• Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Slepý řezník z Tábora 1974

    Položka č.: 1579

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:03

    akavrel, tuš, papír, 21 x 26 cm, z druhé strany text, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Letecká svatba Dany a Oldy

    Položka č.: 1578

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:02

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 20,5 cm, monogr. LD O.W., z druhé strany koláž, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Vzpomínka na Rychlé šípy

    Položka č.: 1576

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:00

    akvarel, tuš, papír, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    30 let VO Jeseník

    Položka č.: 1575

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:59

    akvarel, tuš, koláž, papír, 1981, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jóžin z Bažin

    Položka č.: 1574

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:58

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • B. Šroufek

    Krásy života

    Položka č.: 1552

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:36

    17x fotografie, 31 x 22 cm, soubor fotografií, značeno nebo signováno PD, r. 1953-1954, fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Škulina

    (1908-1961)

    Africa in Pictures

    Položka č.: 1551

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:35

    12x bromostříbrná fotopohlednice, 9 x 14 cm, edition Africa in Pictures, Pegas Studio, Nairobi, volné fotopohlednice, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Škulina

    (1908-1961)

    Lvi

    Položka č.: 1550

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:34

    8x fotografie, 12 x 16 cm, značeno na zadní straně: copyright by S. Skulina, Pegas Studios, P.O. Box 2248, Nairobi, Kenya Colony, volné fotografie, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil František Burian

    (1904-1959)

    Dejte nám divadlo

    Položka č.: 1531

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:15

    bibliofilie, projekty budov a inscenací, vydal nákladem vlastním E.F. Burian, Praha 1939, 40 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfred Fischel

    (1853-1926)

    Der Panslawismus bis zum Weltkrieg

    Položka č.: 1527

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:11

    kniha, vydal J. G. Cottasche Buchhandlung Nachfolder, Stuttgart und Berlin 1919, 590s., polopl. vazba, odřené desky, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Brouk

    (1912-1978)

    O funkcích práce a osobitosti

    Položka č.: 1509

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:53

    kniha, titulní list a úprava K. Teige, Edice surrealismu, vydal Alois Srdce, Praha 1939, dobová polopl. vazba, 121s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    V. Nezval: Sylvestrovská noc

    Položka č.: 1508

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:52

    bibliofilie, 3 x ilustrace v přílohách Toyen, úprava F. J. Müller, soukromý tisk pro přátele k Novému roku 1930, vydal Sfinx Bohumil Janda, Praha 1929, orig. brož s ob., 30s., místy lehce rozvolněné šití, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Vladimír Raffel: Taneční povídky

    Položka č.: 1492

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:36

    kniha, 3 kresby J. Šíma, úprava F. Muzika, 193. svazek edice Aventinum, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1928, 107 s., brož., obálka při krajích zašpiněná a odřená, několik skvrnna obálce, listy při krajích zažloutlé, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V.…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    Kštice Bereniky

    Položka č.: 1491

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:35

    bibliofilie, typografie V. Obrtel, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Thomas Mann: Buddenbrookovi I.+II.

    Položka č.: 1475

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:19

    kniha, obálky V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1932, 2. vydání, 2x pův. clpl. vazba s obálkou, 356+334s., obálky při horním okraji a na zadní straně mírně potrhané, stav knih velmi dobrý, v ochranném pozdru, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    E. M. Remarque: Cesta zpátky

    Položka č.: 1473

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:17

    bibliofilie, obálka K. Teige, vydal Fr. Borový, 1931, brož., 304s., stav dobrý, hřbet a zadní přebalu nově restaurován, původní chybí, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Čep

    (1902-1973)

    Vigilie

    Položka č.: 1457

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:01

    kniha, 20,5 x 14 cm, zelená polokožená vazba se zlatým písmem, vydal R. Škeřík, Praha 1928, 3. sv. edice Plejada, Ex. 333/350, na Japan Banzay, vevázaná ob., 91 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kristmann Gudmundsson

    (1901-1983)

    Jitro života

    Položka č.: 1456

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:00

    kniha, 21 x 14 cm, položená uměcká vazba s ručně malovanými deskami, vydal Ferd. Holas, Praha 1945, překlad K.V. Rypáček, vevázaná ob., 239 s., lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Gunnar Gunnarsson

    (1889-1975)

    Brandur z Bjargu

    Položka č.: 1455

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:59

    kniha, 22 x 14,5 cm, dvoubarevná polokožená umělecká vazba s malbou na deskách, modrá ořízka, dřevoryt v titulu C. Bouda, vydal Fr. Topič, Praha 1946, 1. vydání, edice Topičovy Bílé knihy, 256 s., ochranné pouzdro - potrhané, lepené, velmi dobrý stav knihy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cesare Lombroso

    (1835-1909)

    Co bude po smrti?

    Položka č.: 1441

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:45

    kniha, vyd. Hejda a Tuček, Praha, nedat., řada čb. vyobr., plpl. přev., 392s., přední předsádka naprasklá, rozvolněná vazba , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Reinhold Gerling

    (1863-1930)

    Der Spiritismus und seine Phänomene

    Položka č.: 1437

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:41

    kniha, vyd. Orania-Verlag, Oranienburg, 1921, brož, 157s., ušpiněné desky s ohnutými růžky, natržení na hřbetu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Velenovský

    (1858-1949)

    Literární studie

    Položka č.: 1435

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:39

    kniha, podpis s věnováním autor, vyd. Ludvík Souček, Praha, 1932, plpl. přev., 293s., dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Velenovský

    (1858-1949)

    Přírodní filosofie I.+II.

    Položka č.: 1434

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:38

    kniha, vyd. autor nákl. vlastním v komisi Knihkupectví Ludvík Souček, Praha, 1922, 2x plpl vazba, 466+327s., flíčky na listech, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXIII. - Není dálky

    Položka č.: 1428

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:32

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob., portrét TGM ve frontispisu a titulní list vše linorytem Mir. Vyčítal, ed. Šlépěje XXIII., vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1938, orig. brož, 156 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIX. a XX.

    Položka č.: 1425

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:29

    2 x bibliofilie, soubor nestr. textů, kompletní, 5 x ilustrace M. Vořechové-Vejvodové, ed. Šlépěje XIX., vydal Jakub Deml, Tasov 1933, volné listy v papírovém přebalu, nestr., velmi dobrý stav soubor nestr. textů, kompletní, viněty a iniciály Č. Vořech?, reprodukce starých dřevorytů a portrétů (Ril…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Jitka Gollerová - Plachá: Látky z pražské královské hrobky

    Položka č.: 1387

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:51

    katalog, kresby látek Karel Vlček, tkané rekonstrukce látek Státní odborné školy textilní, fotografie a fotogramy látek žáci pod vedením R. Gilberta a O. Hejzlara, úprava L. Sutnar, Praha, soukromý tisk Státní grafická škola, Praha 1937, 1000 výtisků, 27 str., 20 čb. příloh, stav velmi pěkný, Antikv…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Crhounek

    (1900-1973)

    Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény

    Položka č.: 1386

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:50

    kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antoni Gaudí

    (1852-1926)

    Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca

    Položka č.: 1384

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:48

    kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • neznámý autor

    San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900

    Položka č.: 1380

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:44

    bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Úkryt

    Položka č.: 1370

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:34

    bibliofilie, 1. vydání, autor ob. a úpravy neuveden, tisk New-Yorské listy, vydáno nákladem autorových přátel v Texasu, 1943, pův. brož, 107 s., obálka při krajích lehce poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook