• Josef Jíra

    (1929-2005)

    Dívka s kytičkou

    Položka č.: 439

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2020 15:00

    suchá jehla, akvarel, 1993, 15 x 10 cm, sign. PD J. Jíra 93, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Přípitek

    Položka č.: 438

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    suchá jehla, 19,7 x 14 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Noc

    Položka č.: 436

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Muž a žena

    Položka č.: 435

  • Karel Oberthor

    Vodníkovo slůně

    Položka č.: 447

    litografie, 1994, 43 x 32,5 cm, sign. DU K. Oberthor, č. 48/50, vzadu autorské razítko , antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Kamil Lhoták

    Auta, letadla a balon

    Položka č.: 581

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    pastelky, papír, 1919, 8,5 x 10 cm, oboustranná kresba, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Josefa Kašpara

    Položka č.: 255

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    dřevoryt, 1950, 7 x 6 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ing. Jiří Jiřička

    Položka č.: 254

    dřevoryt, 1950, 8 x 6 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris MuDr. Josef Měřička

    Položka č.: 253

    dřevoryt, 1950, 8,5 x 6,5 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Frčky Aloise

    Položka č.: 252

    dřevoryt, 1950, 10 x 8 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris z knih J. Ubíhala

    Položka č.: 251

    dřevoryt, 1911, 9,7 x 3,5 cm, sign. PD J. Váchal 1911, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. J. Šimek

    Položka č.: 250

    dřevoryt, 1911, 9,5 x 4,5 cm, sign. PD J Váchal, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jan Jiří Toman

    Položka č.: 249

    dřevoryt, 1930, 8,2 x 6,2 cm, sign. PD J Váchal 30, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Stanislav Válek

    Položka č.: 245

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    dřevoryt, 1950, 8 x 5,5 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ludvík Mužík

    Položka č.: 244

    dřevoryt, 1950, 10,5 x 8 cm, monogr. PD J.V. 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Tobiáš Portyč

    Položka č.: 243

    dřevoryt, 1950, 9 x 7 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bobšova knížka

    Položka č.: 242

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaroslav Červený

    Položka č.: 241

    dřevoryt, 1950, 10,5 x 8 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Z knihy Zpívající hetéry

    Položka č.: 237

    dřevoryt, 11 x 8 cm, monogr. PD JV, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID9**5 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris František Venera

    Položka č.: 236

    dřevoryt, 1925, 9,5 x 9,5 cm, sign. PD J Váchal 1925, autorský tisk, vzadu autorský přípis: Štoček shořel cestou do Brna, jen ruční výtisk. JV, na papíře drobné skvrnky, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris

    Položka č.: 235

    dřevoryt, 1914, 5,5 x 4 cm, sign. PD J. Váchal 14, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaroslava Červenýho

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    dřevoryt, 1950, 8 x 7 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Mirko Taussig

    Položka č.: 229

    dřevoryt, 1923, 7,7 x 7,7 cm, sign. PD J Váchal 1923, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Max Švabinský

    Obnažená žena

    Položka č.: 302

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    tužka, papír, 21 x 16,7 cm, LD tužkou: věnuje M Švabinský, rám, mírně zvlněný papír, na paspartě skvrny od vody, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Karel Rélink

    (1880-1945)

    Ženský akt

    Položka č.: 300

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    tuš, papír, kolem 1898, 54,2 x 35,2 cm, sign. PD Karel Röhling, v pravém horním rohu mimo kresbu pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Brožíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Jakub Obrovský

    (1892-1949)

    Sedící akt

    Položka č.: 299

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    tužka, papír, 1905, 15 x 14 cm, sign. PD J. Obrovský 1905, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Karel Toman

    (1888)

    Praha XIX.

    Položka č.: 296

    akvarel, papír, 42 x 56,8 cm, sign. LD Karel Toman, rám, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

  • Stanislav Bohumil Urban

    (1903-1997)

    U řeky

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 1955, 27 x 35 cm, sign. LD B.S. Urban 55, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jaroslav Uiberlay

    (1921-1991)

    Naše komora

    Položka č.: 319

    olej, sololit, 54,8 x 44,3 cm, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, razítko ČFVU, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

  • Ivan Sedliský

    (1926-1999)

    Odysseus II.

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    olej, sololit, 60 x 50 cm, sign. LD Ivan, rám, vzadu nalepen štítek Dílo ČFVU, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, český malíř a grafik, vystudoval na AVU v Praze u Vratislava Nechleby, u kterého v letech 1952-1960 působil jako jeho asistent. Znám je především cykly rozměrných obrazů s náměty s…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)