• Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Tille: Moskva v listopadu

    Položka č.: 251

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, obálka J. Čapek, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, ex. 34/50 na holandu, brož, 218s., flíčky na ořízce, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    André Breton: Co je to surrealismus?

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, podpis s věnováním na patitulu a doslov V. Nezval, vyd. Joža Jícha, Brno, 1937, polopergamenová převazba, původní obálka vevázána, 157s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Jiří Anderle

    Hermann Hesse: Putování

    Položka č.: 248

    bibliofilie, lept ve frontispisu J. Anderle, vyd. Volvox Globator a KGB, Praha, 1998, ex. 27/100, polokož. vazba, 76s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Francouzská poesie nové doby

    Položka č.: 244

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, podpis za tit. listem K. Čapek, ob. Josef Čapek, upr. V.H. Brunner, vyd. Fr. Borový, Praha, 1920, pův. brož, 186s., jeden uvolněný arch, přesahy obálky mírně pomačkané, velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Ota Janeček

    L.Loubal: Ota Janeček - Soupis grafického díla

    Položka č.: 240

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, 3x orig. sign. lept a 1x sign. linoryt O. Janeček, tisk P. Dřímal, sest. L. Loubal, vyd. Památník nár. písemnictví pro Spol. č. bibliofilů, Praha, nedat., 250 výtisků, volné archy v ob., 69s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU…

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • Anton Sussmann

    Die Österreich-ungarische Armee, ihre Organisation, Uniformen, Ausrüstung, Bewaffnung, Distinktionen und sonstigen Abzeichen

    Položka č.: 238

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 16 barevných chromolitografií s vyobrazením 186 uniforem S. Saussmann, vyd. Verlag von Moritz Ruhl, Lipsko, nedat., pův. brož, 53s. textu + přílohy, pomačkané přesahy obálky, jinak velmi dobrý stav včetně příloh, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jan Souček

    (1941-2008)

    Jaroslav Seifert: Královský letohrádek

    Položka č.: 236

    bibliofilie, 2x sign. lept Jan Souček, vyd. Věra a Václav Křupkovi, Mohelnice, 1979, ex. 4/50 na velkolosinském papíru a s podpisem J. Seiferta na patitulu, volnél listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. S. Libenského na SUPŠ sklářské v Železném Brodě, poté prof. Hoffmeistera…

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Novalis: Hymny noci

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 3x sign. lept, obálka a dřevoryt na tit. listě J. Konůpek, vyd. Knihovna Veraikon, sv. VI., Praha, ex. 19/50, brož, 24s., odlepený hřbet, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze,…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jan Zrzavý

    Jiří Wolker: Host do domu

    Položka č.: 231

    bibliofilie, kresba na obálce a na tit. listě J. Zrzavý, vyd. Karel Beníško, Plzeň, 1921, brož, 51s., restaurováno, mírně ohnuté rohy, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny T…

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Thomas Rowlandson

    (1756-1827)

    William Combe: The Tour of Doctor Syntax In Search of the Picturesque. A Poem.

    Položka č.: 230

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, obs. 31 ručně kolorovaných akvatint (T. Rowlandson), vyd. R. Ackermann, Londýn, 1823, zlacená ořízka, celokožená vazba se zlacením a ražbou na hřbetu, 276s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Jan Grmela: Rozkošnice

    Položka č.: 229

    bibliofilie, kresbami vyzdobil J. Veris, podpis s věnováním na patitulu J. Grmela, vyd. Československá grafická unie, Praha, 1934, ex. 266/350 na dřevaprostém papíře Zeyer, brož, 108s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Preislera, V. Nechleby a K. Krattnera na AVU v Praze, F. Kupky n…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Max Švabinský

    A. Matějček: Popisný seznam grafického díla 1933-1942

    Položka č.: 228

    bibliofilie, 5x sign. litografie M. Švaginský, vyd. SČUG Hollar, Praha, 1944, volné listy v obálce, mírně otřepené okraje, lehce ušpiněná obálka, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jaroslav Maria: Emausy

    Položka č.: 225

    bibliofilie, 3x původní signovaný dřevoryt (frontispis, tit. list a závěrečný dřevoryt) a úprava Fr. Kobliha, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1926, ex. VI.Z/25 pro potřebu nakladatele, k tomu dalších 100 výtisků, ruční papír Zanders, tisk Kryl a Scotti, listy sešité nití v obálce, 57s., úbytek obálky na hřbet…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    E.A. Poe: Fragmenty básní

    Položka č.: 223

    bibliofilie, 17x sign. lept s akvatintou J. Pileček, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1985, ex. XXXIV/60 s podpisem Fr. Janáse v tiráži, edice 33, volné listy v clpl. ochranném pouzdře, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jiří Wolker: Těžká hodina

    Položka č.: 219

    bibliofilie, obálka J. Čapek, vyd. Petr a Tvrdý, Praha, 1922, ed. Atom, sv. VII., brož, 56s., restaurováno - nový hřbet, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Jan Zrzavý

    Ot. Štorch-Marien: Modrý kolibřík

    Položka č.: 216

    bibliofilie, podpis na patitulu a ilustrace J. Zrzavý, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, ex. 336/650, upr. V.H. Brunner, brož, 63s., přesahy obálky mírně otřepené a vybledlé, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole,…

  • Vladimír Raffel

    (1898-1967)

    Tělové povídky

    Položka č.: 215

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 30/50 na lepším papíře, úprava a obálka Fr. Muzika, brož, 67s., lehce otřepené okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Umění

    Položka č.: 214

    bibliofilie, podpis s věnováním, datací a básničkou příteli Vl. Píchovi J. Deml a Marie Rosa Junová na frontispisu, vyd. nákladem autora, Tasov, 1937, exlibris Vladimíra Píchy na předsádce (zinkografie, Fr.J. Karlovský), plpl. převazba, obálka J. Konůpka vevázána, 36s., lehce rozvolněno, velmi dobrý…

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Jak se co dělá

    Položka č.: 213

    bibliofilie, podpis na patitulu K. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1938, ex. 39/50 na holandu Van Gelder, il. J. Čapek, volné listy ke svázání, 206s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    S.K. Neumann: Básně

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, podepsaný portrét básníka na patitulu Fr. Tichý, podpis autora na tit. listě, vyd. Družstevní práce, Praha, 1928, 94/100 na ručním losínském papíře, pův. celokožená zlacená vazba, zlacená horní ořízka, pův. obálka vevázána, 148s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Ob…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Jan Konůpek

    G. Apollinaire: Fantasie

    Položka č.: 211

    bibliofilie, 5x lept J. Konůpek, vyd. Arno Sáňka, Brno, 1924, ex. 106/200 na ručním papíře Eggerth, přel. J. Zaorálek, plpl. převazba, 60s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Holla…

  • Různí autoři

    Lubomír Voleník: Mystérium náhody všedního dne

    Položka č.: 210

    bibliofilie, s původními grafickými přílohami: O. Kulhánek, A. Střížek, K. Šafář, K. Vysušil (vše signováno) a J. Klápště a V. Komárek (nesignováno), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2007, ex. 72/650 na supersnowbrigh papíru v lepené japonské vazbě a s podpisy L. Voleníka, M. Dyrynka, P. Kábrta, a …

  • Olga Vychodilová

    Vítězslav Nezval: Manon Lescaut

    Položka č.: 209

    bibliofilie, 15 celostránkových a 5 drobných leptů v textu a na obálce O. Vychodilová, vytvořeno jako diplomová práce v atelieru docenta J. Mikuly na VŠUP, Praha, 1982, volné listy v obálce, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Různí autoři

    cérky

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, soubor šesti grafických listů, autoři: A. Brunovský (Mladá), A. Kučerová (Žena s králíčkem), J. Pešicová (Magdalena), E. Prokopová (Panenka), H. Storchová (Eva) a E. Tomanová (Píseň, vyd. pro potěšení Jožky Pavlíka a jeho přátel, 1982, ex. 19/56, volné listy v obálce, výborný stav, anti…

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Suzanne Renaud

    Položka č.: 207

    bibliofilie, 5x signovaná suchá jehla kombinovaná s leptem J. Šerých, vyd. Edice 33 (Fr. Janás), Brno, 1983, ex. X/80, podpis Dagmar Halasové pod vlastním medailonkem autorky i výtvarníka, výběr z tvorby S. Renaudové v překladech B. Reynka, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhoš…

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    J.B. Moliére: Moliére a lékaři

    Položka č.: 204

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 3x dvoubar. litografie A. Born, podpisy v přední tiráži A. Born, Fr. Dvořák (doslov), Jar. Tesař (sepsal) a Mar. Dyrynk (přebal a typogr.), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1999, ex. 541/600, brož v ob., 25s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. …

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    12 leptů Jindřicha Pilečka

    Položka č.: 203

    bibliofilie, 12x sign. lept J. Pileček, vyd. v Moravské Třebové, 1987, ex. 98/100, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, 7x suchá jehla tištěná z původních desek Fr. Tichého, vyd. Edice 33, 1981, ruční papír Ingres, přebásnil V. Nezval, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie…

  • Pavel Roučka

    Achilleus / Achilles

    Položka č.: 200

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě P. Roučka (A4), vyd. nákladem autora, 1984, ex. 44/100, 2. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie …

  • Vladimír Komárek

    J. Seifert: Bombardování města Kralup

    Položka č.: 198

    bibliofilie, 7x původní signovaný lept (18,4 x 12 cm), řada vyobrazení v textu a podpis v tiráži V. Komárek, vytiskl a vyd. Jan Mauler, 1982, ex. 26/30, ruční papír, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU