• Daniela Hodrová

    (1946)

    Podobojí

    Položka č.: 906

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:50

    kniha, podpis D. Hodrové, ob. a ilustrace A. Šimotová, vydalo Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem 1991, 184s., celopl. vazba s ob., ed. Jádra sv.5, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Jan ve smutku

    Položka č.: 1494

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:38

    kniha, úprava J. Štyrský, titul dvoubarevným tiskem, 1. sv. edice Růžová zahrada, red. K. Biebl, vydal Sfinx B. Jandy, Praha 1930, pův. brož., 103s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Poštovní holub

    Položka č.: 1480

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:24

    kniha, ob. a úprava Vít Obrtel, básně 1928-1929, 10. sv. edice Plejáda, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1929, orig. brož, 75s., obálka při krajích zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Aldous Huxley: Kontrapunkt života

    Položka č.: 1474

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:18

    kniha, vazba J. Šváb, vyd. Václav Petr, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 516s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný čl…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Georges Duhamel: Půlnoční zpověď

    Položka č.: 1465

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:09

    bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, 19. sv. Knih dnešku, edice Aventinum, Praha 1928, 106 s., brož., obálka při okrajích a v rozích poškozená, hřbet natržený, ve spodní části asi 2 cm zcela chybí, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v P…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Gilbert Augustin-Thierry

    (1843-1913)

    Okkultické novelly

    Položka č.: 1439

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:43

    kniha, vyd. J. Otto, Praha, 1896, plp. přev., 304s., hřbet desek naprasklý, lehce rozvolněná vazba, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor O.J. Seifert

    Na úskalí okultismu

    Položka č.: 1438

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:42

    kniha, vyd. Sfinx, Praha, 1921, plpl. přev., 260s., dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1401

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:05

    kniha, k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na desk…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1400

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:04

    kniha, viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábane…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Julius Ráb

    Starodružiníci, kdo jsou a co budou

    Položka č.: 1378

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:42

    kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Kouřil

    (1944)

    Český rock´n´roll (1956 - 1969)

    Položka č.: 1371

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:35

    kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roger Richet

    Les Émissions, Surcharges, Oblitérations et Vignettes des Sudétes (1880-1970)

    Položka č.: 1356

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:20

    kniha, německy, vyd. neuveden, brož, 182s., trochu ušpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Karel

    (1912-1990)

    Nešťastné milující děvče

    Položka č.: 1355

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:19

    bibliofilie, přepsal, dřevoryty vyzdobil a vydal O. Karel, podpis autora, Pardubice, 1944, sešit s obálkou, 10s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Maria Augusta

    (1897-1939)

    Rukověť sběratelova, část 1.

    Položka č.: 1353

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:17

    kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Arthur Novák: Seznam grafického díla

    Položka č.: 1344

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:08

    bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ze života a pracovny mistra Mikoláše Alše

    Položka č.: 1314

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:38

    kniha, výbor 166 reprodukcí jeho prací pro českou mládež, slovem doprovází J.F. Svoboda, vydalo nakladatelství Aloise Šaška, Velké Meziříčí, 1913, 310 s., poloplátěná nepůvodní vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. stolet…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Rodinné kresby

    Položka č.: 1313

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:37

    kniha, vydal Odkaz, Praha 1924, 80 s., clpl. převazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ludvík Jehl: M. Aleš v Plzni

    Položka č.: 1310

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:34

    kniha, vydalo Sdružení západočeských výtvar. umělců, Plzeň 1932, 500 výtisků, 36 s., brož, prasklá vazba, obálka při okrajích lehce poškozená, zašpiněná, drobné skvrny, dobrá stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším o…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Skala

    (1947)

    B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly

    Položka č.: 1226

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:10

    kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    J. Kainar: Osudy

    Položka č.: 1224

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:08

    Bibliofilie, ob. a tit. list J. Istler, vyd. Symposion, Praha, 1947, 2200 výtisků, brož, 87s., zažloutlé okraje, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Březina

    (1868-1929)

    Z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové

    Položka č.: 1220

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:04

    Bibliofilie, usp., doslovem a pozn. opatřil Ant. Veselý, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1931, ex. 160/250, upr. K. Dyrynk, obs. faksimilem reprod. dopisy, brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Kůň

    Položka č.: 1112

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:16

    akvarel, tuš, papír, 29, 9 x 20, 8 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Návštěva

    Položka č.: 1111

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:15

    akvarel, tuš, papír, 19, 5 x 17, 8 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Čápi

    Položka č.: 1110

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:14

    tuš, papír, 29, 3 x 20, 9 cm, sign. LD ES, nahoře text: Čert jim věř! Co když jim dojde propanbutanová bomba?, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Chalupa

    Položka č.: 1109

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:13

    tuš, papír, 23 x 16, 5 cm, sign. LD ES, nahoře text: Vidíš, Novákovi slíbili, že si vyjedu na naši chalupu, a nejedou..., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Oprava obuvi

    Položka č.: 1108

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:12

    akvarel, tuš, papír, 29, 6 x 20, 9 cm, sign. PD ES, dole text: A jak sloužíte motoristům? No - opravujeme jim boty., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Rande

    Položka č.: 1107

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:11

    tuš, papír, 29, 5 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chtěla bych se takhle držet za ruce celý život... No jo - ale já bych si chtěl objednat pivo., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Pračka

    Položka č.: 1106

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:10

    akvarel, tuš, papír, 24, 8 x 20, 9 cm, sign. LD ES, dole text: Čet jsem, že zefektivněli výrobu - dělá t všecko možný, akorát to nepere..., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Večerníček

    Položka č.: 1105

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:09

    tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chudák děda, už zase zmeškal večerníček…!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    U holiče

    Položka č.: 1104

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:08

    akvarel, tuš, papír, 30 x 22, 2 cm, dole text: Copak jsem ti neříkal, že to mýdlo je už mírové jakosti?!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook