• Oldřich Tichý

    Hlava na hlavě

    No.: 226

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 07. 11. 2024 15:00

    olej, plátno, 50 x 45 cm, sign. PD Tichý 2003, napínaí rám, na zadní straně popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at the Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste at the atelier of J. Blazek and J. Gajdos, the disciple of prof. F. Jiroudek at The Academy of Fine Arts …

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Estimate: 8 000 - 10 000 CZK

  • Martin Salajka

    (1981)

    Paseka

    No.: 173

    Auction price: 77.000 CZK (3.209 €)

    akryl, plátno, 2023, 160 x 140 cm, sign. vzadu Martin Salajka, Autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také po Evr…

    Current price: 77.000 CZK (3.209 €)

    Estimate: 100 000 - 120 000 CZK

  • Libuše Niklová

    (1934-1981)

    Kočka

    No.: 172

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    barevný plast, firemní zn. F, čs. patent č. 115236, Československo, návrh L. Niklová v r. 1963, výroba fa Fatra Napajedla, dětská hračka s varhánkovitým trupem, při stlačení píská, délka 18,5 cm, výška 19 cm, drobná poškození na uších a ocásku, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Estimate: 4 000 - 6 000 CZK

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Krystal

    No.: 131

    Auction price: 29.000 CZK (1.209 €)

    lept, 17 x 12,5 cm, sign. PD J. Šíma, rám, č. 10/50, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjíždí také do Paříže a ve Francii se usazuje definitivně. Počátky jeho tvorby jsou spojeny s generačním purismem a konstruk…

    Current price: 29.000 CZK (1.209 €)

    Estimate: 38 000 - 44 000 CZK

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice

    No.: 130

    Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)

    barevný lept, 1913, 16 x 24 cm, sign. LD Kupka, rám, the disciple of prof. A. Studnicka, Eisenmenger, founder of the orfism style, honorary member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Estimate: 48 000 - 58 000 CZK

  • Bedřich Budil

    Autoportrét

    No.: 223

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    olej, plátno, 1988, 89 x 120 cm, sign. LD, rám, autorem popsáno na zadní straně, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Estimate: 40 000 - 50 000 CZK

  • Vincent Venera

    Kompozice II.

    No.: 222

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    lité laky, sololit, 112 x 91,5 cm, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Estimate: 6 000 - 8 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Upoutaný Prométheus

    No.: 218

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, autorský tisk, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Education - Charles University in Prague and V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member a…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Estimate: 12 000 - 14 000 CZK

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Lustr

    No.: 215

    serigrafie, 2007, 43 x 29 cm, sign. PD Špaňhel, č. 31/100

    Estimate: 4 000 - 6 000 CZK

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Růže

    No.: 214

    serigrafie, 2003, 46 x 30,5 cm, sign. PD Špaňhel, č. 58/100

    Estimate: 4 000 - 6 000 CZK

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Chrám

    No.: 213

    Estimate: 4 000 - 6 000 CZK

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Amorpha, dvoubarevná fuga

    No.: 129

    Auction price: 32.000 CZK (1.334 €)

    barevný lept, 1913, 22,3 x 14,5 cm, značeno ve štočku PD Kupka, LD pozůstalostní razítko Kupka, the disciple of prof. A. Studnicka, Eisenmenger, founder of the orfism style, honorary member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 32.000 CZK (1.334 €)

    Estimate: 40 000 - 50 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Capriccio II.

    No.: 128

    Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)

    suchá jehla, 1948, 47 x 38 cm, sign. DU Tichý 48, rám, Capriccio II patří k vrcholným grafickým pracím Františka Tichého. Zachycuje jeho typický styl v oblíbeném cirkusovém prostředí, který se vyznačuje surrealistickým a snovým ztvárněním skutečnosti. Tichý zde kombinuje abstraktní a realistické prv…

    Current price: 120.000 CZK (5.000 €)

    Estimate: 150 000 - 170 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Novoročenka Josefa Sudka

    No.: 127

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    suchá jehla, 1938, 10 x 15,2 cm, sign. PD František Tichý 1938, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    No.: 126

    Auction price: 22.000 CZK (917 €)

    Current price: 22.000 CZK (917 €)

    Estimate: 28 000 - 35 000 CZK

  • Marko Čermák

    Vánoce Rychlých šípů

    No.: 212

    serigrafie, 2023, 44,2 x 66,2 cm, sign. PD Marko Čermák, autorský tisk

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • Marko Čermák

    Širokko

    No.: 211

    serigrafie, 2021, 46,5 x 67,4 cm, sign. PD Marko Čermák, č. 89/100

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • Marko Čermák

    Jan Tleskač

    No.: 210

    serigrafie, 2021, 46,5 x 67,4 cm, sign. LD Marko Čermák, č. 42/100

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • Marko Čermák

    Bratrstvo Kočíčí pracky

    No.: 209

    serigrafie, 2020, 34,5 x 49,5 cm, sign. LD Marko Čermák, č. 23/100

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Chřipkové období

    No.: 205

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kankán

    No.: 125

    Auction price: 19.000 CZK (792 €)

    suchá jehla, 1955, 21,5 x 13 cm, sign. DU Tichý 55, rám, Tichý je považován za přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), knižní ilu…

    Current price: 19.000 CZK (792 €)

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Biscuits Lefevre - Utile

    No.: 124

    Auction price: 240.000 CZK (10.000 €)

    litografie, 1896, 62 x 45,5 cm, rám, restaurováno

    Current price: 240.000 CZK (10.000 €)

    Estimate: 300 000 - 350 000 CZK

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Sedm havranů

    No.: 123

    Auction price: 235.000 CZK (9.792 €)

    barevný lept, 1903, 48,5 x 37 cm, sign. PD Vojt. Preissig 03, rám, dílo významného českého umělce přelomu minulého století, je vynikající ukázkou jeho kresebné dokonalosti a koloristického citu. Preissig, který své školení získal mmj. na pražské VŠUP a poté u A. Muchy v Paříži, se prosadil i jako pe…

    Current price: 235.000 CZK (9.792 €)

    Chlapec a Ezopovy bajky

    No.: 122

    olej, plátno, pravděpodobně 18. století, 76 x 64 cm, rám, restaurováno, reintolováno

    Estimate: 40 000 - 50 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Sklapla past

    No.: 203

    tuš, papír, 18,9 x 28,6 cm, Text: "To na nás musely nastražit ty kurvy myšácký!", Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Valčík na rozloučenou

    No.: 202

    akvarel, tuš, papír, 14,5 x 28,2 cm, sign. na zadní straně J. Vyčítal, Text: "On už je prostě takovej, vždycky , než se do nich pustí, tak jim zahraje "Valčík na rozloučenou"!", Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Zmáselněná

    No.: 201

    tuš, papír, 20,3 x 21,5 cm, Text: "Zatáhl mě do své mlékárny a tam mě zmáselnil!", Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Na pláži

    No.: 200

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Do pekla

    No.: 199

    Auction price: 27.000 CZK (1.125 €)

    akvarel, tuš, papír, 1981, 27,5 x 28 cm, sign. LN Neprakta, rám, vzadu věnování Haničce k vánocům 1981 s pěkným pozdravem Neprakta, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 27.000 CZK (1.125 €)

    Estimate: 35 000 - 42 000 CZK

    Černá kuchyně

    No.: 120

    Auction price: 18.000 CZK (750 €)

    olej, plátno, 97,5 x 148 cm, rám

    Current price: 18.000 CZK (750 €)

    Estimate: 24 000 - 28 000 CZK