• Ota Janeček

    J. Ch. Harris: Rozprávky strýčka Rémuse

    No.: 404

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 21. 11. 2024 15:00

    fix, propiska, kniha, 25 x 25 cm, orig. kresba želvy O. Janeček, podpis, vyd. SNDK, Praha, 1959, pův. pevná vazba, 130s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association …

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ

    No.: 388

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    kniha, ilustrace, obálka a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., pův. celopl. vazba s ob., obálka zašlá a při krajích poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at …

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Gevorg Aršakjan: Údolí Gladiol

    No.: 387

    Auction price: 18.000 CZK (750 €)

    tuš, koláž, papír, 8 originálních tušových kreseb a koláží ke knize G. Aršakjan: Údolí Gladiol, vydal Svět sovětů, nakladatelství Svazu československo - sovětského přátelství, Praha 1966, 104 s., některé sign. Kolínská 66, kompletní, kniha je součástí, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple …

    Current price: 18.000 CZK (750 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Humberto

    No.: 386

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, v dolní části natržený obal, uvnitř roztržený chobot slona, některé figurky ohnuté, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Cirkus

    No.: 385

    kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, uvnitř některé části rozlepené, figurky psů chybí, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    The Tournament

    No.: 384

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, London: Bancroft & Co, 1961, tisk Artia, 8 s. textu, v angličtině, rozlepený plátěný pruh na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Miriam

    No.: 423

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Mohyla

    No.: 422

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi

    No.: 421

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi

    No.: 420

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Vanutí

    No.: 419

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Maurice Maeterlinck

    (1862-1949)

    Le Sablier

    No.: 418

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, 18,5 x 12 cm, podpis a věnování autora, vyd. Charpentier, Paris, 1936, polokožená vazba, 249s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Křižovatky

    No.: 417

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, 19 x 12,5 cm, podpis autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 51/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Pantoumy o lásce

    No.: 416

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    kniha, 14 x 9,5 cm, podpis autora, il. L. Jiřincová, vyd. F. J. Müller, Praha, 1940, pův. clpl. vazba, věnování bez souvislosti, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • František Halas

    (1901-1949)

    Dokořán

    No.: 415

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    brož, 21,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, vyd. F. Borový, Praha, 1946, pův. brož, 81s., zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • František Polák

    (1889-1971)

    Jak žili a umírali sovětští otroci

    No.: 414

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    brož, 20,5 x 14 cm, podpis autora, vyd. vl. nákladem, New York, USA, 1960, pův. brož, 306s., skvrny na zadní straně, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Případ profesora Körnera

    No.: 413

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    brož, 20 x 13 cm, podpis autora, r. 1947, vyd. Melantrich, Praha, 1933, pův. brož s obálkou, 182s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Alexandr Jakovlevič Tairov

    (1885-1950)

    The Moscow Kamerny Theatre

    No.: 412

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    brož, 21 x 15 cm, podpis autora na titl straně, Intourist, printin the USSR (Russia), Vneshtorgisdat, Moscow, anglický text, pův. brož, obálka lehce potrhána, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

  • T. R. Field

    (1891-1969)

    Kosočtverce na ohradách

    No.: 411

    brož, 20 x 13,5 cm, podpis s věnováním autora, vyd. J. E. Novák, Praha, 1930, první svazek edice Lomikel, pův. brož, 46s., obálka lehce zašpiněná, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Karel Mašek

    (1867-1922)

    Král

    No.: 410

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    brož, 19 x 13 cm, podpis a věnování K. Mašek, věnováno Ignátu Herrmannovi, vyd. F. Topič, Praha, 1909, pův. brož, 97s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Augustin Eugen Mužík

    (1859-1925)

    Pod ledem

    No.: 409

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    brož, 18,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, r. 1922, vyd. J. Otto, Praha, 1922, il. A. Scheiner, pův. brož, 78s., opotřebený stav, místy opraveno pap. lepenkou, dobře zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • František Hrubín

    (1910-1971)

    Špalíček pohádek

    No.: 408

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    kniha, 26,5 x 20 cm, podpis F. Hrubín, r. 1970, il. J. Trnka, vyd. SNDK, Praha, 1968, pův. clpl. vazba, obálka chybí, 128s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Henri-Joseph Dulaurens

    (1719-1799)

    Příběh paní Bereniky a mistra Petra

    No.: 80

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, 15 x 10 cm, kniha vyšla v roce 1928 jako II. svazek sbírky Knížky pro potěšení, soukromý tisk vydaný S. Neumannem, ex.: 7A/10, (neprodejné výtisky), potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Niccoló Machiavelli

    (1469-1527)

    Mandragola

    No.: 79

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, 14 x 9 cm, 8x kolorovaných reprod. dřevorytů z vydání Terentia z r. 1499, vyd. a upr. Stanislav Neumann, Praha, 1928, ex. 1A/10, polokožená vazba, 91s., lehce opotřebeno, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: ID3**3 History of bids

  • František Zelenka

    (1904-1944)

    Honoré de Balzac: Vášeň na pouti

    No.: 78

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, 13 x 9,5 cm, kolorovaný frontispis F. Zelenka, vyd. jako vánoční dar abonentům Knížek pro potěšení, tištěno A) 10 neprodejných výtisků, B) 50 na českém ručním papíru, C) 450 výtisků na českém japanu, tento výtisk má č. III.A, pův. brož, 38s., uvolněný knižní blok, zachovalý stav, Proven…

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Donatien Alphonse Francois markýz de Sade: Filosofie v Boudoiru

    No.: 76

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    bibliofilie, 12,5 x 10,5 cm, sing. lept ve frontispisu, vyd. jako soukromý tisk pro kruh přátel a sběratelů v počtu subskribentů (I-C), kromě deseti výtisků, jež jsou neprodejné (1-10), Praha, 1929, ex. 6, na papíře chamois Fabriano, pův. vazba, ruční papír, pův. bož, 108s., místy jen trochu ušpině…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Honoré de Balzac: Hodinky jeptišek z Poissy

    No.: 77

    bibliofilie, 14 x 9,5 cm, ilustrace a úprava O. Mrkvička, vyd. S. Neumann, Praha, 1928, ex: 58/270, exlibris s púortrétem S. Neumanna pův. brož, 51s., rozpadlý knižní blok, uvolněný z obálky , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The …

  • Různí autoři

    Stanislav Neumann -portréty

    No.: 75

    3x kresba (tempera, akvarel, tužka), papír, 24 x 16,5; 29,5 x 20; 24 x 17 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Různí autoři

    Stanislav Neumann - karikatury

    No.: 74

    3x kresba (tuš, tužka, pastel), papír, 17 x 12; 29,5 x 18,5; 30,5 x 22 cm, vše signováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Děkovný dopis fanynky Stanislava Neumanna

    No.: 73

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    dopis, ručně psaný a podepsaný dopis B. Vančurové přibližující drobné radosti obyvatel protektorátu, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)