-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
No.: 51Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
No.: 50Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
No.: 16Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
No.: 11Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jindra Černohorský
(1911-1988)
Písně o světle domova
No.: 963Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:47
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, ilustrace Fr. Zedníček, obálka a úprava J. Eliáš, 1. svazek edice VSJA, vydal Všestudentský spolek Jihočeští akademici, Písek 1940, Ex. 12/300, 41 s., brož, lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Vik
Otokar Fischer: Požadavek dne
No.: 962Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:46
bibliofilie, podpis Ot. Fischer, úprava a výzdoba Fr. Vik, vydal M. Píša, Brno 1932, 160 výtisků, 12 s., brož., nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl
(1901-1977)
J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu
No.: 961Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:45
bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila
No.: 960Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:44
kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
A.B. Kohout: Hadí květ
No.: 959Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:43
kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar Štorch-Marien
Chvála nakladatelského povolání
No.: 958Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:42
kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Otakar Ondráček
(1898)
Josef Hora: Černý závoj
No.: 957Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:41
bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Sůra
(1929-2011)
Miloš Doležal: Kamení
No.: 956Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:40
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of prof. R. Benes, the disciple of prof. K. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hodek
(1888-1973)
Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína
No.: 955Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:39
bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Re…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jožka Baruch
(1892-1966)
Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života
No.: 954Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:38
bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Jos. Hora: Hladový rok
No.: 953Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:37
kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leopold Parma
(1891-1968)
P. Bezruč: Město pod Radhoštěm
No.: 952Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:36
bibliofilie, sign. dřevoryt L. Parmy ve frontispisu, podpis P. Bezruče na titulu, tisk Kryl a Scotti, vydal Propagačního odboru Krajinské výstavy moravskoslezského Pobezkydí, Frenštát p. Radhoštěm 1934, nestr., brož, ex. 214/250, ruční papír van Gelder, dobrý stav vnitřku, obálka skvrnitá, poškozená…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
František Petr
(1884-1964)
Z dílen Umělců
No.: 951Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:35
kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Hladiny tůní
No.: 950Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:34
kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of …
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Majerová
(1882-1967)
Náměstí Republiky
No.: 949Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:33
kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Napříč Fantomázií
No.: 948Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:32
kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Jiří David: Vladimír Komárek
No.: 947Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:31
kniha, 22 x 23,5 cm, podpis a dedikace umělce, vydalo Severočeské nakladatelství, Liberec 1967, barevné a čb. ukázky prací, 24 s. textu + 56 s. příloh, clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav knihy, obálka při okrajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Olga Scheinpflugová
(1902-1968)
Skleněná koule
No.: 946Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:30
kniha, 20 x 13 cm, podpis autorky, obálka K. Svolinský, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 77 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Olga Scheinpflugová
(1902-1968)
Kouzelná obálka
No.: 945Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:29
kniha, 20 x 12,5 cm, podpis autorky, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 72 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, rozlepeno, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Steker
(1949)
Výstava volné tvorby mladých výtvarníků Karlovarska
No.: 944Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:28
katalog, 25 x 18 cm, návrh obálky a úprava Fr. Steker, katalog prací 14 výtvarníků, úvod. slovo V. Vízdal, vydala Galerie umění Karlovy Vary 1987, volné archy v deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jeanne DOrge
(1879-1964)
Voice in the Circle & Lobos
No.: 943Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:27
bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jarmila Novotná
(1907-1994)
Byla jsem šťastná
No.: 942Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:26
kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis J. Novotné na titulu s vročením, vydal Melantrich, Praha 1991, pl.vazba s ob., 320s., ob. drobně poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED