Josef Váchal
(1884-1969)
E.A. Poe v dřevorytu
No.: 159Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 23 x 15 cm, patnáct grafických listů na náměty slavných povídek, původní pap. obálka s chlopní, černobílým dřevorytem na přední straně a patnáct Váchalových dvou až tří barevných dřevorytů, vložený seznam listů s tiráží, Pourova edice, Praha 1946, 600 vydaných a nečíslovaných výtisků, v…
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
Jiří John
(1923-1972)
Karel Toman: Měsíce
No.: 163Auction price: 15.000 CZK (625 €)
bibliofilie, 4x orig. sign. suchá jehla J. John, úprava J. Schmidt, tisk M. a P. Dřímalovi, 3. svazek edice Blíženci, vydala Mladá fronta, Praha 1970, volné listy v obálce a to vše v ochranných papírových deskách, nestr., ex. 136/300, ruční papír, slepotiskové razítko na patitulu, vyražený reliéf na…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: ID2**7 History of bids
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Horký van
No.: 166Auction price: 4.500 CZK (188 €)
bibliofilie, dvoubarev. litografie ve frontispisu, 4x předsádka linorytem a dvoubarevný linoryt na na přední a zadní straně desek Jos. Čapek, XIII. sv. Edice Vybraných knih, vydal Ludvík Bradáč, Praha 1918, orig. kartonová vazba, 39s., hřbet místy poškozený, desky při horním krajích mírně zašpiněné,…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Karel Kappstein: Umělecká litografie
No.: 165Auction price: 12.000 CZK (500 €)
bibliofilie, 10 orig. litografií a obálka R. Kremlička, dodatky Rud. Žaloudek, tisk Kryl a Scotti, vydal Lud. Bradáč, Praha 1921, pův. brož, Ex. 282/500,40s. + přílohy, obálka trochu zašlá a při krajích potrhaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Albín Brunovský
(1935-1997)
J. Šimonovič: O srdcích
No.: 168Auction price: 18.000 CZK (750 €)
bibliofilie, tři litografie A. Brunovský, grafická úprava L. Krátký, verše K. Šiktanc, vydala Mladá fronta, Praha 1970, 4. svazek edice Blíženci, Ex. 103/300, na ručním papíře Losín, nestr., nerozřezáno, volné listy v papírovém přebalu, ochranné pouzdro, drobné skvrny na obálce, pouzdro při okrajích…
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Herbert Achternbusch
Sechs radierungen
No.: 170Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 6 původních leptů a podpis s věnováním na patitulu a podpis v tiráži H. Achternbusch, vyd. Eremiten Presse, 1964, ex. 105/110, brož s obálkou, okraje obálky opotřebené, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**4 History of bids
Jan Maria Augusta
(1897-1939)
Rukověť sběratelova
No.: 173Auction price: 15.000 CZK (625 €)
bibliofilie s třiceti ukázkami grafických technik, 1927, 425/500, Kniha vyzdobena Zdenkou Braunerovou, vyšla jako 1. svazek Bibliothéky Knihomola nákladem Ludvíka Bradáče na Král. Vinohradech roku 1927. Listy původní grafiky vytvořili a podepsali František Bílek, V. H. Brunner, Svatopluk Klír, Frant…
Michael Rittstein
Desatero
No.: 176Auction price: 10.000 CZK (417 €)
soubor 10 litografií, 1975 - 1985, 20,5 x 13,5 cm, sign. PD M. Rittsttein 86, Edice Biblos, sv. 17, soubor grafických listů Michaela Rittsteina pro své přátelé připravili J. Runštuk a K. Žižkovský, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Acade…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Konst. Biebl: Zlatými řetězy
No.: 180Auction price: 1.800 CZK (75 €)
bibliofilie, obálka dvoubarev. linoryt , nakladatelská značka a 3 celostr. přílohy linorytem J. Čapek, vydal Čin, Praha 1926, nízké číslo výtisku, ex. 23, 48 s., brož, místy poškozený hřbet, při okrajích poškozená obálka, lehce zašpiněno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
František Kobliha
(1877-1962)
Petr Bezruč: Stužkonoska modrá
No.: 179Auction price: 2.500 CZK (105 €)
bibliofilie, 18x sign. dřevoryt a viněta Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na patitulu, vyd. František Alex, 1957, ex. 93/100, volné listy v obálce, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the A…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: ID4**7 History of bids
Michael Rittstein
H.H. Ewers: Srdce králů
No.: 181Auction price: 3.500 CZK (146 €)
bibliofilie, 3x bar. sign. litografie a ob. M. Rittstein, 1. sv. edice Topas, vyd. Trigon, Praha 1991, brož, ex. A/3, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague, c…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Petr Melan
Z korespondence Antonína Dvořáka
No.: 192Auction price: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, 4x sign. komb. technika P. Melan, vyd. Supraphon, Praha, 1983, ex. 2/200 na ručním papíře z Velkých Losin., ed. Lyra Pragensis, pův. clkž. vazba (Tomos), 40s., intaktní stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 5.500 CZK (230 €)
Last auctioneer: ID6**0 History of bids
Jiří Trnka
(1912-1969)
V. Nezval: Fantastická symfonie
No.: 195Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID3**8 History of bids
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Fr. Hrubín: Černá denice
No.: 201Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., drobné trhlinky při hřbetu, skvrna na obálce 2 cm, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Hofbauer and Z. Kratochvil at The Academy of Arts, Archite…
Current price: 1.100 CZK (46 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
Miroslav Tříska
(1976)
Karla Erbová: Plzni
No.: 207Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 6x sign. linoryt M. Tříska, vyšlo nákladem autorky, Chotěšov, 2001, ex. 11/13, volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Josef Lada
(1887-1957)
Na pouti
No.: 210Auction price: 1.000 CZK (42 €)
leporelo, vzácně se objevující leporelo, 20x il. Josef Lada, vyd. Karel Synek, Praha, verše Václav Řezáč, kniha poškozena, místy opravováno lepící páskou, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Minka Podhajská
(1881-1963)
Měsíce
No.: 218Auction price: 8.000 CZK (334 €)
volné listy, 12 původních barevných dřevorytů, 6 čb. dřevorytů znázorňujících znamení zvěrokruhu, podpis autorky pod titulní dřevorytovou vinětou na titl. straně textové části, vyd. Jos. Hladký, Praha, podpis autorky v tiráži, vročení 1919, ex.: 84/200, 18 volných listů, textový dvojlist v kart. des…
Last auctioneer: ID3**1 History of bids
Jaroslav Martinec
Básně
No.: 126Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, clpl. tzv. lipská vazba se zlaceným reliéfem a písmem, zlatá ořízka, vazbu provedlo knihařství H. Sperling v Lipsku, (knihaři nejspíš neměli tušení, že básníkovo jméno z titulního listu nelze použít ve stejném tvaru i na desky), vydal Dr. Grégr a Ferd. Dattel, Praha 1872, 102 s., naprasklá př…
Current price: 500 CZK (21 €)
Viktor Oliva
(1861-1928)
Svatopluk Čech: Písně otroka
No.: 125Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, clpl. nakladatelská vazba s reliéfem a zlaceným písmem, návrh vazby V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1902, 78 s., skvrny na vazbě, rohy a hřbet lehce odřený, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Sequens at The Academy of…
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Čapek
(1890-1938)
Obyčejný život
No.: 130Auction price: 600 CZK (25 €)
kniha, 19 x 13 cm, vydal Fr. Borový, Praha 1934, celokožená zakázková vazba s reliéfně tlačenou avantgardní ražbou zdobenou zlacením, zlatá ořízka, 215 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Pravý výlet pana Broučka do měsíce
No.: 128Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1889, druhé vydání, pův. clpl. vazba s ražbou, zlacená ořízka, 185s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Milan Kundera
Monology
No.: 127Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, ilustrace, vazba a typografie Zdenek Seydl, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1965, pův. kožená vazba se zlacenou ražbou, 110s., vlastnické razítko na titulní straně, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Postrzyžyny
No.: 424Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis a věnování autora na titulní straně, vyd. Panstwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa, 1980, polské vydání, pův. pevná vazba, 128s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Ferdinand Staeger
(1880-1976)
E. Mörike: Mozart auf der Reise nach Prag
No.: 199Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 5x mědirytina F. Staeger, na předsádce vepsáno věnování Josefu Hodkovi (něm.), vyd. Hermann A. Wiechmann, München, 1919, plp. převazba, 140s., dobrýs stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Rudolf Svatek
(1930-1973)
Za život radostný
No.: 203Auction price: 200 CZK (9 €)
bibliofilie, 13x sign. linoryt R. Svatek, vyd. Krajské nakl., Plzeň, 1958, volné listy v plátěném pouzdře, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 200 CZK (9 €)
Josef Lada
(1887-1957)
Pohádky Vlasty Buriana
No.: 209Auction price: 800 CZK (34 €)
kniha, il. Josef Lada, autoři: E. Šimáček a J. Škrdlant, vyd. Nakladatelství Pokrok, Praha, 1927, pův. pevná vazba, 61s., obrázky vybarvené obyčejnou tužkou, většina vygumována, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar As…
Current price: 800 CZK (34 €)
Ladislav Klíma
(1878-1928)
Cogitata
No.: 18Auction price: 300 CZK (13 €)
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1989, edice Revue K, Ex. 349/500, brož., nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Bedřich Hlaváč: František Josef I.
No.: 90Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, obálka a úprava K. Teige, podpis B. Hlaváče na titl. straně, vlepeno ex libris s motivem T. G. M., vyd. F. Borový, Prha, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, 715s., zkosená vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles Unive…
Current price: 400 CZK (17 €)
Jan Konůpek
Olřich Novotný: Beata
No.: 213Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Karel Tondl
(1893-1980)
Karel Hynek Mácha: Marinka
No.: 214Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, dřevoryty vyzdobil K. Tondl, text revidoval Dr. Fr. Frčma, vydal S.Č.U.G. Hollar, Praha 1925, Ex. 155/300, na ručním papíře Umbria, 46 s., polopergamenová vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at The A…
Current price: 400 CZK (17 €)