Bidden items

LIST OF AUTHORS

  • Adolf Born (Fine Art (212th auction))

    (1930-2016)

    Únos ze Serailu

    No.: 71

    Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 25.000 CZK (1.042 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alois Wachsman (Fine Art (212th auction))

    (1898-1942)

    Obraz (Surrealistická kompozice)

    No.: 70

    Auction price: 135.000 CZK (5.625 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    pastel, papír, cca 1930-1931, 63,5 x 48 cm, rám, vzadu razítko: Z pozůstalosti Aloise Wachsmana č. 821

    Current price: 135.000 CZK (5.625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý (Fine Art (212th auction))

    (1890-1977)

    Autoportrét (14 letý)

    No.: 69

    Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Štursa (Fine Art (212th auction))

    (1880-1925)

    Akt

    No.: 68

    Auction price: 7.500 CZK (313 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 1918, 37 x 28 cm, sign. PD Jan Štursa 1918, rám

    Current price: 7.500 CZK (313 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý (Fine Art (212th auction))

    (1890-1977)

    Stojící mužský akt zepředu

    No.: 67

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý (Fine Art (212th auction))

    (1890-1977)

    Znak ženské bytosti

    No.: 66

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karol Baron (Fine Art (212th auction))

    (1939-2004)

    Bytost III

    No.: 65

    Auction price: 3.800 CZK (159 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibli…

    Current price: 3.800 CZK (159 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karol Baron (Fine Art (212th auction))

    (1939-2004)

    Bytost II

    No.: 64

    Auction price: 3.800 CZK (159 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron -1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibl…

    Current price: 3.800 CZK (159 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karol Baron (Fine Art (212th auction))

    (1939-2004)

    Bytost I

    No.: 63

    Auction price: 3.800 CZK (159 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bi…

    Current price: 3.800 CZK (159 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Burian (Fine Art (212th auction))

    (1905-1981)

    Hannibal, největší lev v zajetí

    No.: 62

    Auction price: 280.000 CZK (11.667 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne

    Current price: 280.000 CZK (11.667 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dobroslav Foll (Fine Art (212th auction))

    (1922-1981)

    Ikarus letí ke slunci

    No.: 61

    Auction price: 110.000 CZK (4.584 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…

    Current price: 110.000 CZK (4.584 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Hendrych (Fine Art (212th auction))

    (1936)

    Bysta stykač

    No.: 60

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, the disciple of prof. J. Wagner and J.Kavan at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, postgraduate study at the atelier of prof. Hladik at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Věra Janoušková (Fine Art (212th auction))

    (1922-2010)

    Postava

    No.: 59

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Anderle (Fine Art (212th auction))

    (1936)

    Démoni Bohumila Hrabala

    No.: 58

    Auction price: 68.000 CZK (2.834 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    plátno, 1999, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 127/1999, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 68.000 CZK (2.834 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Šárka Koudelová (Fine Art (212th auction))

    (1987)

    Garbage to garbage

    No.: 57

    Auction price: 42.000 CZK (1.750 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021

    Current price: 42.000 CZK (1.750 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alojz Klimo (Fine Art (212th auction))

    (1922-2000)

    Město

    No.: 56

    Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…

    Current price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Michal Pěchouček (Fine Art (212th auction))

    (1973)

    Port - Louis 15

    No.: 55

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2012, 40 x 30 cm, sign. vzadu Michal Pěchouček 2012

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Šnajdr (Fine Art (212th auction))

    (1938)

    Reminiscence v moll

    No.: 54

    Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…

    Current price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zbyšek Sion (Fine Art (212th auction))

    (1938)

    Bez názvu

    No.: 53

    Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…

    Current price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček (Fine Art (212th auction))

    (1919-1996)

    Kulovité těleso

    No.: 52

    Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…

    Current price: 85.000 CZK (3.542 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček (Fine Art (212th auction))

    (1919-1996)

    Strach

    No.: 51

    Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 65.000 CZK (2.709 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček (Fine Art (212th auction))

    (1919-1996)

    Portrét (pan Mrkvička)

    No.: 50

    Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar As…

    Current price: 78.000 CZK (3.250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))

    (1943-1998)

    Bludiště života

    No.: 49

    Auction price: 3.800 CZK (159 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 3.800 CZK (159 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))

    (1943-1998)

    Zrcadlo

    No.: 48

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 27/65, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))

    (1943-1998)

    Ve spěchu vlajem

    No.: 47

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 43 x 54 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/60, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))

    (1943-1998)

    Upřímné úsměvy

    No.: 46

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 59,5 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/40, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))

    (1943-1998)

    Den a noc

    No.: 45

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))

    (1941-2017)

    U televizoru

    No.: 44

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))

    (1941-2017)

    Nová doba

    No.: 43

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))

    (1941-2017)

    Nepřátelé globalizace

    No.: 42

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 19 x 29,5 cm, signatura vpravo dole zabělena redakcí, dole text: Pane jo! Odpůrci globalizace ti právě demolují auto. Ještě štěstí, že jsi také nepřítelem globalizace., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.