-
Manufaktur Meissen
Hunde - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1392Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:56
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 10 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 20 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)
Položka č.: 1376Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:40
kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
L. Páleníček: Švabinský a hudba
Položka č.: 1324Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:48
bibliofilie, podpis na patitulu L. Páleníček, frontispis suchá jehla M. Švabinský, v edice Kladenský lis vytiskl, vysadil a vydal Josef Cipra, Kladno 1979, 13 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
Položka č.: 1276Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Mode d´emploi
Položka č.: 1261Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:45
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Jiroudek
(1914-1991)
Č. Berka: František Jiroudek
Položka č.: 1236Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:20
kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ferdiš Duša
(1888-1958)
Bán Strahinić
Položka č.: 1218Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:02
bibliofilie, titulní list sign. dřevoryt a 12 x sign. dřevorytů příloh F. Duša , cyklus třinácti dřevorytů F. Duši k srbské lidové písni přel. O.F. Babler, vytiskl na ručním lisu a vydal Jar. Picka, Praha 1941, volné listy v deskách, 31 x 22 cm, ex. 46/105, nestr. (23 s. + 13 příloh), hřbet obálky p…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Alex Jelínek
(1890-1957)
Ex libris
Položka č.: 1196Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:40
bibliofilie, 1923, 31 x 25,5 cm, cyklus 10 leptaných ex libris, úvodní slovo Dr. K. Herain, vydáno v počtu 150 ks, tento má číslo 128. Vloženo do lepenkocých desek s autorovým podpisem na titulu.
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mathilde Ringelsberg
Květiny
Položka č.: 1596Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:20
5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
BLLOW-ICE
Položka č.: 1577Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:01
fix, akvarel, karton, 49 x 69 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Happy New Year 71
Položka č.: 1554Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:38
fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Adolf Foehr
(1880-1943)
Bauten und Entwürfe
Položka č.: 1532Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:16
kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ferdinand Deml
(1902-1974)
Prager Akademiker-führer
Položka č.: 1529Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:13
kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937
Položka č.: 1507Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:51
kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Neviditelná Moskva
Položka č.: 1506Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:50
bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhau…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Praha s prsty deště
Položka č.: 1501Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:45
bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole B…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Básně noci
Položka č.: 1500Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:44
bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Weinfurter
(1876-1942)
Zázraky a jejich výklad okultními naukami
Položka č.: 1447Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:51
kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje VII.
Položka č.: 1414Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:18
bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1404Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:08
kniha, heliogravura fotografie podobizny B. Němcové ve frontispisu, vazba, viněta v titulu, iniciály a úprava V.H. Brunner, vazba Bradáč, doslov a popis vydání Milan Svoboda, 3. sv. knihovny Kytice, tisk Dělnická tiskárna, vyd. Milan Svoboda, Královské Vinohrady 1912, 1000ex, na anglickém papíře Oxf…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
Položka č.: 1385Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:49
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 1248Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
Položka č.: 1235Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:19
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Václav Eisenreich
(1892-1969)
Žena a muž
Položka č.: 1183Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:27
2x litografie, 1929, obě 25,7 x 18,8 cm, obě sign. PD F. V. Eisenreich 1929, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze v počtu 300 výtisků, z nichž tento má číslo 272, původní obal, žák V. Šípa a J. Konůpka, poté studium na AVU v Praze u J. Obrovského a M. Švabinského
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hugo Gellert
(1892-1985)
Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1
Položka č.: 1481Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:25
kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Auguste Villiers de L’Isle-Adam (hrabě)
(1838-1889)
Tribulat Bonhomet, R. de Gourmont: Lilita, J. Kalivoda: Záhady spiritismu vědecky osvětleny, E.A. Poe: Stín
Položka č.: 1443Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:47
kniha, souvazba čtyř knih: Lilita a Tribulat Bonhomet, obojí výzdn. a tit. list Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumannová, 1913 a 1912, 64+177s., Stín, dřevoryty vyzd. M. Klicman, vyd. K. Neumannová, 1916, 82s., Záhady spiritismu, vyd. Volná myšlenka, Praha, nedat., 94s., plpl. přev., velmi dobrý stav …
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Z pařížských dopisů Jana Zrzavého
Položka č.: 1328Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:52
bibliofilie, orig. sign. suchá jehla před titulem a podpis v impresu Vl. Komárek, 2 orig. fotografie J.Z. a podpis v impresu Jar. Krejčí, výběr 11 dopisů z pařížské korespondence Jana Zrzavého s Johannesem Urzidilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924–1929, doslov sepsali a v impresu se podepsali Lu…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
Položka č.: 1270Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:54
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Sýs a Pavel Taussig
Báseň a kresba
Položka č.: 1199Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:43
tuš, fix, papír, formát A3, uprostřed přeloženo, rukopisná báseň s ilustrací
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Kořán
(1940-2017)
Living theatre
Položka č.: 1372Vyvolávací cena: 650 CZK (28 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:36
kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…
Aktuální cena: 650 CZK (28 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO