• Jiří John

    (1923-1972)

    Listy

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2018 15:00

    suchá jehla, 1965, 24,2 x 20,5 cm, sign. PD Jiří John 1965, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    strukturální grafika, 1968, 49,5 x 35 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1968, rám, č. 7/12, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Pravěké živly

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 53.000 CZK (2.120 €)

    lept, kombinovaná technika, 1967, 48,5 x 34, 5 cm, sign. PD Vladimír Boudník 1967, rám, č. 4/50, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 53.000 CZK (2.120 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    strukturální grafika, 1965, 17 x 27 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1965, rám, prozkoumal a pravost potvrdil PhDr. J. Machalický. Autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimento…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Aktivní grafika

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    aktivní grafika, 1959, 10, 8 x 14, 8 cm, sign. PD V. Boudník 1959 - XI, rám, č. 20/20, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Průzkum zlatého řezu

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    tempera, papír, 2014, 50 x 69 cm, sign. PD Typlt 2014, rám, vydařená dynamická práce od čelného představitele současné české malby, který ve svém díle zhodnocuje výsledky školení u významných profesorů na českých a německých uměleckých školách, které dále zcela osobitým způsobem rozvíjí do mistrovsk…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • František Kyncl

    (1934-2011)

    Monostruktura

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 56.000 CZK (2.240 €)

    akryl, ruční papír, 1992, 107 x 78 cm, rám, František Kyncl patřil mezi naše nejvýznamnější konstruktivisty druhé poloviny 20. století. Po nechtěné emigraci v roce 1968 studoval na Akademii umění v Düsseldorfu, kde se pak také usadil a během života se stal součástí skupiny německých umělců tzv. düss…

    Aktuální cena: 56.000 CZK (2.240 €)

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, 1972, 40 x 25,5 cm, vzadu signováno Rudolf Fila 1972, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Michael Rittstein

    Jak vám dupou králíci?

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 74.000 CZK (2.960 €)

    akryl, plátno, 50 x 65,5 cm, sign. PD M. Rittstein, sign. vzadu M. Rittstein, rám, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedle ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i jeho čet…

    Aktuální cena: 74.000 CZK (2.960 €)

  • Michael Rittstein

    Kuchyň

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    tuž, kvaš, papír, 1978, 42 x 28 cm, sign. PD M. Rittstein 78, rám, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: n…

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Otto Placht

    Ayahuasca

    Položka č.: 56

    akryl, přírodní pigmenty, plátno, 1996, 167 x 203 cm, sign. vzadu Otto Placht 1996, nabízený obraz z autorova vrcholného období představuje ukázku umělcova tvůrčího vzepětí v novém malířském stylu, ke kterému umělec dozrál po přestěhování mezi domorodé obyvatele peruánské Amazonie. Zkušenost z akade…

  • Petr Písařík

    (1968)

    Kytka

    Položka č.: 55

    kombinovaná technika, plátno, 2010, 90 x 120 cm, sign. vzadu PISI 10, nabízená položka představuje vydařenou ukázku tvorby renomovaného umělce, který se aktuálně představuje rozsáhlou výstavou v Galerii Rudolfinum. Obrazy s námětem květin patří v široce rozvětveném Písaříkově díle mezi sběratelsky n…

  • František Hodonský

    Z lužního lesa

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    olej, plátno, 2006, 100 x 80 cm, sign. PD Hodonský 2006, rám, vzadu autorský název díla, vydařená typická práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruc…

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.680 €)

  • Jiří Načeradský

    Žena v hlavě

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    olej, plátno, 2010, 54,5 x 64,5 cm, sign. LD Načeradský, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s iro…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Richard Wiesner

    (1900-1972)

    Dívka s knihou

    Položka č.: 40

    olej, tempera, karton, 100 x 81 cm, sign. LN R. Wiesner, rám, na zadní straně štítek s popisem, přiloženo osvědčení o původu originálu: Dílo - výstava VUM Luhačovice, Malá kolonáda a doklad o zakoupení z 7.7. 1968, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera na VŠUP v Praze, poté prof. V. Nechleby …

    Aktuální cena: 143.000 CZK (5.720 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Hospoda na Malé Skále

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    olej, plátno, 1970, 50 x 60 cm, sign. PD. J. Jíra 1970, rám, nabízená položka z autorova sběratelsky ceněného období zachycuje malířův milovaný rodný kraj. V roce 1992 si Jíra splnil celoživotní sen a vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století. , žák prof.…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    U moře

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    akryl, plátno, 2012, 80 x 98 cm, sign. PD Načeradský 2012, Jiří Načeradský je jeden z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironickým…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Lávová pole

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.400 €)

    kombinovaná technika, olej, plátno, 1974, 58 x 69 cm, sign. PD BKopecký 1974, rám, rodák z Litomyšle byl významným krajinářem a autorem řady knižních ilustrací. Absolvoval všeobecnou krajinářskou školu u prof. Nejedlého. Motiv krajiny se pro Kopeckého stal ústředním tématem, který svébytně rozvíjel …

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.400 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Vrstvy dávných rozmluv

    Položka č.: 28

    tuš, tempera, papír, 1966, 70 x 100 cm, rám, vzadu popis Monografie: Gallery str. 65; Vrstvy dávných rozmluv navazují na cyklus krajin inspirovaných okolím Mostecka, poznamenaném těžbou uhlí. Velké tušové kresby začal Bohdan Kopecký realizovat roce 1965. Tento cyklus, na kterém systematicky pracoval…

  • Václav Chad

    (1923-1945)

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    olej, karton, 72 x 50 cm, lištováno, přes svůj krátký život s tragickým koncem, se stal Václav Chad významnou osobností na poli výtvarného umění. Ústředním motivem, které prostupuje Chadovu tvorbu, je téma smrti pojaté v biblickém kontextu. Variace ukřižování či zachycení momentů bratrovraždy a Jidá…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Život v trávě

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 89.000 CZK (3.560 €)

    olej, akryl, plátno, 1967, 39 x 88 cm, sign. PD Bělocvětov, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných mění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především n…

    Aktuální cena: 89.000 CZK (3.560 €)

  • Josef Hlinomaz

    (1914-1978)

    Usilovná elektrifikace vesmíru

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    olej, lepenka, 1966-70, 50 x 70 cm, sign. PN Hlinomaz 1966, sign. LD Hlinomaz 70, rám, dílo legendárního českého naivního umělce, který se na výtvarné scéně prosadil i přesto, že neprošel akademickým školením. Solitér Hlinomaz si své publikum získal osobitým pojetím kompozice, svěžím humorem a nápad…

    Aktuální cena: 200.000 CZK (8.000 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Pátek (z cyklu České středohoří)

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.720 €)

    kvaš, papír, 29,5 x 80 cm, rám, přiložen posudek od PhDr. Rey Michalové. Tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V. Benešem …

    Aktuální cena: 68.000 CZK (2.720 €)

  • Vilém Ströminger

    (1845-1901)

    Zimní motiv

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, plátno, 1881, 53,5 x 67 cm, sign. PD W. Ströminger 1881, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Josef Václav Myslbek

    (1848-1922)

    Svatý Václav na koni

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    patinovaná bronzová socha, původní odlitek, v. 55, 5 cm, značeno na podstavci J. V. Myslbek, pomník sv. Václava byl s tvorbou Josefa Václava Myslbeka spjat po velmi dlouhou dobu, neboť sochař prací na něm strávil třicet pět let svého života, aby nakonec vytvořil vrcholné dílo monumentálního realismu…

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Výhled do kraje

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, karton, 37 x 50 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Podvečerní krajina

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    olej, karton, 24,5 x 34 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Dívka s křídlem

    Položka č.: 992

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 09. 2018 05:58

    litografie, 13,3 x 11 cm, sign. DU VladSuchánek, č. 93/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Jiří Vach

    Lidé v dešti

    Položka č.: 979

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 09. 2018 05:45

    suchá jehla, 10,7 x 35,6 cm, sign. PD J. Vach, č. 8/30, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Jan Krejčí

    (1942-2001)

    Salome

    Položka č.: 973

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 09. 2018 05:39

    litografie, 1999, 17,4 x 12,9 cm, sign. PD Jan Krejčí 99, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kytky, K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen Volného sdružení Tolerance a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)