-
Daniela Hodrová
(1946)
Podobojí
Položka č.: 906Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:50
kniha, podpis D. Hodrové, ob. a ilustrace A. Šimotová, vydalo Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem 1991, 184s., celopl. vazba s ob., ed. Jádra sv.5, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 280 CZK (12 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Jan ve smutku
Položka č.: 1494Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:38
kniha, úprava J. Štyrský, titul dvoubarevným tiskem, 1. sv. edice Růžová zahrada, red. K. Biebl, vydal Sfinx B. Jandy, Praha 1930, pův. brož., 103s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Poštovní holub
Položka č.: 1480Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:24
kniha, ob. a úprava Vít Obrtel, básně 1928-1929, 10. sv. edice Plejáda, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1929, orig. brož, 75s., obálka při krajích zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
Aldous Huxley: Kontrapunkt života
Položka č.: 1474Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:18
kniha, vazba J. Šváb, vyd. Václav Petr, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 516s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný čl…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Georges Duhamel: Půlnoční zpověď
Položka č.: 1465Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:09
bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, 19. sv. Knih dnešku, edice Aventinum, Praha 1928, 106 s., brož., obálka při okrajích a v rozích poškozená, hřbet natržený, ve spodní části asi 2 cm zcela chybí, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v P…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Gilbert Augustin-Thierry
(1843-1913)
Okkultické novelly
Položka č.: 1439Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:43
kniha, vyd. J. Otto, Praha, 1896, plp. přev., 304s., hřbet desek naprasklý, lehce rozvolněná vazba, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Viktor O.J. Seifert
Na úskalí okultismu
Položka č.: 1438Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:42
kniha, vyd. Sfinx, Praha, 1921, plpl. přev., 260s., dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1401Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:05
kniha, k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na desk…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1400Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:04
kniha, viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábane…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Julius Ráb
Starodružiníci, kdo jsou a co budou
Položka č.: 1378Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:42
kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Kouřil
(1944)
Český rock´n´roll (1956 - 1969)
Položka č.: 1371Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:35
kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roger Richet
Les Émissions, Surcharges, Oblitérations et Vignettes des Sudétes (1880-1970)
Položka č.: 1356Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:20
kniha, německy, vyd. neuveden, brož, 182s., trochu ušpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Karel
(1912-1990)
Nešťastné milující děvče
Položka č.: 1355Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:19
bibliofilie, přepsal, dřevoryty vyzdobil a vydal O. Karel, podpis autora, Pardubice, 1944, sešit s obálkou, 10s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na ČVUT v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Maria Augusta
(1897-1939)
Rukověť sběratelova, část 1.
Položka č.: 1353Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:17
kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Viktor Stretti
(1878-1957)
Arthur Novák: Seznam grafického díla
Položka č.: 1344Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:08
bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v …
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Ze života a pracovny mistra Mikoláše Alše
Položka č.: 1314Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:38
kniha, výbor 166 reprodukcí jeho prací pro českou mládež, slovem doprovází J.F. Svoboda, vydalo nakladatelství Aloise Šaška, Velké Meziříčí, 1913, 310 s., poloplátěná nepůvodní vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. stolet…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Rodinné kresby
Položka č.: 1313Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:37
kniha, vydal Odkaz, Praha 1924, 80 s., clpl. převazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi …
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Ludvík Jehl: M. Aleš v Plzni
Položka č.: 1310Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:34
kniha, vydalo Sdružení západočeských výtvar. umělců, Plzeň 1932, 500 výtisků, 36 s., brož, prasklá vazba, obálka při okrajích lehce poškozená, zašpiněná, drobné skvrny, dobrá stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším o…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Skala
(1947)
B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly
Položka č.: 1226Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:10
kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
J. Kainar: Osudy
Položka č.: 1224Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:08
Bibliofilie, ob. a tit. list J. Istler, vyd. Symposion, Praha, 1947, 2200 výtisků, brož, 87s., zažloutlé okraje, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Březina
(1868-1929)
Z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové
Položka č.: 1220Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:04
Bibliofilie, usp., doslovem a pozn. opatřil Ant. Veselý, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1931, ex. 160/250, upr. K. Dyrynk, obs. faksimilem reprod. dopisy, brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Kůň
Položka č.: 1112Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:16
akvarel, tuš, papír, 29, 9 x 20, 8 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Návštěva
Položka č.: 1111Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:15
akvarel, tuš, papír, 19, 5 x 17, 8 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Čápi
Položka č.: 1110Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:14
tuš, papír, 29, 3 x 20, 9 cm, sign. LD ES, nahoře text: Čert jim věř! Co když jim dojde propanbutanová bomba?, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Chalupa
Položka č.: 1109Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:13
tuš, papír, 23 x 16, 5 cm, sign. LD ES, nahoře text: Vidíš, Novákovi slíbili, že si vyjedu na naši chalupu, a nejedou..., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Oprava obuvi
Položka č.: 1108Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:12
akvarel, tuš, papír, 29, 6 x 20, 9 cm, sign. PD ES, dole text: A jak sloužíte motoristům? No - opravujeme jim boty., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Rande
Položka č.: 1107Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:11
tuš, papír, 29, 5 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chtěla bych se takhle držet za ruce celý život... No jo - ale já bych si chtěl objednat pivo., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Pračka
Položka č.: 1106Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:10
akvarel, tuš, papír, 24, 8 x 20, 9 cm, sign. LD ES, dole text: Čet jsem, že zefektivněli výrobu - dělá t všecko možný, akorát to nepere..., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Večerníček
Položka č.: 1105Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:09
tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chudák děda, už zase zmeškal večerníček…!, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
U holiče
Položka č.: 1104Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:08
akvarel, tuš, papír, 30 x 22, 2 cm, dole text: Copak jsem ti neříkal, že to mýdlo je už mírové jakosti?!, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO