Jiří Kolář
(1914-2002)
Příběhy Jiřího Koláře
No.: 159Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 21. 11. 2024 15:00
kniha, již jen vzácněji se objevující publikace o díle Jiřího Koláře, text Vladimír Karfík, Josef Hlaváček, Jan Rous, Jiří Machalický, vyd. Gallery, Praha 1999, obs. velké mn. bar. vyobr., pův. clpl. vazba s ob., 284s., jen lehce vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav, Aantiqari.at Radhošťsk…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Signatur 23
No.: 158Auction price: 2.800 CZK (117 €)
bibliofilie, pův. sign. grafický list vložený v ob. J. Kolář (20x14,5 cm), vyd. Theo Rommerskirchen, 1995, ex. Autorský výtisk 33/50 (vyšlo číslovaných 990 výtisků), pův. brož s ob. a průhledným plastovým pouzdrem, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The…
Milan Kundera
(1929-2023)
Nesmrtelnost
No.: 154Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, vydalo nakladatelství Sixty - Eight Publishers, ve spolupráci s Atlantis, Brno 1993, 368 s., brož, při okrajích lehce poškozená obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Milan Kundera
(1929-2023)
Kniha smíchu a zapomnění
No.: 153Auction price: 1.000 CZK (42 €)
samizdat, 21,5 x 15 cm, dobový strojopis, nedatováno, clpl. vazba, 353s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Jules Verne
(1828-1905)
Honba za meteorem
No.: 361Auction price: 600 CZK (25 €)
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, ed. Romány Jul. Vernea (malá řada), vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243 s., natržená, lehce poškozená předsádka, lehce uvolněná vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Rytířka smrti
No.: 584Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, dřevoryt v titulu Benda?, překlad O.A. Tichý, 36. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará říše 1917, 116 s., clpl. převazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Epopeja byzantská a Gustav Schlumberger
No.: 583Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, věnování, podpis na patitulu a překlad Josef Florian, 4. sv. Dobrého díla, vydal A.L.Stříž, Osvětimany 1913, vytiskli Kryl a Scotti, 176 s., brož, drobné skvrny, obálka při okrajích lehce poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Leon Bloy
(1846-1917)
Život Melanie, pasačky La Salettské, jejž sama napsala léta Páně 1900 : její dětství 1831-1846
No.: 582Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, sepsal Leon Bloy, přel. O. A. Tichý a J. Florian, sv. 18 ed. Dobré dílo, dekorativní úprava hřbetu ob., kolorovaná zdobená iniciála, tisk F. Obzina, vydal Ludvík Antonín Stříž, Stará říše 1914, pův. brož., XLV+222s., dobrý papír, velmi dobrý stav, ob. při krajích poškozená, Provenance: …
Current price: 500 CZK (21 €)
Jaroslav Benda
(1882-1970)
Leon Bloy: Rozjímání samotářova r. 1916
No.: 581Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, ob., titul. list Jar. Benda, překlad Otto A. Tichý, 63 sv. Dobrého díla, vydala Stanislava Jílovská, Stará Říše 1919, vytiskli Kryl a Scotti, 147 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Hofbauer at The Academy of…
Current price: 300 CZK (13 €)
Michael Florian
(1911-1984)
Leon Bloy: Brána pokorných
No.: 580Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, úprava a dřevoryt ve frontispise M. Florian, překlad Otto A. Tichý, 147. sv. Dobrého díla, Stará Říše 1947, vytiskl Jan Mucha ve Velkém Meziříčí, 1000 výtisků, 251 s., brož., vodní skvrna, při okrajích zažloutlá obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Michael Florian
(1911-1984)
Leon Bloy: Obležení Rhodu
No.: 579Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, dřevoryty M. Florian, překlad Eva Floriánová, vydala Marta Floriánová, Stará Říše 1946, ex. 139/230 na velínu, 26 s., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Léon Bloy: V temnotách
No.: 577Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Florian
(1873-1941)
Leon Bloy: Johanna D´Arc
No.: 578Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis ve frontispise a překlad Jos. Florian, 84. sv. Dobrého díla, vydala Marta Floriánová, Stará Říše 1925, ex. 48/300 na velínu, 191 s., brož., obálka při okrajích pokrčená poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Josef Florian
(1873-1941)
Leon Bloy: Obviňuju se....
No.: 576Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Krev chudého
No.: 575Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, 16,5 x 12,5 cm, podpis J. Florian, ručně kolorované zdobení kolem titl. listu, kolorovaná ochranná známky, vyd. J. Florian, Stará Říše, 1911, pův. brož, 253s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Chudá žena
No.: 574Auction price: 1.000 CZK (42 €)
brož, 20 x 13 cm, podpis s věnováním J. Florian, vyd. M. Florianová, Stará Říše, 1920, il. J. Benda, ex.: 43, pův. brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Josef Vašica
(1884-1968)
Život a pochvala svatého Cyrila učitele slovanského národa
No.: 573Auction price: 150 CZK (7 €)
bibliofilie, překlad Dr. Jos. Vašica, 93. svazek Dobrého díla, vydal Marta Floriánová, Stará Říše 1927, 94 s., brož., dobrý stav
Current price: 150 CZK (7 €)
Různí autoři
Nova et Vetera svaztek 40.
No.: 572Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, obs. 10 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Marta Florianová, 1920, pův. brož, jen lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Různí autoři
Konvolut 15 tisků ze Staré Říše
No.: 569Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové
No.: 566Auction price: 600 CZK (25 €)
Current price: 600 CZK (25 €)
Různí autoři
Nova et Vetera svaztek 28.
No.: 571Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Francis Thompson
(1859-1907)
Svatý Ignác z Loyoly
No.: 570Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1922, ex. 540/1000, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, celopergamenová převazba se zlacením, 324s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Antonín Václav Slavíček
(1895-1938)
Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky
No.: 568Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, dřevoryty vyzd. A.V. Slavíček, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1920, převazba do kůže se zlacením (přípis tužkou vazba Krč, Olomouc 1970), 227s., pův. ob. vevázána, v ochranném pouzdře, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Dite, Wurzl and V. H. Brunner, memb…
Current price: 300 CZK (13 €)
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
No.: 567Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Život ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové I+II
No.: 565Auction price: 600 CZK (25 €)
Current price: 600 CZK (25 €)
Andrej Stankovič
(1940-2001)
Okradli chudého (Příběh Josefa Floriana a jeho díla)
No.: 564Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, podp. s věn. na tit. listě A. Stančkovič, vyd. Votobia, Olomouc, 1998, pův. brož, 232s., trochu pomačkaná ob., jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 700 CZK (30 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Notantur Lumina
No.: 563Auction price: 3.500 CZK (146 €)
brož, 19,5 x 13 cm, kolorovaná titl. strana, vl. nákladem J. Deml, Stará Říše, 1907, tisk F. J. Trnka, Třebíč, nákl. 300 exemplářů, pův. brož, 119s., obálka opotřebena, jinak velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Různí autoři
Hovno?; Kniha o čuráku, kundě a o mrdání
No.: 562Auction price: 5.000 CZK (209 €)
kniha, 4x kniha, vydalo nakladatelství Dybbuk, Praha 2010 a 2012, 3x clpl. vazba, v originálním ochranném pouzdru, 1x celokožená vazba, svázali knihaři Jaromil Ledecký a Hedvika Kružíková, 255 + 271 + 223 s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 5.000 CZK (209 €)
František Kysela
(1881-1941)
Památce Mistra Jana Husi
No.: 561Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, vazba, předsádka, frontispis, titul. list, iniciály, 14 kreseb a úprava Fr. Kysela, přednostní výtisk v pergamenu, vázal Ant. Jelínek, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pergamen. vazba, původní kazeta (ochranné pouzdro), zlacená ořízka, 100 ex., 128 s., vazba při okrajích lehce odřená, výbo…
Current price: 400 CZK (17 €)
Slavoboj Tusar
(1885-1950)
V. Surius: Život Ruysbroecka podivuhodného
No.: 560Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, obálka, frontispis, titul v barvě, 23 ilustrací v textu vše dřevorytem a úprava S. Tusar, přeložil a vydal Jakub Deml, Tasov 1915, orig. brož, ex. 172/500, 158 s., okraje lehce pomačkané, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)