• Jakub Deml

    (1878-1961)

    Můj očistec

    Položka č.: 985

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:46

    Bibliofilie, portrét autora litografií Fr. Bílek, vazba V. Obrtel, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1929, ex. 236/300 na domácím Simili Japanu, clpl. vazba, 250s., nepatrně ušpiněný hřbet, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Luigi Pirandello

    (1867-1936)

    Černý šátek

    Položka č.: 981

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:42

    Bibliofilie, vyd. A. Synek, Praha, 1933, ex. 36/100 na ručním papíře a vazaných v kůži, knihovna OMNIA, sv. 31, celokožená vazba, 33s., drobné odření vazby při krajích, horní okraj hřbetu 1cm natržený, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    J. Chaloupka: Básně (Hlas a mlčení)

    Položka č.: 975

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:36

    kniha, vazba, frontispis a úprava E. Milén, vyd. Fr. Borový, Praha, 1923, karton. desky, 96s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Valentin Držkovic

    (1888-1969)

    Petr Bezruč: Já

    Položka č.: 974

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:35

    Bibliofilie, 1x sign. lept V. Držkovic, podpis P. Bezruče na tit. listě, vyd. při příležitosti výstavy Bezručova kraje ve Frýdku, 1935, ex. 282/330, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Zdrazila, prof. R. Jettmara a F. Schmutzera na AVU ve Vídni, člen…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    J. Jáša: Má země

    Položka č.: 971

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:32

    Bibliofilie, kresba ve frontispisu J. Konůpek, vyd. autor jako soukromý tisk, Kladno, 1948, ex. 94/99 s podpisem autora a tiskaře Josefa Cipra v tiráži, volné listy v obálce, 20s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de …

    Aktuální cena: 453 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Arnošt Hrabal

    (1886-1969)

    J. Neruda: Romance o Karlu IV.

    Položka č.: 970

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:31

    Bibliofilie, 1x. sign. dřevoryt ve frontispisu A. Hrabal, vyd. Alois Kučík, Břeclav, 1934, ex. 1/50, holandský ruční japan, archy v obálce, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarných umělců moravských

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    F.L. Čelakovský: Pomněnky Vatavské

    Položka č.: 968

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:29

    Bibliofilie, 2x dřevoryt (ve frontispisu signovaný) B. Lacina, vyd. Jan Jelínek, Frenštát pod Radhoštěm, 1947, ex. 33/150, ed. Stolístek, tisk K. Kryl, volné listy v obálce, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealist…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    N.V. Gogol: Vij

    Položka č.: 967

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:28

    Bibliofilie, 3x dřevoryt (první ve frontispisu signovaný) B. Lacina, vyd. Václav Pour, Praha, 1946, ex. 137/150 na ručním papíře, celkem 450 výtisků, upr. O. Menhart, volné archy v obálce, 62s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen s…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaro Beran

    (1892-1962)

    Iwo Bauše: Jdu za svou písní

    Položka č.: 961

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:22

    Bibliofilie, dřevoryty vyzdobil J. Beran, podpis výtvarníka a ilustrátora v tiráži, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1928, ex. 8/100 na Zerkallském papíře, celkem 350 výtisků, celokožená vazba se zlacením, 31s., ohmatané desky, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, navštěvoval kurzy kreslen…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    J. Krecar: Dvojice

    Položka č.: 959

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:20

    Bibliofilie, upr. V.H. Brunner, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, zlacená ořízka, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. kartonová vazba se zlacením, 31s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ivan Komárek

    J. Škvorecký: Píseň zapomenutých let

    Položka č.: 958

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:19

    Bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu-tit. listě I. Komárek, vyd. Litera, Praha, 1990, autorský výtisk, celkem 100 číslovaných výtisků, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Různí autoři

    7 exlibris

    Položka č.: 955

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:16

    soubor 7 exlibris, 1996, 21,5 x 15 cm, jednotlivé listy signovány (kromě E. Tomanové), 119/150, autoři: P. Augustovič, K. Beneš, J. Boudová, J. Brázda, K. Šafář, M. Těhníková, E. Tomanová, vydal Spolek sběratelů a přátel exlibris, Chrudim 1996, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Petr Skarlant

    (1939)

    Mosty a náměstí

    Položka č.: 952

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:13

    bibliofilie, 1987, 27 x 15 cm, podpisy -Skarlat a ilustrátor Velčovský, nakl. Mladá Fronta, vazba původní, volné listy, s obálkou, stav velmi dobrý,papírový přebal naražen ve hřbetu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Položka č.: 949

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:10

    kniha, 38 x 37 cm, Praha, Harlas F. X., 1932, vazba původní, celoplátěná, stav dobrý, vazba mírně ušpiněna, flíčky, knižní blok bez vady, dedikace bez souvislosti, Antikvariát Dlážděná, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Jan Brauner: Konec Jakuba Carranzy - dramatický akt

    Položka č.: 947

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:08

    bibliofilie, 34 x 24,5 cm, Grafia Praha 1915, číslo 95 z 225 číslovaných výtisků, úprava V. H. Brunner, stav dobrý, vazba opotřebená, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Arnošt Karásek

    (1920-1969)

    Zpěvy Nilu

    Položka č.: 944

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:05

    bibliofilie, 1957, 20,5 x 13 cm, Praha, Nakladatelství Československé akademie věd, 1957, volné listy, výbor z lyriky starého Egypta,přeložil Zbyněk Žába, přebásnila Věra Kubíčková, pěti barevnými litografiemi vyzdobil Arnošt Karásek,náklad 800 číslovaných výtisků - tento má č. 9 - jako jedenáctý sv…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Henry de Régnier

    (1864-1936)

    Básně

    Položka č.: 570

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 15:03

    bibliofilie, výzdoba dřevorytem M. Klicman, vyd. Moderní Revue, Praha, 1917, sv. 63, ex. 109/200, brož s obálkou, 30s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Aloysius Bertrand: Kašpar noci

    Položka č.: 566

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, 8x sign. lept V. Zykmund, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1947, ed. Atlantis, sv. 66, ex. 36/400 na similijapanu, celk. 1500 výtisků, volné listy v ob., 190s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakladatel skupiny RA, člen SVU Mánes, …

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Praha 5

    Položka č.: 551

    bibliofilie, 1979, 30 x 21 cm, soubor 10 grafických listů pražských budov a míst, vydal obvodní národní výbor v Praze 5, součástí je jedna textová strana, volné listy v papírových deskách, opotřebované desky, vpisek propisovací tužkou, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engel…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    Dvě pohlednice

    Položka č.: 129

    2x pohlednice, 2 čb. pohlednice s fotografiemi T.G. Masaryka při otevření Tyršova domu v tělocvičně 24.V.1925 a s chotí v loži na VII. sletu všesokolském v r. 1920, vyd. Knihkupectví a nakladatelství Č.O.S, Praha, nedat., u druhé pohlednice mírně ohnutý růžek, jinak dobrý stav, nepopsány, Antikvariá…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Friedrich Hohe

    (1802-1870)

    Der Kunstverein in München seinen mit Glidern 1832

    Položka č.: 919

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 15:00

    litografie, 24,8 x 32 cm, značeno LD Gemalt von D. Monten, PD Auf Stein ges. v. Fr. Hohe, mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jacques Callot

    (1592-1635)

    Hráči karet

    Položka č.: 899

    lept, 21,5 x 27,5 cm, DU značeno v desce Jac. Callot fec., Antikvariát Ostrovní

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Bojovník

    Položka č.: 878

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    mědirytina, 29 x 19 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Antická busta ženy

    Položka č.: 875

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    mědirytina, 1645, 11,7 x 7,8 cm, značeno PN W. Hollar delin: in Domo Arundeliana Londini et Sculpsit A 1645, č. 590 v soupisu na http://link.library.utoronto.ca/hollar/, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Vlk a liška (The wolf and the fox)

    Položka č.: 874

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    mědirytina, 1660, 25 x 17 cm, PD značeno v desce WHollar, rám, č. 32, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    O meči a o poutníku (The satyr and the sword)

    Položka č.: 872

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    mědirytina, 25 x 20 cm, č. 15, lehce zažloutlý papír

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Otto Dítě

    Povozy - Fr. Poustka, výroba velocipedů a motorů

    Položka č.: 861

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    fotografie, 17,2 x 23 cm, PD razítko autora, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Jan Palach

    Položka č.: 856

    fotografie, 40 x 30,8 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Vilém Reichmann - edice mezinárodní fotografie

    Položka č.: 853

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    soubor 12 fotografií, 1984, 30 x 24 cm, průvodní text Aleny Šlachtové, autor obálky Libor Fára, vydalo Pressfoto, Praha 1984, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny RA, DOFO a Q

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Jan Lauschmann

    (1901-1991)

    Jan Lauschmann - edice mezinárodní fotografie

    Položka č.: 852

    soubor 12 fotografií, 1984, 30 x 24 cm, průvodní text Daniely Mrázové, autor obálky Libor Fára, vydalo Pressfoto, Praha 1984, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žák J. Milbauera v Ústavu praktické fotografie, člen ČKFA v Brně