Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Morčata
No.: 137Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 21. 11. 2024 15:00
samizdat, 30 x 21 cm, 60 volných listů, strojopis, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Ivan Klíma
Malomocní
No.: 136Auction price: 1.000 CZK (42 €)
samizdat, 30 x 21 cm, podpis autora na titl. straně, r. 1973, 120 volných listů, strojopis, perforováno na levé straně, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Jan Vladislav
(1923-2009)
Sny a básně v próze
No.: 140Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, 21 x 15 cm, podpis autora, leden, 1988, Paříž, pův. brož, 23s., lehce rozlepeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Morový sloup
No.: 139Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, 22 x 16 cm, podpis autora, r. 1971, strojopis, volné listy, 70s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Jiří Kuběna
(1936-2017)
Jiný vesmír. Juvenilia I (1953-1956)
No.: 142Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, 31,5 x 22 cm, strojopis, Edice Expedice, sv. 251, r. 1987, rok přepisu 1988, clpl. pevná vazba, 163s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Pocta Vladimíru Boudníkovi
No.: 141Auction price: 1.000 CZK (42 €)
samizdat, 29 x 21 cm, vzpomínková publikace k výročí nedožitých 50. narozenin V. Boudníka, ve frotispisu reprodukce grafického listu, sest. J. Hampl, V. Merhaut a L. Michálek, Praha, 1974, 200 výtisků (tento nečíslovaný), brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The State…
Jan Zahradníček
(1905-1960)
Rouška Veroničina
No.: 146Auction price: 1.500 CZK (63 €)
samizdat, 30 x 21 cm, strojopis, příložen sign. lept Mileny Dvořákové, č. 5/10, r. 1984, 24 x 16,5, clpl. pevná vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Odlet vlaštovek
No.: 145Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, 30 x 21 cm, strojopis, verše z let 1969-1971, sešité volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Pavel Řezníček
(1942-2018)
Vlak na nehty
No.: 144Auction price: 800 CZK (34 €)
samizdat, 29 x 20,5 cm, podpis a věnování na titl. straně, r. 1985, strojopis, texty z let 1984-1985, brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Jan Skácel
(1922-1989)
Recenze
No.: 143Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, 29,5 x 21 cm, strojopis, clpl. pevná vazba, bez nakl. údajů, nestr., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým
No.: 43Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., lehce opotřebené přesahy ob., jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Vladimír Vokolek
(1913-1988)
Hádání z vody
No.: 147Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, 20,5 x 14,5 cm, podpis a věnování, r. 1973, strojopis, brož, 54s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Karel Šiktanc
(1928-1921)
Český orloj
No.: 151Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, 24 x 20,5 cm, podpis autora na titl. straně, r. vzniku opisu 1974, strojopis, clpl. vazba s raženým titulem na předních deskách, 145s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Carl Sandburg: Ocel a dým
No.: 164Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, překlad a podpisy v tiráži J. Kolář a J. Kotalík, vyd. Družstvo dílo, Praha, 1946, ex. 192/1000 s obálkou a třemi ilustracemi Fr. Grosse, pův. brož, 61s., velmi dobře zachováno, v krásném stavu!, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the…
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Jehan Rictus: Poesie
No.: 41Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Automat Svět
No.: 104Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, 20,5 x 12,5 cm, podpis autora, vyd. Mladá fronta, Praha, 1966, pův. clpl. vazba s obálkou, 330s., opotřebená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Martin Heidegger
(1889-1976)
Filosofický sborník
No.: 130Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Benjamin Klička: Muž který chtěl ABCDE
No.: 35Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, obálka dvoubarev. linoryt a 20 ilustrací v textu J. Čapek, úprava Jan Vaníček, 9. sv. ed. Živé knihy B, vydal Družstevní práce, Praha 1928, pův. brož, 67s., obálka při krajích pokrčená a na krajích hřbetu poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School…
Current price: 400 CZK (17 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Anthologie protifašistických umělců
No.: 40Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
bibliofilie, antologie prozaických a básnických textů (včetně dvou notových zápisů) českých autorů 30. let 20. století s protifašistickými a protiválečnými motivy a náměty; obs. sign. ilustraci od Toyen, J. Štyrského, F. Bidla, A. Hoffmeistera, A. Pelce, dále pak sign. texty od: K. Biebl, Fr. Halas,…
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Hermann Hesse: Siddhárthah
No.: 44Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, obálka, vazba, dvě kresby Toyen, úprava Lad. Sutnar, překlad Petr Křička, 31 sv. edice Živé knihy B, vydala Družstevní práce, Praha 1935, 2000 výtisků, obálka vevázaná, 126 s, clpl. vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Různí autoři
Pražské povstání 1945
No.: 129Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, strojopis, obs. statě autorů: O. Machotka, J. Kotrlý, O. Pejša, V. Krajina a Fr. Schwarzenberg, předmluvu O. Machotky a stručné životopisy autorů, bez údajů, velmi dobře čitelný opis, koženková vazba, 141s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Josef Kopta: Hlídač č. 47
No.: 39Auction price: 600 CZK (25 €)
kniha, ob. J. Čapek, vyd. Čin, Praha, 1928, pův. brož, 185s., restaurováno, nově sešito do pův. ob., jejíž okraje jsou jen trochu opotřebené, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 600 CZK (25 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Ukolébavky naše i cizí
No.: 46Auction price: 3.000 CZK (125 €)
bibliofilie, 24 x 16,5 cm, obálka a vstupní kresba Toyen, uspořádali a přeložili Arno Kraus a Jaroslav Podroužek, spolu s Toyen podepsáni v tiráži, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, edice Klub 777 bibliofilů, ex.: 220/777, volné listy v obálce, 62s., obálka opotřebena, potrháno při okrajích hřbetu, do…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Vítězslav Nezval: Snídaně v trávě
No.: 48Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)
6x suchá jehla, v tiráži podpis Vítězslava Nezvala a Toyen, v edici Collectio Plantin I vydalo Aventinum, nakladatelství Dra Ot. Štorcha-Mariena, Praha 1930, v nákladu 100 číslovaných výtisků, tento má č. 24
Current price: 80.000 CZK (3.334 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Annie Le Brun - Sur Le Champ
No.: 50Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)
bibliofilie, 3x suchá jehla, 1967, sign. vše PD Toyen, č. 54/89, 3 suché jehly, uloženo ve stylizovaném pouzdru s podpisem T, rozměr 31,5 x 25 cm; knižní práce věnovaná Annie Le Brun vyšla roku 1967 jako Sur le Champ (Ihned) v Éditions surléalistes s kolážemi Toyen. Právě v té době se Toyen ke koláž…
Current price: 120.000 CZK (5.000 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Histoire Naturelle
No.: 49Auction price: 58.000 CZK (2.417 €)
bibliofilie, 1958, sign. Toyen, č. 56/273, Benjamin Péret: Histoire Naturelle, vydal Jehan Mayoux v Ussel roku 1958. Celkový náklad 273 neprodejných výtisků na ručním papíře Moulin Richard de Bas. Tištěné ilustrace a jedna ručně kolorovaná suchá jehla (signovaná a číslovaná 56/273) ve frontispisu od…
Current price: 58.000 CZK (2.417 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
John Dos Passos: Dvaačtyřicátá rovnoběžka
No.: 38Auction price: 1.000 CZK (42 €)
2x kniha, vzácně se objevující vydání i s pův. fotomontážními obálkami (anonym), vyd. Čin, Praha, 1935, 2x pův. clpl. vazba (J. Čapek) s ob., 292+301s., knihy samotné ve velmi dobrém stavu, ob. při okrajích a na hřbetu trochu opotřebené, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of …
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
No.: 45Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, ob. Toyen, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1934, přel. V. Nezval a J. Honzl, brož, 180s., okraje ob. jen lehce opotřebené, jinak velmi dobrý stav knihy, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 900 CZK (38 €)
Jan Brychta
(1928-2013)
B. Němcová: Babička
No.: 152Auction price: 800 CZK (34 €)
kniha, exilové vydání Babičky, doslov Zdena Salivarová, ilustrace Jan Brychta, 100. sv., vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1982, brož, 168 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**0 History of bids
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Něžný barbar
No.: 101Auction price: 1.000 CZK (42 €)
samizdat, 28,5 x 21,5 cm, strojopis, podzim 1973, clpl. vazba, 77s., titul na hřbetu, lehce rozlepena vnitřní vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná