Jan Zrzavý

(1890-1977)

LIST OF AUTHORS

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Autoportrét (14 letý)

    No.: 69

    Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 06. 2024 15:00

    uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Stojící mužský akt zepředu

    No.: 67

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Znak ženské bytosti

    No.: 66

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Výstava nových obrazů Jana Zrzavého

    No.: 272

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, letáček se sezname vyst. prací (20) s dobovými cenami, Aventinská mansarda, Praha, 1928, na titulu rukopisný vpisek 1928 barevnou pastelkou (J.Z.?), 4s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umel…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Souborná výstava Jana Zrzavého 1918-1923

    No.: 271

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, katalog ke druhé výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1923, bez textu, pouze seznam 49 kreseb a obrazů s dobovými cenami, dvojlist, 4s., velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Souborná výstava prací Jana Zrzavého

    No.: 270

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, katalog k vůbec první výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1918, text autora a seznam 92 kreseb a obrazů z let 1907-1916 s dobovými cenami, sešit, 16s. (včetně obálky), velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Ze…

    Current price: 4.100 CZK (171 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    120. výstava Východoslovenského muzea v Košicích

    No.: 273

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, letáček se seznamem vyst. prací (51) s dobovými cenami, vyd. Východoslovenské muzeum, Košice, 1930, na titulu rukopisný vpisek 1930 a Košice barevnou pastelkou (J.Z.?), 4s., trochu pomačkáno a ušpiněno, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., memb…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Súborná výstava akad. maliara Jána Zrzavého

    No.: 274

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, jeden list se seznamem 61 vyst. prací včetně cen, vyd. Umelecká beseda slovenská), 1932, bez vady, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Výstavy nových obrazů a kreseb Jana Zrzavého

    No.: 275

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, s textem J. Pečírky, vyd. Umělecká beseda, Praha, 1933, obs. soupis 32 kreseb a obrazů s cenami, dvojlist (4s.), papír při okrajích trochu pomačkaný, v přehybu mírně natržený, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umele…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Výstavy nových obrazů a kreseb Jana Zrzavého

    No.: 276

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, text Giorgio de Chirico, vyd. Alšova síň Umělecké besedy, Praha, 1934-1935, na obálce rukopisný přípis tužkou dokončena 20. ledna 1935 (J.Z.?), obs. soupis 38 kreseb a obrazů s cenami, dvojlist (4s.), papír trochu pomakčaný, se stopou po přeložení, při horním okraji drobný zateklina, Aantiq…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Nové obrazy a kresby

    No.: 277

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, kresba tužkou na zadní straně (J.Z.?), vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1937, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (37), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Associa…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    K. H. Mácha: Máj

    No.: 421

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 27 x 19 cm, ilustrace J. Zrzavý, typo. úprava O. Menhart, vydalo nakladatelství Sfinx Bohumil Janda, Praha 1941, 5. sv. Knihovny mistrů, 87 s., karton vazba, lehce zašlá, zadní roh poškozený, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Nové krajiny a zátiší

    No.: 281

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis pod volně vloženou fotografií J. Zrzavý, vyd. Vilímkova galerie, Praha, 1947, 8 čb. vyobrazení, sezn. vyst. prací, text M. Míčko, sešit, nestr., téměř odpadlá a při okrajích lehce poškozená ob., jinak dobrý stav; přiložena pův. dobová pozvánka na výstavu, Aantiqari.at Radhošťská, , t…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Výstava obrazů

    No.: 280

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, text Fr. Halas, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1940-1941, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (28), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artis…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Konvolut 4 pozdějších katalogů

    No.: 282

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Výstava nových obrazů a kreseb

    No.: 278

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, text J. Pečírka, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1939, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (30), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Souborná výstava (Dílo z let 1905-1940)

    No.: 279

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis J. Zrzavého na ob., vyd. Výstavní síň Svazu českého díla, Praha, 1940, texty J. Pečírka a A. Friedl, pův. sešit, 32s. (z toho 13s. soupisu díla), lehce vyšisované okraje, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the g…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Ot. Štorch - Marien: Lilie v korsetu

    No.: 725

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podepsal a vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1922, 55 sv. edice Aventinum, výzdoda J. Zrzavý, úprava V. H. Brunner, Ex. 243/550, 42 s., clpl. vazba s reliéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijn…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Study for a Venetian still life

    No.: 104

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 12. 2022 15:00

    pencil, paper, 10,5 x 16 cm, monogr. lower/right J.Z., framed, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Exlibris KWB Truth wins

    No.: 102

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 12. 2022 15:00

    pencil, paper, 9,5 x 5,5 cm, monogr. lower/right J.Z., framed, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Ile de Seine

    No.: 101

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 12. 2022 15:00

    dry needle, 1947/48, 5,8 x 10,4 cm, monogr. lower/right J.Z., framed, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Venice

    No.: 96

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 12. 2022 15:00

    etching, 1974, 9,7 x 14,9 cm, lower/right signed in block J.Z., framed, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Silence

    No.: 335

    Auction price: 7.500 CZK (313 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 12. 2022 15:00

    reproduction of a drawing, 16,2 x 7,6 cm, sign. lower/right Jan Zrzavý, framed, signed by friend Karl Kučer, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 7.500 CZK (313 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví

    No.: 460

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, čtyři reprodukce J. Zrzavý, návrh vazby E. Frinta, podpis básníka proti titulu, vydala Družstevní práce, Praha 1930, 64s., polokož. vazba, holand. papír van Gelder, ex. 169/400, ed. krásných tisků Slunovrat sv.7, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Ze…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    P. Loti: Islandský rybář

    No.: 481

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis s věnováním, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijn…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Dílo Jana Zrzavého 1906 - 1940

    No.: 162

    Auction price: 19.000 CZK (792 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, sign. litografie J. Zrzavý (Zátiší s loděmi, vázami a jablky, 1941; 18:25 cm; Dvořák, č. soup. 23), soubor obrazů, kreseb a inscenací ve výběru Karla Šourka uvedených texty Giorgio de Chirico, Vincence Kramáře, Jana Mukařovského, Viktora Nikodema, Ferdinanda Pujmana, Františka X. Šaldy, Karla…

    Current price: 19.000 CZK (792 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Musaion IV.

    No.: 95

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    brož, úvodní slovo Karel Teige, vyd. Aventinum, Praha, 1923, pův. brož, 27s. textu + 36 obrazových příloh, některé listy uvolněny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Associatio…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Annunciation

    No.: 105

    Auction price: 220.000 CZK (9.167 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 03. 11. 2022 15:00

    tempera on chipped plywood, 10 x 13 cm, sign. on reverse with dedication J. Zrzavý, framed, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 220.000 CZK (9.167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 400 000 - 500 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Angel

    No.: 101

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 03. 11. 2022 15:00

    etching, 1973, 23,1 x 15 cm, signed lower/ right Jan Zrzavý , passe-partout, no. 46/100, DU watermark Lyra Pragensis, marked in plate HU ZJ,, small spots on the paper, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and Th…

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: ID4**8 History of bids

    Estimate: k CZK

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Head of a bearded man

    No.: 100

    Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 03. 11. 2022 15:00

    pastel, pencil, paper, 17 x 12 cm, signed lower/ right Jan Zrzavý, framed, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 35.000 CZK (1.459 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

    Estimate: 35 000 - 50 000 Kč CZK

Instagram

Facebook

You must login first.