-
Josef Čapek
(1887-1945)
Edudant a Francimor
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckop…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
Položka č.: 242Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
Položka č.: 240Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zaklad…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
Položka č.: 236Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakla…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 811Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jan Špála
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 812Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
Položka č.: 640Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. B…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
Položka č.: 639Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, významná osobnos…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Zátiší s džbánkem a ovocem
Položka č.: 281891Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:21
litografie, 2002, 12,5 x 8,5 cm, sign. PD Z. Burgetová 2002, č. 9/100, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Profil dívky s motýlem
Položka č.: 281890Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:22
litografie, 2009, 12,5 x 8,5 cm, sign. LD Z. Burgetová, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Kytice a motýl
Položka č.: 281889Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:23
litografie, 1997, 8 x 6,5 cm, sign. PD 97 Burgetová, č. 97/110, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Orchidej
Položka č.: 281888Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:24
litografie, 1995, 8 x 6 cm, sign. PD Z. Burgetová 95, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Sedmikrásky
Položka č.: 281887Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:25
litografie, 2006, 12,5 x 8,5 cm, sign. PD Z. Burgetová 06, č. 67/90, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Čekanka
Položka č.: 281886Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:26
litografie, 2004, 13 x 9,5 cm, sign. LD Z. Burgetová 04, č. 35/80, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Ptáčci a kvítí
Položka č.: 281885Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:27
litografie, 2003, 12,5 x 8 cm, sign. PD Z. Burgetová 03, č. 37/70, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Babočka admirál
Položka č.: 281884Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:28
litografie, 1998, 12 x 8,5 cm, sign. PD Z. Burgetová 98, č. 30/100, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Babočka paví oko
Položka č.: 281883Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:29
litografie, 2009, 12,3 x 9 cm, sign. PD Z. Burgetová 09, č. 96/100, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Květinové vlasy
Položka č.: 281902Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:30
litografie, 10,8 x 7,7 cm, sign. DU L. Jiřincová, při dolním okraji mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Dívka s hrozny
Položka č.: 281901Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:31
linoryt, 1964, 13 x 7 cm, sign. DU L. Jiřincová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Ženský akt
Položka č.: 281900Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:32
litografie, 1987, 11 x 7,5 cm, sign. DU L. Jiřincová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Dívka s růží
Položka č.: 281899Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:33
litografie, 1944, 8,5 x 7,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, Ex libris Mirko Riedl, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Modelka
Položka č.: 281898Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:34
litografie, 7 x 3,5 cm, sign. DU L. Jiřincová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Váhy
Položka č.: 269876Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:35
litografie, 1989, 11,7 x 7 cm, sign. LD Liesler 89, Ex libris W. Humplstotter, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Maškarní
Položka č.: 269875Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:36
litografie, 1989, 9 x 7,8 cm, sign. PN Liesler 89, Ex libris, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Žena
Položka č.: 269882Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 20. 05. 2024 18:37
litografie, 1962, 8 x 5,3 cm, sign. PD Liesler 62, Ex libris P. Peister, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO