 33 cm, sign. LN P. Kotík 53, rám, vzadu štítek s popisem a razítko ČFVU, č. 4023, sign. P. Kotík 53, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 49.000 CZK (1.960 €)

  • František Říha (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1910-1986)

    Tmavé moře

    Položka č.: 310

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    olej, sololit, 40 x 120 cm, sign. PD František Říha, netradičně pojatá krajinářská tvorba je dílem uznávaného malíře Říhy. Tmavé tóny moře působí na diváka klidovým dojmem. Epický příběh jemně podtrhuje míč, který vybízí k letním plážovým radovánkám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    (1910-1986)

    Krajina po západu slunce

    Položka č.: 309

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, sololit, 41 x 121 cm, sign. PD František Říha, umělcova tvorba je v duchu krajinářského pojetí. Obraz na diváka dýchá ve formách nejrůznějších tónů zelené barvy. Autor nechává unést divákovu fantazii a každý si tak v obraze najde svou verzi lyrického vyprávění; vzadu autorský štítek s popisem,…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Josef Lehoučka (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1923-1999)

    Hnědá krajina

    Položka č.: 308

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    monotyp, 1969, 18,5 x 58,5 cm, sign. PD Josef Lehoučka, pasparta, na zadní straně popsáno autorem a značeno razítkem čfvu, pasparta mírně poškozena, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Karel Laštovka (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1938-1986)

    Maják lásky I

    Položka č.: 307

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    olej, plátno, 99 x 69 cm, sign. PD Laštovka, rám, ohromný obelisk vystupující z mořské hladiny v jehož nitru se ukrývá schodiště jako do věže, jež může ukrýt a chránit zamilované… silně surrealistický, poetický nádech díla, kde figurativní motiv není patrný, ale můžeme tušit lidský element ukrytý v …

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    (1938-1986)

    Pád vzhůru

    Položka č.: 306

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    olej, plátno, 100 x 75 cm, sign. PD Laštovka, rám, vystudoval na pražské UMPRUM u profesora Strnadela. V 60. a 70. letech kromě rozměrných olejových kompozic navrhoval filmové i divadelní plakáty a věnoval se též grafice. Studoval v Itálii ve Fiesole a Florencii. Jeho díla se dnes vyskytují velmi vz…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • El Lisickij (připsáno) (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1890-1941)

    Geometrická kompozice

    Položka č.: 305

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    kvaš, papír, 26 x 17,5 cm, sign. PD El Lissitzky, rám, přiložen posudek

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Jiří Židlický (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1895-1950)

    Akt na pohovce

    Položka č.: 304

    olej, plátno fixované na sololitu, 48 x 86 cm, sign. PD JŽidlický, rám, Jiří Židlický (1895, Nové Město na Moravě – 1950, Praha) je znám především jako jeden z našich nejvýznamnějších malířů a kreslířů zvěře a lesa. Jeho žánrový záběr byl nicméně širší, jak dokazuje malba "Akt na pohovce".…

  • Jaroslav Veris (Zamazal) (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1900-1983)

    Ženský půlakt

    Položka č.: 303

    tuš, pastel, papír, 50 x 33 cm, sign. PD JVeris Paris, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Preislera, V. Nechleby a K. Krattnera na AVU v Praze, F. Kupky na Akademii Julienne v Paříži

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Max Švabinský (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    Obnažená žena

    Položka č.: 302

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    tužka, papír, 21 x 16,7 cm, LD tužkou: věnuje M Švabinský, rám, mírně zvlněný papír, na paspartě skvrny od vody, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Václav Špála (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1885-1946)

    Ženský akt (Torzo)

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    tužka, papír, 19 x 12,2 cm, rám, lehce zažloutlý papír, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • Karel Rélink (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1880-1945)

    Ženský akt

    Položka č.: 300

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    tuš, papír, kolem 1898, 54,2 x 35,2 cm, sign. PD Karel Röhling, v pravém horním rohu mimo kresbu pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Brožíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Jakub Obrovský (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1892-1949)

    Sedící akt

    Položka č.: 299

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    tužka, papír, 1905, 15 x 14 cm, sign. PD J. Obrovský 1905, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    (1892-1949)

    Žně II.

    Položka č.: 298

    akvarel, tužka, tuš, papír, 1909, 47 x 48 cm, sign. PD JObrovský 909, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní

    (1892-1949)

    Žně I.

    Položka č.: 297

  • Karel Toman (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1888)

    Praha XIX.

    Položka č.: 296

    akvarel, papír, 42 x 56,8 cm, sign. LD Karel Toman, rám, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    (1888)

    Hrad Kost

    Položka č.: 295

    (1888)

    Podzimní krajina

    Položka č.: 294

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, překližka, 1945, 37,7 x 63 cm, sign. LD Toman 45, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    (1888-?)

    Moře

    Položka č.: 293

  • Gustav Reiter (Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce)

    (1895-?)

    Souboj tetřevů

    Položka č.: 292