• Oldřich Tichý

    Hlava na hlavě

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 10 000 CZK

  • Martin Salajka

    (1981)

    Paseka

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 77.000 CZK (3.209 €)

    akryl, plátno, 2023, 160 x 140 cm, sign. vzadu Martin Salajka, Autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také po Evr…

    Aktuální cena: 77.000 CZK (3.209 €)

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Libuše Niklová

    (1934-1981)

    Kočka

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    barevný plast, firemní zn. F, čs. patent č. 115236, Československo, návrh L. Niklová v r. 1963, výroba fa Fatra Napajedla, dětská hračka s varhánkovitým trupem, při stlačení píská, délka 18,5 cm, výška 19 cm, drobná poškození na uších a ocásku, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Odhadní cena: 4 000 - 6 000 CZK

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Krystal

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    lept, 17 x 12,5 cm, sign. PD J. Šíma, rám, č. 10/50, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjíždí také do Paříže a ve Francii se usazuje definitivně. Počátky jeho tvorby jsou spojeny s generačním purismem a konstruk…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Odhadní cena: 38 000 - 44 000 CZK

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    barevný lept, 1913, 16 x 24 cm, sign. LD Kupka, rám, František Kupka byl český malíř, grafik a ilustrátor, jeden ze zakladatelů moderního abstraktního malířství. Jeho vztah k hudbě se podílel na vzniku a realizaci dalšího nového výtvarného směru – orfismu, tedy směru, přibližujícímu malířství jiným …

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Odhadní cena: 48 000 - 58 000 CZK

  • Bedřich Budil

    Autoportrét

    Položka č.: 223

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Vincent Venera

    Kompozice II.

    Položka č.: 222

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Upoutaný Prométheus

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Lustr

    Položka č.: 215

    serigrafie, 2007, 43 x 29 cm, sign. PD Špaňhel, č. 31/100

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Růže

    Položka č.: 214

    serigrafie, 2003, 46 x 30,5 cm, sign. PD Špaňhel, č. 58/100

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Chrám

    Položka č.: 213

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Amorpha, dvoubarevná fuga

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    barevný lept, 1913, 22,3 x 14,5 cm, značeno ve štočku PD Kupka, LD pozůstalostní razítko Kupka, nabízená grafika pochází ze stejného roku, kdy Kupka vystavil na Podzimním salonu v Paříži abstraktní díla Amorfa, Dvoubarevná fuga a Amorfa, Teplá chromatika. Série těchto maleb a paralelních studií jsou…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Capriccio II.

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    suchá jehla, 1948, 47 x 38 cm, sign. DU Tichý 48, rám, Capriccio II patří k vrcholným grafickým pracím Františka Tichého. Zachycuje jeho typický styl v oblíbeném cirkusovém prostředí, který se vyznačuje surrealistickým a snovým ztvárněním skutečnosti. Tichý zde kombinuje abstraktní a realistické prv…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 170 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Novoročenka Josefa Sudka

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    suchá jehla, 1938, 10 x 15,2 cm, sign. PD František Tichý 1938, první grafika Františka Tichého provedená rytou technikou, První stav (v desce není vyryta autorova signatura). Fotograf s hlavou skrytou pod stínící látkou velkého fotografického přístroje. Vpředu vyčnívá velká ruka sahající na objekti…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 35 000 CZK

  • Marko Čermák

    Vánoce Rychlých šípů

    Položka č.: 212

  • Marko Čermák

    Širokko

    Položka č.: 211

  • Marko Čermák

    Jan Tleskač

    Položka č.: 210

  • Marko Čermák

    Bratrstvo Kočíčí pracky

    Položka č.: 209

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Chřipkové období

    Položka č.: 205

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    tuš, papír, 21 x 14,2 cm, Text: "Eště že seš to ty, já už se bála, že mě klátí chřipka!", Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kankán

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    suchá jehla, 1955, 21,5 x 13 cm, sign. DU Tichý 55, rám, Tichý je považován za přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), knižní ilu…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Biscuits Lefevre - Utile

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 240.000 CZK (10.000 €)

    litografie, 1896, 62 x 45,5 cm, rám, tento plakát představuje jeden z Muchových nejosobitějších portrétů. Mladá žena s dlouhými vlnitými vlasy, jejíž hlava je zdobena pšenicí a vlčími máky, nabízí na podnosu sušenky francouzské značky Lefevre – Utile, restaurováno, významná osobnost evropské kultury…

    Aktuální cena: 240.000 CZK (10.000 €)

    Odhadní cena: 300 000 - 350 000 CZK

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Sedm havranů

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 235.000 CZK (9.792 €)

    barevný lept, 1903, 48,5 x 37 cm, sign. PD Vojt. Preissig 03, rám, dílo významného českého umělce přelomu minulého století, je vynikající ukázkou jeho kresebné dokonalosti a koloristického citu. Preissig, který své školení získal mmj. na pražské VŠUP a poté u A. Muchy v Paříži, se prosadil i jako pe…

    Aktuální cena: 235.000 CZK (9.792 €)

    Chlapec a Ezopovy bajky

    Položka č.: 122

    olej, plátno, pravděpodobně 18. století, 76 x 64 cm, rám, nabízený obraz představuje velmi půvabný pozdně barokní portrét mladého chlapce šlechtického původu. Stáří obrazu je odhadováno kolem roku 1740 – 1750 a svým charakterem připomíná portrétní styl Anthonyho van Dycka či švýcarského klasicistníh…

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Sklapla past

    Položka č.: 203

    tuš, papír, 18,9 x 28,6 cm, Text: "To na nás musely nastražit ty kurvy myšácký!", Antikvariát Dlážděná

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Valčík na rozloučenou

    Položka č.: 202

    akvarel, tuš, papír, 14,5 x 28,2 cm, sign. na zadní straně J. Vyčítal, Text: "On už je prostě takovej, vždycky , než se do nich pustí, tak jim zahraje "Valčík na rozloučenou"!", Antikvariát Dlážděná

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Zmáselněná

    Položka č.: 201

    tuš, papír, 20,3 x 21,5 cm, Text: "Zatáhl mě do své mlékárny a tam mě zmáselnil!", Antikvariát Dlážděná

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Na pláži

    Položka č.: 200

    akvarel, tuš, papír, 12,5 x 20,3 cm, na zadní straně značeno J. Vyčítal, Antikvariát Dlážděná

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Do pekla

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    akvarel, tuš, papír, 1981, 27,5 x 28 cm, sign. LN Neprakta, rám, vzadu věnování Haničce k vánocům 1981 s pěkným pozdravem Neprakta, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 42 000 CZK

    Černá kuchyně

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    olej, plátno, 97,5 x 148 cm, rám, mimořádně krásná ukázka žánrového stylu malby po vzoru holandských mistrů. Stáří obrazu je odhadováno na konec 19. až počátek 20. století a mohl vzniknout jako zakázka pro zámecké prostory. Obraz představuje scénu z tzv. černé kuchyně, kde na otevřeném ohni připravu…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK