Ota Janeček
František Dvořák - Ota Janeček a Vincenc Kramář
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00
bibliofilie, 3 x suchá jehla, 1984, 30,5 x 18 cm, sign. vše Ota Janeček; sign. František Dvořák, Jiří Šindler, František Janás, č. XXI, vydal CZV Socialistického svazu mládeže Pozemních staveb Brno, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Ota Janeček
Hořelo srdéčko hořelo plamenem
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
bibliofilie, 5x grafický list, 1983, 30 x 21,5 cm, sign. vše, č. 72/200, vydal Supraphon jako 30. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 97. publikaci v edici Lyry Pragensis, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Miloš Macourek - Hovory s Bornem
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 12.500 CZK (521 €)
bibliofilie, 5 x litografie, 1991, 30 x 21,5 cm, sign. vše ABorn, č. 8/200, vydal Supraphon jako 64. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 198. publikaci v edici Lyry Pragensis, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin …
Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)
Zdeněk Mézl
Starověké báje a pověsti
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
8 x dřevoryt, 1971, 33 x 24 cm, sign. vše Zdeněk Mézl, č. 59/105, 8 původních dřevorytů vyrytých jako výtvarný doprovod ke knize Rudolfa Mertlíka - Staré báje a pověsti, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ovidius - Příběhy Orfeovy
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
bibliofilie, 6 x lept, 1980, 30 x 21,7 cm, sign. v tiráži A Brunovský 1980, E. A., pevná vazba, vydal Supraphon jako 16. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 62. publikaci v edici Lyry Pragensis, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Karel Jaromír Erben - Zlatý kolovrat
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)
bibliofilie, 4 x lept, 1980, 30 x 22 cm, sign. vše J. Pileček, č. 174/200, vydal Supraphon jako 15. svazek bibliofilské edice Polyhymnnia a jako 61. publikaci v edici Lyry Pragensis, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
Karel Demel
(1942-2024)
Karel Hynek Mácha - Máj
Položka č.: 180Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
bibliofilie, 5 x mezzotinta, 1982, 30,5 x 22 cm, sign. vše Karel Demel, č. 13/150, vydal Supraphon jako 23. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 84. publikaci v edici Lyry Pragensis, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Zdeněk Sklenář
(1910-1086)
Pocta Arcimboldovi
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
bibliofilie, 5x orig. sign. litografie a úprava Zd. Sklenář, vyd. Mladá fronta, Praha, 1969, ex. 29/300 na ručně čerpaném papíru Losín, jako druhý svazek edice Blíženci, volné listy v pův. ob., drobné skvrny na hřbetu ob., jinak velmi dobrý stav
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Zápisy z prodléní u kříže
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
bibliofilie, 6 x lept, 1991, 31,5 x 22 cm, sign. vše J. Šerých; sign. Fr. Daniel Merth, č. 18/100, edice Sladké jádro srdce, svazek 6, vydáno v nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední…
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
František Halas - Mladé ženy, Staré ženy
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
bibliofilie, 10 x mědiryt, 1986, 29,5 x 21 cm, vše sign. J. Šerých, č. 68/200, vydal Supraphon jako 44. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 34. publikaci v edici Lyry Pragensis, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední v…
Josef Istler
(1919-2000)
Desatero
Položka č.: 176Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
10 x lept, 1992, 29,5 x 20 cm, vše sign. istler 92, č. 40/100, rozměr kazety 44 x 32 cm, Edice Biblos, vydáno v nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Josef Istler
(1919-2000)
Šamsuddín Muhammad Háfez - Z Dívánu
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
bibliofilie, 6 x lept, 1986, 31 x 21,5 cm, sign. vše istler, č. 34/200, vydal Supraphon jako 46. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 36. publikaci v edici Lyry Pragensis , žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar…
Josef Istler
(1919-2000)
Reminiscence
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
bibliofilie, 5 x lept, 1989, 31 x 22 cm, sign. vše istler, sign. Zdeněk Lorenc, č. 34/200, pět původních grafických listů s verši Zdeňka Lorence k výtvarníkovým sedmdesátinám dr. Ivan Hrdina, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA,…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Josef Istler
(1919-2000)
Vít Obrtel - Vodotrysk
Položka č.: 173Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
bibliofilie, 3 x lept, 1987, 30,5 x 21,5 cm, sign. vše istler, sign. Vít Obrtel, č. 165/200, vydal Památník národního písemnictví, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Hrozebná výzva
Položka č.: 172Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
litografie, 1989, 70 x 54,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 89, rám, č. 14/33, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Světlé proroctví (symboly)
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
litografie, 1985, 65 x 48,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 1985, rám, č. 33/33, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Prozatímní řešení
Položka č.: 170Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Svatý Jeroným
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
litografie, 1981, 29,5 x 41,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 81, č. 8/60, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Boj s drakem
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
litografie, 1980, 29,5 x 41,5 cm, sign. PD Jiří Šalamoun 80/81, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Chrabrý princ
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
litografie, 1981, 29,5 x 41,5 cm, sign. DU a PD J. Šalamoun 81, č. 8/60, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Veselé sny
Položka č.: 166Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
litografie, 1981, 29,5 x 41,5 cm, sign. PD a LD Jiří Šalamoun 81, č. 8/60, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar
Věra Janoušková
(1922-2010)
Hlava II
Položka č.: 165Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 1997, 26 x 15 cm, sign. PD V. Janoušková 97, č. 73/100
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Věra Janoušková
(1922-2010)
Hlava I
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 1997, 26 x 20 cm, sign. PD V. Janoušková 97, č. 44/200
Tomáš Bím
Průčelí domu
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 17 x 14 cm, sign. PD Bím, pasparta, č. 19/20, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Boris Jirků
(1955-2026)
Anděl
Položka č.: 321Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
serigrafie, 58,3 x 41,3 cm, sign. PD Boris Jirků, rám, č. 1/107, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Boris Jirků
(1955-2026)
Dívka s motýlem
Položka č.: 320Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
serigrafie, 22,3 x 18,2 cm, sign. PD Boris Jirků, rám, č. 3/8, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Karel Vysušil
(1926-2014)
Pták
Položka č.: 319Vyvolávací cena: 1.950 CZK (82 €)
Aktuální cena: 1.950 CZK (82 €)
Karel Vysušil
(1926-2014)
Návštěvníci z Marsu
Položka č.: 318Vyvolávací cena: 1.950 CZK (82 €)
Karel Vysušil
(1926-2014)
Figurální kompozice
Položka č.: 317Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 1973, 40 x 30 cm, sign. DU K. Vysušil 73, č. 41/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého a K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky, spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Jan Brádka
Rumcajs, Manka a Cipísek
Položka č.: 316Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
akvarel, tuš, papír, 1977, 53 x 40 cm, sign. PD Brádka 77, rám, Narozen 1949 ve Slaném. Výtvarník, malíř, kreslíř, počítačový grafik, fotograf a designér. Vystudoval strojní průmyslovku., rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná