-
Běla Kolářová
(1923-2010)
Běla Kolářová
No.: 259Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, letáček k vůbec první výstavě B. Kolářové, vyd. Galerie na Karlově náměstí, Praha, 1966, text L. Vachtová, obs. sezn. vyst. prací, 1x list A4, drobný úbytek při horním okraji (v místě pův. přehybu), jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of the group Krizovatka
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Výstavy nových obrazů a kreseb Jana Zrzavého
No.: 276Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text Giorgio de Chirico, vyd. Alšova síň Umělecké besedy, Praha, 1934-1935, na obálce rukopisný přípis tužkou dokončena 20. ledna 1935 (J.Z.?), obs. soupis 38 kreseb a obrazů s cenami, dvojlist (4s.), papír trochu pomakčaný, se stopou po přeložení, při horním okraji drobný zateklina, Aantiq…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Poslední
(1955)
Karla Erbová: Dům plný dopisů
No.: 459Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 4x sign. komb. technika (serigrafie a suchá jehla) J. Poslední, vyšlo nákladem autorky u příležitosti 120. výročí nar. Fr. Kafky, Chotěšov, 2004, ex. 29/30 (formát A4), volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Musaion VI.
No.: 463Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podp. na patitulu R. Kremlička, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, ed. Aventinum, obs. 33 reprodukcí, úv. slovo E. Faure, pův. brož, 31s. + přílohy, odlepený a nepatrně poškozený hřbet, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Když jsme studovali na umělce
No.: 477Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1x sign. suchá jehla, úv. text a kresby V. Komárek, k 60. narozeninám umělce připravili J. a K. Martincovi, Kostelec na Orlicí, 1988, nečíslováno, volné listy v ob., velmi dorý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Minar, Stipl
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
No.: 637Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Konrád
(1899-1971)
U vrbiček
No.: 752Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvě parodické básně s věnováním herci a spisovateli Václavu Mengerovi a jeho choti a podpis na patitulu, obálka a kresba Věra Štrossová, úprava Alois Chvála, vydal Vincy Schwarz, Praha 1934, 220 výtisků, 75 s., brož, obálka při okrajích lehce otřepená, velmi dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
Jan Čep: Vigilie
No.: 476Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. clkžn. vazba V. Obrtela, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1928, ex. 58/350 na papíře Japan Banzay, ed. Plejada, sv. 3, clkžn. vazba se zlacením, 91s., lehce zahnědlý hřbet desek, jinak velmi dobrý, hezký stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
F. Slang: Křižník Potěmkin. Povstání námořníků před Oděsou 1905.
No.: 616Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob. fotomontáž s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, 10 snímků z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, sv. 2. Malá edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož., obálka rozpadlá, lehce zažloutlé listy , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Soubor linorytů
No.: 575Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10x linoryt, 37 x 26 cm, značeno v tisku, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Kábrt
(1920-1989)
Paříž
No.: 474Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x lept J. Kábrt; podpis P. Kábrt, J. Čejka (redakce) a M. Dyrynk (typografie) v přední tiráži; vyd. Spolek č. bibliofilů (ve třech mutacích), Praha, 2000, ex D/28, vydáno u příležitosti 80. narozenin J. Kábrta a k poctě českého kresleného a animovaného filmu a jeho tvůrců, volné listy …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Miloš Marten: Nad městem dialog
No.: 623Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Braunerová, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1924, Ex. 956/1000, 43 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, poslední dva listy natržené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Association of Fine A…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Vik
(1883-1964)
Albert Pražák: K.H. Mácha
No.: 424Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autora i výtvarníka v tiráži, dřevoryt ve frontispise a titulu K. Vik, úprava K. Dyrynk, vydal Josef Zach, Kolín 1936, 250 výtisků, ruční papír Pannekoek, 22 s., polopergamen. vazba se zlac. písmem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, zbytky nálepky na vazbě, knihovní razítka, lehc…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Posmrtná výstava díla Jindřicha Štyrského
No.: 254Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, velmi vzácně se objevující katalog výstavy J. Štyrského, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1946, obs. 4 čb. vyobrazení díla, průvodní text J. Mukařovského, bez seznamu vyst. prací, přiložena pův. pozvánka!, sešit, 8s., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J.…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Hans Carossa: Básně
No.: 405Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, vzácně se objevující Reynkův překlad básní H. Carossy, nedat. a neznačený samizdat, paginováno - 29 listů, průklepový papír svázaný do plátěných desek, zažloutlé okraje, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Vladislav
(1923-2009)
Šest suchých jehel pro Jiřího Johna
No.: 404Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, podp. s věnov. na patitulu J. Vladislav, přiložena jedna fotokopie suché jehly J. Johna, 3x dvojlist svázaný nití v pův. pap. obálce, 1978, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
II. celostátní spartakiáda (japonsky)
No.: 389Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela výjimečně se objevující knižní fotografická reportáž ze spartakiády v japonštině, vyjma nadpisu na deskách a na tit. listě jsou texty kompletně v japonštině, na předsádce vlepený kolofon, 1960, pův. clpl. vazba, obs. velké mn. čb. vyobr., na předsádce věnování v japonštině, velmi dobrý …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
Návrhy maňáskových loutek
No.: 377Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
5x sítotisk, 6 x 6 ; 11 x 8 cm, Návrhy maňáskových loutek pro hru M. Pospíšila O nepořádné princezně, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci: historie sektářství a bludařství
No.: 367Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, nerealizovaná Váchalova přednáška pro Sdružení volné myšlenky, doprovodné ilustrace z Váchalova cyklu Mystikové a visionáři, na ob. použita ilustrace z Ďáblovy zahrádky, doslov Jiří Olič, vydal Volvox Globator, Praha 2000, karton. vazba, 157s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrov…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Váchalův Havran: dle světoznámého vzoru přejinačený, do českého převedený a značně rozšířený a modernizovaný
No.: 366Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Váchalova parodie na slavnou báseň E.A.Poea, Havran v překladu V. Nezvala, dále Poeův originál a uzavírá faksimile Váchalova grafického souboru E.A. Poe v dřevorytu (vydaná v Pourově edici), uspořádal a závěr. studii I. Kruis, úprava P. Štefan, vydala Paseka, Praha 1996, brož, 78s., velmi dob…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cyklus dřevorytů Chvalozpěvem velmi pěkným provázený ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů
No.: 365Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání z r. 1919, redakce a obálka L. Drtina, vydala Paseka, Praha 2014, karton. vazba, 36s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci a jiné přednášky pronesené Josefem Váchalem - dřevorytcem na schůzích Sdružení Volné myšlénky
No.: 364Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, reprodukce titul. a zavěr. dřevorytů, vazba a úprava P. Růt a K. Horák sazba K. Horák, vydal Volvox Globator, Praha 1996, celokož. vazba, 267s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the g…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neznámý autor
Ptactvo
No.: 374Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
24x chromolitografie, 20 x 14 cm, místy perforováno či natrženo, celkově ale dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Miroslav Rutte: Jaro generací
No.: 348Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, dřevoryty a úprava C. Bouda, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 80/1200 na ručním papíře, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Neruda
(1834-1891)
Písně kosmické
No.: 343Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava M. Kaláb, vydal F. Topič, Praha 1916, 7. vydání, svázal Ant. Malík, 81 s., celokožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, lehce vybledlý a odřený hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alexandr Vladimír Hrstka
(1890-1954)
Mikuláš Lenau: Miška
No.: 338Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava A.V. Hrstka, vydali C.J. Matička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1917, 5. sv. knihovny Bibliofil, Ex. 32/315, 38 s., svázal L. Bradáč, dedikace Dr. Kamila Reslera, celokožená vazba se zdobeným reliéfem, prohnuté desky, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
No.: 315Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, II. vydání, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240 s., lehce naprasklý hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
No.: 604Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, 8x dřevoryt v příloze, barev. dřevoryt v titulu, nakl. signet a koncovka obé dřevorytem J. Rambousek, 21. sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1926, orig. celokož. vazby s reliéfní ražbou a zlac. nápisem na hřbetu, ex. 57/500, 102s., Japan Banzay, zelená …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
No.: 603Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Prov…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 426Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Arthur Novák, Praha 1923, 600 výtisků, 69 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED