-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Z ilustrací k básním F. Villona
No.: 1180Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:24
lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. T. F. Simon
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kalousek
(1925-1986)
Tábor
No.: 1062Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:26
tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. F. Muzika and A. Pelc
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta
No.: 974Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:58
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvr…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
P. Loti: Islandský rybář
No.: 973Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:57
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Gut
Květiny
No.: 1595Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:19
8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Proměny letce (metodická pomůcka)
No.: 1573Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:57
akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dalibor Nesnídal
Josef Formánek - Mluviti pravdu
No.: 1558Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:42
11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Martinček
(1913-2004)
Martin Martinček
No.: 1549Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:33
12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína
No.: 1467Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:11
kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje XIII.
No.: 1419Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:23
bibliofilie, vzácné, konfiskát, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 35 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Manufaktur Meissen
Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
No.: 1394Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:58
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
No.: 1374Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hora
Literatura a politika
No.: 1373Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:37
brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém
No.: 1341Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:05
bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
Teréza Dubrovská: Večery v Bissone
No.: 1320Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:44
bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Praha
No.: 1309Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:33
kniha, cyklus šesti kreseb M. Alše, úvodní slovo Renata Tyršová, vydal F. Šimáček, Praha 1903, clpl vazba, 29 x 39, místy skvrny va vazbě, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
No.: 1231Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:15
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabi…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel May
(1842-1912)
Der Fürst der Bleichgesichter - Old Surehand
No.: 1214Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:58
kniha, anonymně vydaný román Karla Maye, 89 ilustrací, 3. sv. edice Deutsche Herzen, deutsche Helden, kvůli sporům o honorář zakázal K. May svému nakladateli Münchmeyerovi nová vydání jeho úspěšné série Deutsche Herzen, deutsche Helden, nakladatel však nadále Mayovy romány vydával a to bez uvedení j…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Eliášová
(1958)
Elegance
No.: 1203Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:47
kombinovaná technika, papír, 1997, 56,8 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Eliášová
(1958)
The Lanchester 30 h.p. straight eight
No.: 1202Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:46
kombinovaná technika, papír, 1997, 55,7 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Štoček ex libris
No.: 1198Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:42
dřevoryt, 13,5 x 8 cm, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Pocta Seifertovi
No.: 1189Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:33
serigrafie, 24 x 16,5 cm, sign. PD Ota Janeček, Vzpomínka na národního umělce Jaroslava Seiferta, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze 1986, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Karel
(1912-1990)
Konvolut 24 grafik
No.: 1184Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:28
19x litografie, 5x linoryt, 18,7 x 13,2 - 5 x 6 cm, vše signováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of O. Blazicek and The Graphic School C. Bouda
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Eliášová
(1958)
Robert Heath
No.: 1173Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:17
kombinovaná technika, papír, 85,3 x 56,2 cm, sign. PD Eva Eliášová, rám, drobné oděrky na rámu, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antoine Joseph Gaitte
(1753-1835)
Plan de la Bastille
No.: 1165Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:09
ručně kolorováná rytina, 55,5 x 37,4 cm, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, se zateklinami, s viditelnými přehyby, na zadní straně lepenka, místy odřený, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules David
(1808-1892)
Dobytí Bastily (Prise de la Bastille) 14. července 1789
No.: 1164Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:08
litografie, 29,5 x 36,1 cm, papír ohmataný, zažloutlý s četnými hnědými skvrnkami, vzadu lepenka, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Poprava Marie Antoinetty dne 16. října 1793 v v Paříži na Place de la Révolution
No.: 1163Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:07
rytina, 42,2 x 32,2 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Poprava Ludvíka XVI. dne 21. ledna 1793 v Paříži na Place de la Révolution )
No.: 1162Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:06
rytina, 35 x 46 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, místy odřený, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Prairialské povstání
No.: 1161Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:05
rytina, 1796, 35,9 x 46,6 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný a pomačkaný, celkově zažloutlý, místy drobné hnědé skvrnky, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Journée du 10 août 1792 (Útok na Tuilerijský palác)
No.: 1160Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:04
rytina, 35,4 x 45,8 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný. s četnými výraznými hnědými skvrnkami, velká zateklina na levém horním rohu zasahující do tisku, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED