• Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Novoročenka 1972

    Položka č.: 930

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:14

    serigrafie, sign. dvoubarevná serigrafie V. Fuka, 1971, osobní přání s podpisem ve formě dopisu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Marc Chagall: Der Vogelfänger - Ausgewählte Graphik

    Položka č.: 931

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:15

    katalog, tužkou signovaná reprodukce Marc Chagall, katalog v deskách (imitace knihy) s 7 barevnými reprodukcemi (1 sign.), úvodní text a koncept výstavy Claude Esteban, vydal Haus der Kunst, München 1978, brož v laminát. deskách, 124s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Ganymedes

    Položka č.: 932

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:16

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1925, Ex. č. 35, 123 s., lehce zažloutlý papír, obálka vzadu zašlá,hřbet v dolní části drobně poškozen, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šolc

    (1932-2010)

    Podpalte Československo! : operace Perun

    Položka č.: 933

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:17

    kniha, podpis a věnování autora na titulu, vydal Merkur, Praha 1991, brož, 86s., vazba lehce rozlepená, obálka pokrčená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ilja Hurník

    (1922-2013)

    Cesta s motýlkem

    Položka č.: 934

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:18

    kniha, podpis a věnování autora na patitulu, ob., vazba a úprava Z. Seydl, vydal Supraphon, Praha 1970, pl. vazba s ob., 168s., obálka při krajích opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Kolmaš

    (1933-2021)

    Po Ťü-i: Datlovník v meruňkovém sadu

    Položka č.: 935

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:19

    kniha, podpisy překladatele Jos. Kolmaše a básnířky Jany Štroblové na patitulu, úprava Z. Stejskal, vydal Vyšehrad, Praha 1996, karton. vazba s ob., 256s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Střížek

    (1959)

    M. Dostál: Antonín Střížek

    Položka č.: 936

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:20

    katalog, podpis výtvarníka v titulu, katalog výstavy v Oblastní galerii Vysočina, vydal Kant, Praha 2010, brož., 30s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SUPŠ, žák J. Ptáčka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Houdek: Karel Štěch - Grafické dílo

    Položka č.: 937

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:21

    kniha, podpis a věnování autora, sign. dřevoryt autoportrét ve frontispusu, soupis výstav a popisný seznam grafického díla s 2 pův. dřevoryty Karla Štěcha, 32 reprodukcí, vydalo Krajské nakladatelství, České Budějovice 1958, brož, 78s. + XXXII., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium grafik…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Irina Nakhova

    (1955)

    Works / Werke / Raboty 1973 - 2004

    Položka č.: 938

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:22

    kniha, podpis s věnováním J. Šalamounovi, interview s B. Wally, studie j. Becksteina, přehlídka děl a instalací z l. 1989 - 2004, vydala Internationale Sommerakademie fur Bildende Kunst, Salzburg 2004, brož, 128s., ob. drobně opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Milan Knížák

    (1940)

    Něco

    Položka č.: 939

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:23

    katalog, 30 x 21 cm, podpis M. Knížák, vydala Galerie Klatovy / Klenová k výstavě v Klatovech, Mariánských Lázních a Plzni, 1992, 25 s. textu + obr. příloha, brož., obálka vzadu pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy a M. Salcmana na PedF UK v Praze, poté prof. K. Mülle…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    Položka č.: 940

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:24

    kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anna Maria Tilschová

    (1873-1957)

    Dědicové

    Položka č.: 941

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:25

    kniha, 18,5 x 14 cm, podpis A.M. Tilschové s vročením na patitulu, vydala Fr. Borový, Praha 1924, polopl.vazba, 319s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jarmila Novotná

    (1907-1994)

    Byla jsem šťastná

    Položka č.: 942

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:26

    kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis J. Novotné na titulu s vročením, vydal Melantrich, Praha 1991, pl.vazba s ob., 320s., ob. drobně poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jeanne DOrge

    (1879-1964)

    Voice in the Circle & Lobos

    Položka č.: 943

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:27

    bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Steker

    (1949)

    Výstava volné tvorby mladých výtvarníků Karlovarska

    Položka č.: 944

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:28

    katalog, 25 x 18 cm, návrh obálky a úprava Fr. Steker, katalog prací 14 výtvarníků, úvod. slovo V. Vízdal, vydala Galerie umění Karlovy Vary 1987, volné archy v deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Kouzelná obálka

    Položka č.: 945

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:29

    kniha, 20 x 12,5 cm, podpis autorky, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 72 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, rozlepeno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Skleněná koule

    Položka č.: 946

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:30

    kniha, 20 x 13 cm, podpis autorky, obálka K. Svolinský, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 77 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jiří David: Vladimír Komárek

    Položka č.: 947

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:31

    kniha, 22 x 23,5 cm, podpis a dedikace umělce, vydalo Severočeské nakladatelství, Liberec 1967, barevné a čb. ukázky prací, 24 s. textu + 56 s. příloh, clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav knihy, obálka při okrajích opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Napříč Fantomázií

    Položka č.: 948

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:32

    kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    Náměstí Republiky

    Položka č.: 949

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:33

    kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Hladiny tůní

    Položka č.: 950

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:34

    kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Petr

    (1884-1964)

    Z dílen Umělců

    Položka č.: 951

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:35

    kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Leopold Parma

    (1891-1968)

    P. Bezruč: Město pod Radhoštěm

    Položka č.: 952

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:36

    bibliofilie, sign. dřevoryt L. Parmy ve frontispisu, podpis P. Bezruče na titulu, tisk Kryl a Scotti, vydal Propagačního odboru Krajinské výstavy moravskoslezského Pobezkydí, Frenštát p. Radhoštěm 1934, nestr., brož, ex. 214/250, ruční papír van Gelder, dobrý stav vnitřku, obálka skvrnitá, poškozená…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Jos. Hora: Hladový rok

    Položka č.: 953

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:37

    kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jožka Baruch

    (1892-1966)

    Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života

    Položka č.: 954

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:38

    bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína

    Položka č.: 955

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:39

    bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Sůra

    (1929-2011)

    Miloš Doležal: Kamení

    Položka č.: 956

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:40

    bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze u prof. R. Beneše, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen UVU, SČUG …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Ondráček

    (1898)

    Josef Hora: Černý závoj

    Položka č.: 957

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:41

    bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Štorch-Marien

    Chvála nakladatelského povolání

    Položka č.: 958

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:42

    kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    A.B. Kohout: Hadí květ

    Položka č.: 959

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:43

    kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook