• Igor Grimmich

    (1979)

    Test II

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 15:00

    kombinovaná technika, sololit, 2015, 30 x 65 cm, sign. PD Grimmich 15, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokaly…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    tempera, běloba, papír, 2008, 16 x 20 cm, sign. LD Ivan Ouhel, PF 2009, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jiří Rada

    (1929-2012)

    Okno

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, plátno, 1975, 80 x 92 cm, sign. LD J. Rada, rám, tématem Radových obrazů je často krajina, a tak by mohl autor být snadno řazen mezi krajináře. Tématem často bývají zahrady, venkovské domy nebo koruny stromů. Také valérům šedé, modré a zelené zůstává autor věrný. Tato opakující barevnost se st…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Jiří Načeradský

    Růžový sen

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, plátno, 2011, 80 x 100 cm, sign. PD Načeradský, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor ateliéru …

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 2010, 35 x 51 cm, sign. PD Načeradský 2010, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jiří Načeradský

    Energie vztahu

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, tempera, laky, papír, sololit, 2004, 49,5 x 69,5 cm, sign. PD a LU Načeradský 2004, rám, typická ukázka energické malby klasika českého moderního umění, ve které zpracovává svůj oblíbený námět, tedy vztah mezi mužem a ženou, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jiří Načeradský

    Báječný Marťan

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    akvarel, papír, 1994, 29,5 x 21 cm, sign. PD Načeradský 94, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka na lovu

    Položka č.: 45

    akvarel, tuš, papír, 2006, 29,5 x 41,8 cm, sign. DU Načeradský 2006, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Hudba z Marsu

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    oboustranná kresba, tuš, papír, 1973, 42 x 29,6 cm, sign. PD Načeradský 73, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Jiří Načeradský

    Věštkyně

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    akvarel, tuš, papír, 2004, 32 x 23,8 cm, sign. PD Načeradský 2004, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • František Hodonský

    Čeření

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 43.000 CZK (1.720 €)

    olej, plátno, 2017, 80 x 60 cm, Čeření z roku 2017 je krásnou ukázkou Hodonského přístupu k barvě. Koloristicky výrazný obraz navazuje na expresivní zobrazení krajiny ke kterému se autor přiklonil již v 80. letech. Osobnost Františka Hodonského patří ke klasikům moderní české krajinomalby. Spolu s …

    Aktuální cena: 43.000 CZK (1.720 €)

  • Aleš Lamr

    Treáž II.

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    akryl, plátno, 2006, 45 x 35 cm, sign. DU A. LAmR 06, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Aleš Lamr

    Znamení

    Položka č.: 34

    akvarel, papír, 1992, 28 x 18 cm, monogr. DU A. L. 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    Cesta za světlem

    Položka č.: 33

    akvarel, papír, 1991, 29 x 19 cm, monogr. NU A. L. 91, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Rozcestník

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, sololit, 1976, 25 x 33,5 cm, sign. PD J. Lehoučka 1976, rám, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Transpozice krajiny

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, sololit, 1996, 22,5 x 30 cm, sign. LD J. Lehoučka 1996, rám, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Studie IX.

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    kombinovaná technika, papír, 1983, 62 x 45,5 cm, sign. LD Smetana 83, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Figura

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kresba tužkou, 20 x 13,5 cm, rám, vzadu připsáno: značeno razítkem na rubu kresby Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Položka č.: 8

    lavírovaná tuš, 1947, 27 x 20 cm, rám, vzadu připsáno: rok 1947, razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Pole

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, sololit, 1977, 18,5 x 25 cm, sign. LD Valter K 77, rám, vzadu popsáno, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Jan Zrzavý

    Blahopřání s tulipány

    Položka č.: 1278

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:47

    barevné pastelky, tužka, papír, 1963, 20 x 29,2 cm, monogr. PD J. Z. a vlevo pod přáním Jan Zrzavý 24. IV. 63, přiložen znalecký posudek Dr. Jany Orlíkové, citujeme z něj: Drobná gratulace má soukromý charakter a zobrazuje kyticive váze. Tento typ kytice známe i ze Zrzavého zátiší. Tím, že jde o oso…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Nalezení Mojžíše

    Položka č.: 1276

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:45

    rudka, papír, 17,1 x 9,6 cm, sign. na přípisu v dolní části kresby Srdečný pozdrav a vzpomínku Jan Zrzavý 6. VII. 42, přiložen znalecký posudek Dr. Jany Orlíkové, citujeme z něj: Téma nalezení Mojžíše se v díle Jana Zrzavého opakuje téměř od počátku tvorby. Asi nejstarší známou kompozicí na toto tém…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Miloš Zeithammel

    Položka č.: 1270

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:36

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Bohunka Waageová

    Dvojice

    Položka č.: 1259

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:25

    litografie, 33,5 x 27 cm, sign. DU B. Waageová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Kaisera a Mahelky, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu

  • František Volf

    Na jezeře

    Položka č.: 1253

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:19

    litografie, 24 x 46,4 cm, sign. LD F. Volf 82, rám, 49/150, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Erotický motiv I.

    Položka č.: 1206

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 08:32

    litografie, 20,6 x 13,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na AVU, člen UB, SVU Mánes a Skupiny 58

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Dorothea Tanning

    Plakát

    Položka č.: 1203

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 08:29

    litografie, plakát, 1966, 70 x 49,7 cm, při okrajích pokrčený, nahoře natržený papír

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Max Švabinský

    Krajina s aktem

    Položka č.: 1199

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 08:25

    litografie, 1935, 25 x 35,5 cm, sign. PD M Švabinský, značeno na kameni M Švabinský 35, č. 3/20, lehce natržený papír v horní části, dolní část polita

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Položka č.: 1166

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 07:52

    lept, 1975, 19,8 x 16,5 cm, sign. PD M. Šechtlová 75, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Podzim

    Položka č.: 1165

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 07:51

    litografie, 1975, 26,6 x 15,7 cm, sign. PD M. Šechtlová 75, č. 5/20, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu