-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
No.: 51Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
No.: 50Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
No.: 16Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
No.: 11Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jaroslav Válek
Znak pro čaj
No.: 41Auction price: 750 CZK (32 €)
AUCTION IS TERMINATED: 07. 05. 2024 17:40
reliéfní tisk, 2010, 20,6 x 14,5 cm, sign. PD J. Válek, autorský tisk
Current price: 750 CZK (32 €)
Last auctioneer: ID8**4 History of bids
-
Josef Řeřicha
(1872-1959)
Dřevěné kostelíky v Karpatech
No.: 563Auction price: 1.300 CZK (55 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 43 x 33 cm, 6x dřevoryt J. Řeřicha, vyd. Československá jednota, Praha, 1931, předmluva Františka Žákovce, věnování autora na titl. straně, volné listy v pap. deskách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Koula, member of The Hollar Association of Czech…
Current price: 1.300 CZK (55 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Zicha
(1916-1977)
Kutná Hora
No.: 564Auction price: 600 CZK (25 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
8x dřevoryt, 42,5 x 29,5 cm, 8x dřevoryt J. Zicha, dřevoryt na titl. straně ručně kolorován, dřevoryty pochazázejí z let 1939-1942, volné listy v pap. deskách, desky lehce opotřebeny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jaroslav Bednář: Proud světla
No.: 755Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka V. Mašek, vydal Evžen K. Rosendorf, Praha 1926, 37 s., nerozřezáno, brož, rozlepená vazba, obálka lehce zažloutlá a zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Arts in Prague, m…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Proklamace Čechoslovákům v Americe
No.: 43Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
lístek s obálkou, Proclamation to the Czechoslovak People in America, text anglicky, česká verze textu známa s výzd. V. Preissiga, Chicago, 11.2.1918, ob. trochu potrhaná, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Soubor grafický listů věnovaných J. Wolkrovi
No.: 444Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, M. Boroš, J. Bouda, A. Grmelová, M. Houra, M. Kavan, V. Komárek, A. Odehnal, J. Pileček, I. Stanislavová. Vše signováno. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Porstějove v roce 2000, v počtu 180 výtisků. Tento má číslo 33.
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Chrudim - Deset grafických listů
No.: 443Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2002, sign. vše, rozměr souboru 31 x 22,5 cm. Deset grafických listů, různých grafických technik. Autoři Jiří Bouda, Jana Čapková, Jaroslav Dajč, Pavel Hlavatý, Jan Kavan, Herbert Kisza, Vladimír Komárek, Lubomír Netušil, Václav Pokorný, Olga Vychodilová. Pro účastníky sjezdu vydal kabi…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Bohumil Říha: Vítek na výletě
No.: 33Auction price: 3.000 CZK (125 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1977 a původní perokresba 4,5 x 5,5 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1975, 1. vydání, pův. pevná vazba, 92s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Anatole France: Ostrov tučňáků
No.: 32Auction price: 4.000 CZK (167 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,7 x 17,3 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 7 x 4,5 cm A. Born, vyd. Svoboda, Praha 1978, 7. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 283s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academ…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
M. J. Saltykov-Ščedrin: Stohlavá saň
No.: 31Auction price: 4.000 CZK (167 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1985 a původní kresba propiskou 6,5 x 6 cm A. Born, vyd. Lidové nakladatelství, Praha 1974, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 334s., v horní části natržená obálka, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in …
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
J. Arbes/K. M. Čapek-Chod, J. Havlíček: Tři česká romaneta
No.: 30Auction price: 4.000 CZK (167 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 15 cm, podpis s věnováním z roku 1985 a původní kresba propiskou 7 x 9 cm A. Born, vyd. Československý spisovatel, Praha 1979, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 296s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Lúkianos: Pravdivé výmysly
No.: 29Auction price: 4.000 CZK (167 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1983 a původní perokresba 4,5 x 7,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Odeon, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 222s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc …
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Gerald Durrell: Mluvící balík
No.: 28Auction price: 5.000 CZK (209 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1983 a původní perokresba 10,5 x 8 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 157s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of P…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Adolf Born: Bilderbuch der Verführungskunst
No.: 27Auction price: 6.000 CZK (250 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33,5 x 23,5 cm, podpis s věnováním z roku 1978 a původní perokresba 15 x 17 cm A. Born, vyd. Eulenspiegel Berlin, 1975, 1. vydání, text v němčině, pův. pevná vazba s obálkou, 126s., natržená zadní strana obálky, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles U…
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Pásmo
No.: 26Auction price: 18.000 CZK (750 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titul. list, obálka, 11 ilustrací v textu, 2 celostr. přílohy vše linořezem (celkem 15) Jos. Čapek, Appolinaireovu báseň přeložil do češtiny K. Čapek a vydal s bratrovým výtvarným doprovodem nejprve v Neumannově Červnu v únoru 1919 a poté samostatně v dubnu u Fr. Borového, Praha 1919, o…
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
O. Březina: Ruce
No.: 25Auction price: 20.000 CZK (834 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barevných dřevorytů J. Váchal, třináctý list je signován Josefem Váchalem; všechny grafické listy jsou značené ve štočku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, desky lehce prohnuté, jinak velmi dobrý stav, …
Current price: 20.000 CZK (834 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Obloha tání
No.: 24Auction price: 40.000 CZK (1.667 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 43 x 31 cm, 12x sign. akvatinta L. Čepelák, soubor grafických listů z let 1963-1965, vyd. autorem, r. 1980, podpis a věnování autora v tiráži, r. 1982, ex.: 24/25, volné list v kart. deskách, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. Rada, V. Silovsky, V. …
Current price: 40.000 CZK (1.667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Miroslav Válek: Rovina
No.: 23Auction price: 10.000 CZK (417 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 1x sign. lept (23x15) a 1x lept na obálce A. Brunovský, vyd.Slovenský spisovatel, Bratislava, 1981, ex. ?/300, ruční papír z Velkých Losin, volné archy v obálce a kart. pouzdru, 25s., zažloutlý hřbet, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
František Kobliha
(1877-1962)
Tristan
No.: 22Auction price: 10.000 CZK (417 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se šesti původními dřevoryty, 1909-1910, 50,5 x 39 cm, 4x značeno ve štočku monogramem FK, Jeden z nejvýznamnějších grafických cyklů Františka Koblihy, vznikal v období kolem založení spolku symbolistních grafiků Sursum (1910), jehož byl prvním předsedou. Vydala Marie Kliková, vytiskl Em…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Žízně
No.: 21Auction price: 3.000 CZK (125 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1921, úprava (titulní a obálková kresba) František Vik, 500 výtisků, 106 s., clpl. vazba, vevázaná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Jean Giono: Vysočiny
No.: 20Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresba a překlad B. Reynek, vydali Bohuslav Durych a Vlastimil Vokolek , Pardubice 1936, edice Delfín, 700 výtisků, 141 s., clpl. vazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Jiří Škoch
(1938-2022)
Bohuslav Reynek: Pastýř osamělých výší
No.: 19Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, s vloženou podepsanou a číslovanou fotografií J. Škocha na třetí stránce ob., vyd. Měsíc ve dne, České Budějovice, 2009, ex. 36/50 (celkem 1000 výtisků), pův. brož, jen lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED