• Josef Jíra

    (1929-2005)

    Poslední večeře

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 15:00

    kombinovaná technika, 1997, 10,5 x 22 cm, sign. PD J. Jíra 97, rám, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Zátiší na stole

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    tužka, papír, 6,5 x 5,5 cm, monogr. DU J.Z., sign. vzadu Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

  • Jan Zrzavý

    Návrh kostýmu Libuše

    Položka č.: 189

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    tužka, pastelky, papír, 18,5 x 10 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.600 CZK (184 €)

    Poslední dražitel: ID4**3 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Tři studie zátiší

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 1.550 CZK (62 €)

    tužka, papír, 14,3 x 7,5 cm, monogr. PU J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.550 CZK (62 €)

  • Jan Zrzavý

    Venezia

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (272 €)

    tužka, papír, 1934, 11,3 x 16,8 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.800 CZK (272 €)

  • James Rosenquist

    (1933-2017)

    Whipped butter for Eugen Ruchin

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    serigrafie, 1965, 61 x 75,5 cm, sign. PD James Rosenquist 1965, č. 18

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Richard Fremund

    (1928-1969)

    Postavy

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akvatinta, autorský tisk, 1955, 25 x 32 cm, sign. PD Fremund 55, č. 2/10, DU tužkou připsáno věnování Příteli Bohoušovi, zažloutlý a pokrčený papír, na papíře drobné skvrny, žák prof. V. Nechleby a V. Pukla na AVU v Praze, jeden z čelních představitelů skupiny Máj

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    S ratolestí

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    zlacený reliefní otisk, 25 x 20 cm, sign. PD Olbram Zoubek , autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Jaroslav Róna

    Dáma na pobřeží

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    litografie, 2012, 37,2 x 31,2 cm, sign. PD JRóna 2012, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Tučňáci na jezu

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    litografie, 2009, 34,5 x 49,4 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Oldřich Kulhánek

    The Dream

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    lept, 1982, 39,3 x 26,6 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1982, č. 56/60, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Vivat erotics

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    litografie, 1987, 29,5 x 20,8 cm, sign. uprostřed Oldřich Kulhánek 1987, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Parabola No 2

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    litografie, 2000, 76,5 x 54 cm, sign. Oldřich Kulhánek 2000, rám, č. 17/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Parabola No 3

    Položka č.: 129

    litografie, 1999, 76,5 x 54 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1999, rám, č. 37/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Duše (z cyklu Oniricon)

    Položka č.: 128

    litografie, 2009, 32,5 x 19 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 2009, 21/50, raritní tisk ze souboru, který se na českém trhu objevil pouze v jednotkách kusů, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Třpyt (z cyklu Oniricon)

    Položka č.: 127

  • Oldřich Kulhánek

    Polibek (z cyklu Oniricon)

    Položka č.: 126

  • Oldřich Kulhánek

    Oheň (z cyklu Eroticon)

    Položka č.: 125

  • Oldřich Kulhánek

    Vzduch (z cyklu Eroticon)

    Položka č.: 124

  • Oldřich Kulhánek

    Moře (z cyklu Eroticon)

    Položka č.: 123

    litografie, 2009, 32,5 x 19 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 2009, 21/50, soubor tří litografií Oldřicha Kulhánka Eroticon vznikl v listopadu 2009 z popudu velkého sběratele grafiky a umění, pana Christose Giannakose. Na základě básní řeckého sběratele vznikly nejprve skici, a poté první soubor tří lit…

  • Jan Hísek

    Genesis

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    soubor osmi mezzotint, 2010, 44 x 31 cm, vše sign. PD Jan Hísek 2010, autorský tisk XXV/XXX, edice Biblos - velká řada, svazek 10, vydáno v nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie v roce 2011 v počtu 100 číslovaných výtisků na papíře Holland, volné listy v kartonovém přebalu, velikost grafik cca …

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Nohy (z cyklu Babí hodina)

    Položka č.: 118

    lept, 1993, 16 x 16 cm, sign. PD Adriena Šimotová 93, autorský tisk, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skupiny G, UB 12 a Nové skupiny

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Toaleta

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    lept, 1898, 17 x 10 cm, sign. PD Orlik 87, rám, mimo tisk zažloutlé skvrny, rám poškozen, prasklé sklo, antiqari.at Radhošťská, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Place de la Concorde v Paříži

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    lept, 1925, 31,5 x 41,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, oděrky na rámu, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Dívčí torzo

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.480 €)

    bronz, 1930, v. 35 cm, sign. Horejc, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20.století. Bronzový odlitek Dívčího aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtvarného …

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.480 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Divoká planeta

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akvarel, tuš, koláž, papír, 28 x 38 cm, rám, koláže ze sci-fi filmu z roku 1973 Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux. Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze. , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Plaváček

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kolorovaná kresba, 27,5 x 15 cm, sign. PD Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Test II

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    kombinovaná technika, sololit, 2015, 30 x 65 cm, sign. PD Grimmich 15, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokaly…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 55

    tempera, běloba, papír, 2008, 16 x 20 cm, sign. LD Ivan Ouhel, PF 2009, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

  • Jiří Rada

    (1929-2012)

    Okno

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, plátno, 1975, 80 x 92 cm, sign. LD J. Rada, rám, tématem Radových obrazů je často krajina, a tak by mohl autor být snadno řazen mezi krajináře. Tématem často bývají zahrady, venkovské domy nebo koruny stromů. Také valérům šedé, modré a zelené zůstává autor věrný. Tato opakující barevnost se st…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)