• František Tichý

    (1896-1961)

    Chlapec se džbánkem

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00

    tužka, papír, 12 x 6 cm, rám, pozůstalostní razítko Františka Tichého, LN skvrna, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Pan vrchní Patera z Unionky

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    tužka, papír, 1908, 36 x 22,5 cm, sign. PD R. Kremlička 1908, vlepeno v paspartě, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Otakar Kubín

    (1883-1969)

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    tužka, papír, 28 x 20,5 cm, sign. PD Coubine, rám, v levém horním rohu slepotiskové razítko BRISTOL AL, pravý horní roh lehce politý

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    inkoust, papír, 1925, 8 x 9,5 cm, sign. LD Kupka, rám, vzadu štítky z výstav: Galerie Denise René, inc., New York a Musée d´Art Moderne de la Ville de Paris, kresba je vybledlá, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Jurij Iosifovič Kovaľ: Lišák běží k severu

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    tuš, lepenka, 41 originálních ilustrací ke knize Lišák běží k severu, Albatros 1979, kniha součástí, obálka chybí, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. Sychry a V. Pukla

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Josef Novák

    (1902-1987)

    Jaroslav Hašek: Panoptikum

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    13x tuš, 2x pauzovací papír, ilustrační doprovod k Haškově sbírce povídek vydané v roce 1950 v nakladatelství ROD, souboru dominuje kresba pro obálku doplněná kolorovanou průsvitkou s popiskami pro výtvarného redaktora, dále 10 černobílých kreseb použitých jako ilustrace knihy a nakonec nepublikovan…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Robert Brun

    Václav Havel - Chvála bláznovství

    Položka č.: 191

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    bibliofilie, 5 x mezzotinta, 1991, 30,5 x 22,5 cm, sign. vše Brun, č. 119/200, k 55. narozeninám Václava Havla vydal. dr. Ivan Hrdina, žák prof. A. Brunovského a V. Hložníka na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Jiří Načeradský

    Trávicí akt II.

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    tempera, tuš, vrypy, papír, cca 1966, 29,5 x 41,8 cm, mimořádný výtvarný talent Načeradskému umožňoval výtvarně zpracovávat náměty od vyloženě groteskních až po témata tzv. těžká až antiestetická, jak vidíme na předloženém díle. Jeho vysoký intelekt v kombinaci s malířským a kreslířským mistrovstvím…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

  • Jiří Načeradský

    Trávicí akt I.

    Položka č.: 48

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Objekt

    Položka č.: 47

    monotyp, 1970, 50 x 35,2 cm, sign. PD istler 70, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    V kosmu

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    froasáž, 37 x 49,5 cm, monogr. PD, člen TT klubu, člen Sdružení Q

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Invaze

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    froasáž, 1981, 42 x 29,5 cm, monogr. PD, člen TT klubu, člen Sdružení Q

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

  • Jiří Načeradský

    Neapolská Venuše

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.500 €)

    olej, plátno, 2005, 31 x 43 cm, sign. PD Načeradský 2005, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, značeno tužkou na blindrámu, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodob…

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.500 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Zátiší s červenými rybami

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    akryl, plátno, 2020, 50 x 70 cm, sign. NU Lamr 20, Aleš Lamr byl výrazný český malíř, grafik, sochař a autor architektonických realizací. Narodil se v Olomouci v rodině spojené s keramikou a výtvarnému prostředí byl blízký od dětství. Studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně a od konce 60. …

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Sférické spirály

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Dvě kráčející

    Položka č.: 41

    akvarel, tuš, papír, 1995, 74 x 55,5 cm, sign. DU A. Lamr 95, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Tvary a stíny

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    akvarel, tuš, papír, 1997, 60 x 43 cm, sign. DU A. Lamr 97, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Symbolika

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    akvarel, tuš, papír, 1991, 36 x 26 cm, sign. DU A. Lamr 91, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Maranatha

    Položka č.: 38

    akvarel, tuš, papír, 1991, 39 x 27 cm, sign. DU A. Lamr, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Haleluja

    Položka č.: 37

    akvarel, tuš, papír, 1991, 38,5 x 26,5 cm, sign. NU A. Lamr 91, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Amen

    Položka č.: 36

    akvarel, tuš, papír, 1991, 26 x 37 cm, sign. DU A. Lamr 91, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    akvarel, papír, 1994, 29,5 x 20,5 cm, sign DU A. Lamr 94, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Duhová krajina

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    monotyp, 1961, 38,2 x 29,5 cm, sign. DU istler 61, uchyceno na podkladovém papíru, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    monotyp, 1968, 40,5 x 29,5 cm, sign. PD istler 68, uchyceno na podkladovém papíru, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Struktura

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    lept, akvatinta, 1999, 13,5 x 13 cm, sign. PD, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Karel Oberthor

    Boubín od Šipouna

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    olejový pastel, akvarel, papír, 1975, 49,1 x 65,9 cm, sign. PD K. Oberthor 75, pokrčený a při okrajích mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Vladimír Větrovský

    Jarní tání

    Položka č.: 373

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    akryl, plátno, 2022, 60 x 50 cm, sign. PD Wladimír 22, žák prof. Michaela Rittsteina na Avu v Praze

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

  • Vincent Venera

    Kompozice II.

    Položka č.: 372

    lité laky, sololit, 112 x 91,5 cm, rám, Vincent Venera alias Svatý Vincent, narozený 1958 (ve skutečnosti strávil na světě už 2 500 let, přerušovaně počínaje Velkým Třeskem) je excentrický důchodce a mystik, nejvyšší šéf CIA, Venušan a venerolog, virtuóz na klávesové nástroje, paranoidní schizoid, s…

  • Vincent Venera

    Kompozice I.

    Položka č.: 371