• Václav Sivko

    (1923-1974)

    Adam Mickiewicz - Sonety

    Položka č.: 235655

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2019 19:14

    bibliofilie se třemi původními lepty, 1957, 21 x 16 cm, Praha, Státní nakladatelství krásné literatury hudby a umění, 64 stran, s obálkou, přebásnil Vladimír Holan, třemi původními lepty vyzdobil, obálku navrhl a graficky upravil Václav Sivko, stav velmi dobrý, obálka a několik stránek lehce zažlout…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ivana Lomová

    (Ladislav Klíma) Slavná Nemesis

    Položka č.: 235644

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2019 19:03

    bibliofilie, 2005, 27,5 x 21,5 cm, autorský tisk, součástí edice jsou čtyři litografie Ivany Lomové, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 70 výtisků, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Otakar Nejedlý

    (1883-1957)

    Bárka

    Položka č.: 235621

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2019 18:40

    tuš, papír, 20 x 14 cm, sign. PD Ot. Nejedlý, mírně zašpiněný a zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák A. Slavíčka, F. Engelmüllera

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Hovory s TGM

    Položka č.: 235600

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2019 18:19

    bibliofilie, 1928, 19,5 x 12 cm, podpis autora, iniciály K.Č., obálka J. Čapek, nakl. Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum - Čin, brožovaná vazba s obálkou, 115 stran, poničená vazba, uvolněné listy, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Slovenská Republika 1939 - 1945

    Schweizer Trachten

    Položka č.: 235539

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:58

    35 x pohlednice, 14 x 9 cm, konvolut 35 kolorovaných pohlednic s motivem švýcarských krojů, vše v papírovém obalu, obal opotřebený, pohlednice ve výborném stavu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID4**3 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Obratník kozoroha - Adolf Hoffmeister

    Položka č.: 235527

    Vyvolávací cena: 680 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:46

    kniha, 1926, 21 x 15 cm, obálka Josef Čapek, Aventinum, Ot. Štorch - Marien, Praha, vazba původní, brožovaná, 61 stran, lehce opotřebeno, kniha restaurována, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 680 CZK (28 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Člověk v zoologické zahradě - David Garnett

    Položka č.: 235526

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:45

    kniha, 1925, 19,5 x 14 cm, obálka Josef Čapek, vydal ČIN, Praha, vazba původní, brožovaná, 102 stran, listy lehce zažloutlé, ohnuté rohy , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Zelené demonstrace - František Němec

    Položka č.: 235521

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:40

    kniha, 1921, 20,5 x 13 cm, obálka Josefa Čapka, nakl. Aventinum Otakar Štorch-Marien, Praha, vazba původní, brožovaná, 60 stran, vazba opotřebnená, opravovaný hřbet, skvrny na obálce , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Charles Louis Philippe - Ranní povídky

    Položka č.: 235519

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:38

    kniha, 1926, 18,5 x 13 cm, A. Král, Praha 1926, přeložil F. X. Heppner, sbírka dobré četby Brána, vydání brožované, 161 stran, obálka od Josefa Čapka, stav dobrý, obálka a hřbet lehce ušpiněné a mírně otřepené. Stránky zažloutlé, složky uvolněné, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové š…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    František Langer - Předměstské povídky

    Položka č.: 235517

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:36

    kniha, 1926, 19 x 13 cm, Praha, Gustav Volenský, vazba původní, brožovaná, 128 stran, obálka Josef Čapek, na obálce vpisek, stav velmi dobrý, oříza otřepená a s flíčky, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Henry de Montherlant - Ráj ve stínu mečů

    Položka č.: 235515

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:34

    kniha, 1926, 21,5 x 13,5 cm, Praha, Štorch-Marien, 1926, vazba původní, brožovaná, 104 stran, obálka dvoubarevný linoryt J. Čapek, , stav dobrý až velmi dobrý, nerozřezáno, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Země mnoha jmen

    Položka č.: 235514

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:33

    kniha, 1924, 21 x 13,5 cm, Praha, Dr.Ot.Štorch-Marien, 1924, vazba původní, brožovaná, 78 stran, III. Vydání, 62. svazek edice Aventinum, v úpravě Josefa Čapka, stav dobrý, obálka nepatrně natržená ve hřbetu, zašlá, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupin…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Georges Duhamel - Světlo

    Položka č.: 235511

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:30

    kniha, linoryt, 1921, 21,5 x 13,5 cm, Praha, Aventinum Otakar Štorch-Marien, 1921, vazba původní, brožovaná, 68 stran, obálku upravil a linorytem vyzdobil Josef Čapek, stav dobrý, některé listy uvolněny, lehce zažloutlý, podpis majitele, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Pr…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Balada o jednom člověku a jeho radostech

    Položka č.: 235496

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:15

    bibliofilie, 1902, 29 x 21 cm, 8 ilustrací Františka Kupky, secesní dobová převazba, původní obálka vevázána, Hejda a tuček, Praha, vazba celoplátěná, 84 stran, odřené rohy desek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy,…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Minda, čili o chovu psů

    Položka č.: 235495

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2019 18:14

    kniha, 1930, 26 x 19,5 cm, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha, vyšlo 280 nečísl. kusů na ručním papíře umbria, pevná převazba, 23 stran, mírně prohnuté desky převazby, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Muž v depresi

    Položka č.: 237249

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:35

    tuš, papír, 28 x 19 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Návrh na parfém

    Položka č.: 237247

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:33

    tuš, papír, 27 x 14 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Eau de Cologne

    Položka č.: 237246

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:32

    tuš, papír, 1919, 27 x 14 cm, sign. PD K.Šimůnek 1919, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Andělíčci

    Položka č.: 237245

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:31

    tuš, papír, 14,5 x 26 cm, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Dívka s parfémem

    Položka č.: 237244

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:30

    tuš, papír, 23,5 x 24,5 cm, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ladislav Hojný

    Vzkazy zvenčí č.81 - Křížov

    Položka č.: 237243

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:29

    akvarel, tuš, tužka, papír, 40 x 50 cm, sign. LD Hojný Lad. 7.XI. 2018, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Miroslav J. Černý

    (1935-2007)

    Rozkvetlý strom

    Položka č.: 234987

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:13

    litografie, 34,5 x 41 cm, sign. PD M. J. Černý, autorský tisk, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Holub

    Sedící dívka

    Položka č.: 234966

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:10

    litografie, 1997, 32,6 x 37,6 cm, sign. PD Holub 97, při okrajích zašpiněný, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Vejce

    Položka č.: 233909

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 15:06

    lept, 19,4 x 17,4 cm, sign. PD J. Pileček, č. 41/200, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Karlův most v zimě

    Položka č.: 233758

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:48

    dřevoryt, 1926, 19,5 x 14,6 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK - 26, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademi…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Staroměstský orloj

    Položka č.: 233755

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:45

    dřevoryt, 1927, 19,4 x 14,5 cm, sign. PD Vik, PN značeno ve štočku VK - 27, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, ř…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Jandejsek

    Položka č.: 233139

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:20

    tempera, papír, 1984, 33 x 45 cm, sign. PD Jan 1984, při okraji poškozený papír, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vladimír Komárek

    Hora

    Položka č.: 231317

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:08

    suchá jehla, 21,8 x 15,7 cm, sign. PD VKomárek, č. XVI/XX, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vladimír Komárek

    Ptáci

    Položka č.: 231300

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 14:05

    suchá jehla, 22,8 x 14,8 cm, sign. DU VKomárek, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Čestný diplom, sdružení zahrádkářů

    Položka č.: 230225

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 08. 2019 13:57

    litografie, 1923, 51,5 x 38,5 cm, sign. LN na kameni K. Špillar 1923, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu