-
Joseph Ignatz Claus
(1691-1775)
Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Mánes
(1820-1871)
A. J. Vrťátko: Perly české
Položka č.: 161Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Arndt
(1555-1621)
Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství
Položka č.: 172Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, převazba s pohárem a zlacením Josef Raiman, Rožďalovice, vyd. Wilfing Kristián, 1783, (Bratislava?), dvoubar. tit. list, 806s. + 6 listů rejstříku, listy mírně ohmatané, některé ušpiněné, okraje desek odřené, jinak vcelku pěkný, zachovalý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Secundus: Tironum causa latine vertit, atque indicem latinitatis adjiciendum curavit, Philippus Julius Lieberkühn
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přeložil z němčiny do latiny, slovníkem opatřil a předmluvou uvedl Philippus Julius Lieberkühn, latinsky antikvou, místy kurzívou, viněta v titulu a v závěru, linky, stránkové kustody, vydal Sumptibus officinae librariae Orphanotrophei et Frommanni, Zullichoviae (Sulechów) 1785, novodobá pol…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Moše Jisrael Landau
(1788-1852)
Tehilath El
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 10 cm, hebrejský a německý text, vyd. J. B. Brandeis, Prag, 1897, celokožená vazba s ozdobným kováním a perletí, kovová zámková spona, zlacená ořízka, 563s., část spony lehce uvolněna, výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson der Jüngere
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva díly v jednom svazku, rytina ve frontispisu 1. dílu, pravděpodobně podobizna autora sedícího mezi dětmi pod stromem,a 2. dílu, německý text frakturou, zdobné linky, signatury, kustody, vydal B. Ph. Bauer, Wien 1812, polokož. vazba se zlac. ornamenty na hřbetu, XVIII, 522s., vazba na hřbet…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Haňťa Press č. 1-9 + 13, 14 a 16
Položka č.: 59Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
13x sešit, konvolut, čtvrtletník Společnosti Bohumila Hrabala, obs.: č. 1, mj. o založení SBH, ex. 48/50, č. 2, mj. Dosti Hrabala! a texty Jima Čerta, ex. 86/90, č. 3-4, 3x sešit, mj. Manifest explosionalismu, včetně přílohy B. Hrabal: Potopená katedrála, č. 5, mj. Prolegomena k novému braku (M. Kro…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Běla Kolářová
(1923-2010)
Photographies 1956-1964
Položka č.: 258Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, ztěží ukořistitelný katalog s velkým množstvím vyobrazení děl autorky, vyd. Revue K (Jiří Kolář), Alfortville, 1989, úv. text Jedna z cest francouzsky a anglicky (separátně vložen český překlad s poznámkou, že text vznikl na výzvu Anny Fárové při přípravě její knihy Současná fotografie v Če…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
Položka č.: 634Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugend…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Buch der Ratschläge
Položka č.: 578Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v němčině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Půlnoční pacient
Položka č.: 414Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující exilové vydání románu E. Hostovského, takto první vydání v češtině, vyd. Universum Press Company, New York, 1959, ob. M. Šašek, pův. brož, 191s., lehce zkosený hřbet s drobným úbytkem papíru při dolním a horním okraji, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiq…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Čchi Paj-š’
(1864-1957)
Josef Hejzlar: Čchi Paj-š’
Položka č.: 396Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, monografie významného čínského básníka a malíře, vyd. Odeon, Praha, 1970, upr. Z. Sklenář, pův. clpl. vazba s ob., 240s., jen drobně pokrčená ob. při dolním okraji, jinak velmi krásný a velmi dobrý stav knihy!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Le Corbusier
(1887-1965)
Croisade ou le crépuscule des académies
Položka č.: 379Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 15 cm, vzácné první vydání ilustrované fotografickými reprodukcemi, vyd. G. Crès & Cie, Paris, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, na několika místech vl. razítko, 88s., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J. Augusta: Hlubinami pravěku
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 35 x 25 cm, návrh obálky, kresba na vazbě, 60 tabulí ilustrovaných barev. a čb. kvašem Zdeněk Burian, úvod a doprovodný text tabulí prof. J. Augusta, úprava E. Dostál, ed. Věda mládeži, vydala Mladá fronta, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 39s + 60 příloh, listy lehce zažloutlé, ob. při krají…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Černé Indie
Položka č.: 323Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 16 cm, tzv. lipská vazba, il. J. Férat, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1893, pův. clpl. nakl. vazba, 179s., opotřebená vazba, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ
Položka č.: 311Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., celopl. vazba s ob., mírně zkosená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emil Hácha
(1872-1945)
Blahopřejný list Prokopu Tomanovi
Položka č.: 825Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
17x podpis, 34 x 21 cm, Blahopřejný list Prokopu Tomanovi, podepsáni mj. Emil Hácha, Dr. Šafařovič, Jaromír Nigrin, Ostrčil ad., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Znak Protektorátu Čechy a Morava
Položka č.: 852Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
reliéfní tisk, 31 x 26 cm, 1x reliéfní tisk a 1x tisk protektorátního znaku, nejspíše se jedná o součást dekretu udělující Čestný štít protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava, v horní části přichyceno papírovou páskou k podkladu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu
-
více autorů
Böhmen und Mähren, ročník 1942
Položka č.: 851Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
9x časopis, 35 x 27,5 cm, kompletní ročník protektorátního propagandistického časopisu, velké množstí fotografií a ilustrací, č. 6 pojednává o smrti a pohřbu Reinharda Heydricha, vyd. Volk und Reich, Prag, 1942, zašpiněno při okrajích, místy zvlněný papír, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Kristián Blahník
(1888-1934)
Korespondence, fotografie, kresby
Položka č.: 795Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
fotografie, dopisy, 21 x 14 cm, korespondence divadelního teoretika a kritika V. K. Blahníka: 48 dopisů, pohlednic a frontových korespondenčních listů (feldpost) adresovaných manželce Růženě Wenigové - Blahníkové (sestra spisovatele Adolfa Weniga a výtvarníka Josefa Weniga) z let cca. 1910-1930, 15 …
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hanuš Bohman
(1903-1980)
Svatopluk Šebek
Položka č.: 782Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
uhel, akvarel, papír, 34 x 24 cm, sign. kresba H. Bohman, r. 1976, portrétován S. Šebek, nymburský botanik a muzejní pracovník (1926 - 1996), dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Axmann
(1955)
Walt Whitman: Čtyři básně ze sbírky Stébla trávy
Položka č.: 544Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 9 původními lepty, 1981, 35 x 50,5 cm, sign. na titulním listu s věnováním M. Axmann 1985, 8/15, osmi lepty (+jeden na titulním listu) ve formátu 24,5 x 23 cm doprovodil Mikoláš Axmann, Praha 1981, 15 výtisků vydáno vlastním nákladem, z nichž tento má číslo 8, volné listy v původním ka…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
J. Seifert, K. Sýs a J. Žáček: Ota Janeček (65)
Položka č.: 502Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x. původní sign. rytina O. Janeček, podpis K. Sýs, J. Žáček a Fr. Dvořák v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1984, 200 výtisků na ručním papíře, tři básně pro O. Janečka a průvodní text Fr. Dvořáka, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošť…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Pštross
(1885-1954)
Antický dům obytný: příspěvek k poznání rodinného domu v době hellenistické a římské.
Položka č.: 684Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, díl I., Dům řecký, 26 tabulí a 200 dokument. vyobrazení v textu, studie podle vlastních pozorování a nálezů ve výkopech na Delu, Theře, v Prieně a v Pompejích doplněná o architektonické nákresy, plány a schémata, původní model antického domu na tab. 25 a 26 modeloval dle návrhu autora m…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lída Baarová
(1914-2000)
II. filmové zně (1941)
Položka č.: 699Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3x podpis: Lída Baarová, Nataša Gollová a Adina Mandlová na tit. listě, vyd. Českomoravské filmové ústředí, Zlín, 1941, red. Karel Smrž, oboustranná kniha - česko/německy, na tit. listě též vlepená poštovní známka a dekorativní razítko Zlínských filmových žní, mírně otlučené růžky, česká polo…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hana Čápová
(1956-2019)
Fénixovo hnízdo
Položka č.: 442Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1991, 31 x 22,5 cm, vše sign. PD H. Čápová, velikost souboru 5 x lept H. Čápová, vydal Supraphon v roce 1991 v počtu 200 ks, tento má číslo 30., žákyně prof. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Edudant a Francimor
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckop…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 583Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,7 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta A 168/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO