Oldřich Tichý
Hlava na hlavě
No.: 226Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 07. 11. 2024 15:00
olej, plátno, 50 x 45 cm, sign. PD Tichý 2003, napínaí rám, na zadní straně popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at the Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste at the atelier of J. Blazek and J. Gajdos, the disciple of prof. F. Jiroudek at The Academy of Fine Arts …
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Estimate: 8 000 - 10 000 CZK
Martin Salajka
(1981)
Paseka
No.: 173Auction price: 77.000 CZK (3.209 €)
akryl, plátno, 2023, 160 x 140 cm, sign. vzadu Martin Salajka, Autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také po Evr…
Current price: 77.000 CZK (3.209 €)
Estimate: 100 000 - 120 000 CZK
Libuše Niklová
(1934-1981)
Kočka
No.: 172Auction price: 3.000 CZK (125 €)
barevný plast, firemní zn. F, čs. patent č. 115236, Československo, návrh L. Niklová v r. 1963, výroba fa Fatra Napajedla, dětská hračka s varhánkovitým trupem, při stlačení píská, délka 18,5 cm, výška 19 cm, drobná poškození na uších a ocásku, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Estimate: 4 000 - 6 000 CZK
Josef Šíma
(1891-1971)
Krystal
No.: 131Auction price: 29.000 CZK (1.209 €)
lept, 17 x 12,5 cm, sign. PD J. Šíma, rám, č. 10/50, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjíždí také do Paříže a ve Francii se usazuje definitivně. Počátky jeho tvorby jsou spojeny s generačním purismem a konstruk…
Current price: 29.000 CZK (1.209 €)
Estimate: 38 000 - 44 000 CZK
František Kupka
(1871-1957)
Abstraktní kompozice
No.: 130Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)
barevný lept, 1913, 16 x 24 cm, sign. LD Kupka, rám, the disciple of prof. A. Studnicka, Eisenmenger, founder of the orfism style, honorary member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 38.000 CZK (1.584 €)
Estimate: 48 000 - 58 000 CZK
Bedřich Budil
Autoportrét
No.: 223Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
olej, plátno, 1988, 89 x 120 cm, sign. LD, rám, autorem popsáno na zadní straně, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Estimate: 40 000 - 50 000 CZK
Vincent Venera
Kompozice II.
No.: 222Auction price: 5.000 CZK (209 €)
lité laky, sololit, 112 x 91,5 cm, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Estimate: 6 000 - 8 000 CZK
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Upoutaný Prométheus
No.: 218Auction price: 9.000 CZK (375 €)
litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, autorský tisk, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Education - Charles University in Prague and V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member a…
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Estimate: 12 000 - 14 000 CZK
Jakub Špaňhel
(1976)
Lustr
No.: 215Auction price: 3.000 CZK (125 €)
serigrafie, 2007, 43 x 29 cm, sign. PD Špaňhel, č. 31/100
Estimate: 4 000 - 6 000 CZK
Jakub Špaňhel
(1976)
Růže
No.: 214Auction price: 3.000 CZK (125 €)
serigrafie, 2003, 46 x 30,5 cm, sign. PD Špaňhel, č. 58/100
Estimate: 4 000 - 6 000 CZK
Jakub Špaňhel
(1976)
Chrám
No.: 213Auction price: 3.000 CZK (125 €)
serigrafie, 2004, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD Špaňhel, č. 38/100
Estimate: 4 000 - 6 000 CZK
František Kupka
(1871-1957)
Amorpha, dvoubarevná fuga
No.: 129Auction price: 32.000 CZK (1.334 €)
barevný lept, 1913, 22,3 x 14,5 cm, značeno ve štočku PD Kupka, LD pozůstalostní razítko Kupka, the disciple of prof. A. Studnicka, Eisenmenger, founder of the orfism style, honorary member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 32.000 CZK (1.334 €)
Estimate: 40 000 - 50 000 CZK
František Tichý
(1896-1961)
Capriccio II.
No.: 128Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)
suchá jehla, 1948, 47 x 38 cm, sign. DU Tichý 48, rám, Capriccio II patří k vrcholným grafickým pracím Františka Tichého. Zachycuje jeho typický styl v oblíbeném cirkusovém prostředí, který se vyznačuje surrealistickým a snovým ztvárněním skutečnosti. Tichý zde kombinuje abstraktní a realistické prv…
Current price: 120.000 CZK (5.000 €)
Estimate: 150 000 - 170 000 CZK
František Tichý
(1896-1961)
Novoročenka Josefa Sudka
No.: 127Auction price: 20.000 CZK (834 €)
suchá jehla, 1938, 10 x 15,2 cm, sign. PD František Tichý 1938, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts
Current price: 20.000 CZK (834 €)
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
František Tichý
(1896-1961)
Commedia dell arte
No.: 126Auction price: 22.000 CZK (917 €)
Current price: 22.000 CZK (917 €)
Estimate: 28 000 - 35 000 CZK
Marko Čermák
Vánoce Rychlých šípů
No.: 212Auction price: 20.000 CZK (834 €)
serigrafie, 2023, 44,2 x 66,2 cm, sign. PD Marko Čermák, autorský tisk
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Marko Čermák
Širokko
No.: 211Auction price: 20.000 CZK (834 €)
serigrafie, 2021, 46,5 x 67,4 cm, sign. PD Marko Čermák, č. 89/100
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Marko Čermák
Jan Tleskač
No.: 210Auction price: 20.000 CZK (834 €)
serigrafie, 2021, 46,5 x 67,4 cm, sign. LD Marko Čermák, č. 42/100
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Marko Čermák
Bratrstvo Kočíčí pracky
No.: 209Auction price: 20.000 CZK (834 €)
serigrafie, 2020, 34,5 x 49,5 cm, sign. LD Marko Čermák, č. 23/100
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Chřipkové období
No.: 205Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
František Tichý
(1896-1961)
Kankán
No.: 125Auction price: 19.000 CZK (792 €)
suchá jehla, 1955, 21,5 x 13 cm, sign. DU Tichý 55, rám, Tichý je považován za přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), knižní ilu…
Current price: 19.000 CZK (792 €)
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Alfons Mucha
(1860-1939)
Biscuits Lefevre - Utile
No.: 124Auction price: 240.000 CZK (10.000 €)
litografie, 1896, 62 x 45,5 cm, rám, restaurováno
Current price: 240.000 CZK (10.000 €)
Estimate: 300 000 - 350 000 CZK
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Sedm havranů
No.: 123Auction price: 235.000 CZK (9.792 €)
barevný lept, 1903, 48,5 x 37 cm, sign. PD Vojt. Preissig 03, rám, dílo významného českého umělce přelomu minulého století, je vynikající ukázkou jeho kresebné dokonalosti a koloristického citu. Preissig, který své školení získal mmj. na pražské VŠUP a poté u A. Muchy v Paříži, se prosadil i jako pe…
Current price: 235.000 CZK (9.792 €)
Chlapec a Ezopovy bajky
No.: 122Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
olej, plátno, pravděpodobně 18. století, 76 x 64 cm, rám, restaurováno, reintolováno
Estimate: 40 000 - 50 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Sklapla past
No.: 203Auction price: 4.000 CZK (167 €)
tuš, papír, 18,9 x 28,6 cm, Text: "To na nás musely nastražit ty kurvy myšácký!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Valčík na rozloučenou
No.: 202Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, papír, 14,5 x 28,2 cm, sign. na zadní straně J. Vyčítal, Text: "On už je prostě takovej, vždycky , než se do nich pustí, tak jim zahraje "Valčík na rozloučenou"!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Zmáselněná
No.: 201Auction price: 4.000 CZK (167 €)
tuš, papír, 20,3 x 21,5 cm, Text: "Zatáhl mě do své mlékárny a tam mě zmáselnil!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Na pláži
No.: 200Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Do pekla
No.: 199Auction price: 27.000 CZK (1.125 €)
akvarel, tuš, papír, 1981, 27,5 x 28 cm, sign. LN Neprakta, rám, vzadu věnování Haničce k vánocům 1981 s pěkným pozdravem Neprakta, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 27.000 CZK (1.125 €)
Estimate: 35 000 - 42 000 CZK
Černá kuchyně
No.: 120Auction price: 18.000 CZK (750 €)
olej, plátno, 97,5 x 148 cm, rám
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Estimate: 24 000 - 28 000 CZK