-
Anna Maria Tilschová
(1873-1957)
Dědicové
No.: 941Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:25
kniha, 18,5 x 14 cm, podpis A.M. Tilschové s vročením na patitulu, vydala Fr. Borový, Praha 1924, polopl.vazba, 319s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jarmila Novotná
(1907-1994)
Byla jsem šťastná
No.: 942Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:26
kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis J. Novotné na titulu s vročením, vydal Melantrich, Praha 1991, pl.vazba s ob., 320s., ob. drobně poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jeanne DOrge
(1879-1964)
Voice in the Circle & Lobos
No.: 943Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:27
bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Steker
(1949)
Výstava volné tvorby mladých výtvarníků Karlovarska
No.: 944Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:28
katalog, 25 x 18 cm, návrh obálky a úprava Fr. Steker, katalog prací 14 výtvarníků, úvod. slovo V. Vízdal, vydala Galerie umění Karlovy Vary 1987, volné archy v deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Olga Scheinpflugová
(1902-1968)
Kouzelná obálka
No.: 945Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:29
kniha, 20 x 12,5 cm, podpis autorky, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 72 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, rozlepeno, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Olga Scheinpflugová
(1902-1968)
Skleněná koule
No.: 946Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:30
kniha, 20 x 13 cm, podpis autorky, obálka K. Svolinský, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 77 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Jiří David: Vladimír Komárek
No.: 947Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:31
kniha, 22 x 23,5 cm, podpis a dedikace umělce, vydalo Severočeské nakladatelství, Liberec 1967, barevné a čb. ukázky prací, 24 s. textu + 56 s. příloh, clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav knihy, obálka při okrajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Napříč Fantomázií
No.: 948Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:32
kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Majerová
(1882-1967)
Náměstí Republiky
No.: 949Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:33
kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Hladiny tůní
No.: 950Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:34
kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of …
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Petr
(1884-1964)
Z dílen Umělců
No.: 951Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:35
kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leopold Parma
(1891-1968)
P. Bezruč: Město pod Radhoštěm
No.: 952Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:36
bibliofilie, sign. dřevoryt L. Parmy ve frontispisu, podpis P. Bezruče na titulu, tisk Kryl a Scotti, vydal Propagačního odboru Krajinské výstavy moravskoslezského Pobezkydí, Frenštát p. Radhoštěm 1934, nestr., brož, ex. 214/250, ruční papír van Gelder, dobrý stav vnitřku, obálka skvrnitá, poškozená…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Václav Špála
(1885-1946)
Jos. Hora: Hladový rok
No.: 953Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:37
kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jožka Baruch
(1892-1966)
Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života
No.: 954Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:38
bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hodek
(1888-1973)
Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína
No.: 955Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:39
bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Re…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Sůra
(1929-2011)
Miloš Doležal: Kamení
No.: 956Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:40
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of prof. R. Benes, the disciple of prof. K. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar Ondráček
(1898)
Josef Hora: Černý závoj
No.: 957Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:41
bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar Štorch-Marien
Chvála nakladatelského povolání
No.: 958Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:42
kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
A.B. Kohout: Hadí květ
No.: 959Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:43
kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila
No.: 960Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:44
kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl
(1901-1977)
J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu
No.: 961Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:45
bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Vik
Otokar Fischer: Požadavek dne
No.: 962Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:46
bibliofilie, podpis Ot. Fischer, úprava a výzdoba Fr. Vik, vydal M. Píša, Brno 1932, 160 výtisků, 12 s., brož., nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindra Černohorský
(1911-1988)
Písně o světle domova
No.: 963Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:47
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, ilustrace Fr. Zedníček, obálka a úprava J. Eliáš, 1. svazek edice VSJA, vydal Všestudentský spolek Jihočeští akademici, Písek 1940, Ex. 12/300, 41 s., brož, lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Cvejn
(1911-1986)
Jindra Černohorský: Odjezdy
No.: 964Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:48
bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Václavíček
(1916-1989)
Jaromír Měšťan: Zvěrokruh
No.: 965Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:49
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, 12x dřevoryt a frontispis J. Václavík, edice Zvěrokruh, České Budějovice 1939, 29 s., brož, drobné skvrny na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František B. Kouba
(1906-1938)
Jaromír Měšťan: Smlouvání s časem
No.: 966Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:50
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, grafická úprava, frontispis a iniciálky do dřeva vyryl F.B. Kouba, 5. soukromý tisk edice Gemini, České Budějovice 1936, 200 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Vik
Jiří Mahen: Démoni
No.: 967Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:51
bibliofilie, podpis J. Mahena v tiráži, frontispis, typo. úprava F. Vik, 23. svazek edice Amfora, vydal J. Hladký, Hranice 1909, Ex. 6/200, 58 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohdan Lacina
(1912-1971)
Juliusz Slowacki: Otec morem nakažených v El-Arish
No.: 968Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:52
bibliofilie, přebásnil a podepsal Vl. Holan, dřevoryt B. Lacina, úprava a obálka Fr. Muzika, vydal Spolek českých bibliofilů a nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1953, 37 s., brož, obálka lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of the surrealistic group…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Mahen
(1882-1939)
Požár Tater
No.: 969Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:53
bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Benjamin Jedlička: Paříž 1945
No.: 970Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:54
Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED