• Maxmilián Švabinský

    Volné směry Janu Nerudovi

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:00

    grafika, 30 x 23 cm, 1x sign. litografie M. Švabinský, příloha Volných směrů, r. 1911, sešit. vazba, 5s. a přílohy, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a uměn…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jiří Šebek

    (1922-1999)

    Nové Město na Moravě v linoleorytech Jiřího Šebka

    Položka č.: 105

    volné listy, 34 x 24,5 cm, 12x linoleoryt J. Šebek, vyd. Krajské nakladatelství v Havlíčkově Brodě, 1960, slepá pap. obálka, obálka lehce zašpiněna, natržena na hřbetu, uvnitř pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák F. Hlavici, F. Doubravy a V. Makovského na VUT v Brně, člen Výtvarného studia čs. armá…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Václav Krška - Chlapec a kozlonoh

    Položka č.: 104

    bibliofilie, 20 x 14 cm, 3x lept P. Dilinger, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1929, podpisy autorů v tiráži, ex. 169/300, pův. brož s obákou, 55s., pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČ…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • František Bílek

    (1872-1941)

    In memoriam

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 500 CZK (19 €)

    bibliofilie, 25 x 32 cm, 1x sign. dřevoryt F. Bílek, píseň Jaroslava Svobody s průvodem klavíru na slova Petra Bezruče, soukromý tisk, 1931, podpis P. Bezruč, podpis J. Svoboda v tiráži, ex. 13/100, šitá brož v papírové obálce, 6s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera na AVU v Praze,…

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • František Ketzek

    (1906-1978)

    Rudyard Kipling - Když…

    Položka č.: 101

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 1x lept, kresby, linoryty F. Ketzek, vyd. A. Chvála, Praha, 1935, vydáno k 85. narozeninám T. G. Masaryka, ex. 51/85, podpis A. Ketzek v tiráži, kožená vazba, vazba prohnuta jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. H. Brunnera a J. Bendy na VŠUP v Praze, člen s…

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    B. Hrabal: Hovory lidí

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 900 CZK (34 €)

    Aktuální cena: 900 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Obálka knihy Folk and Fairy Tales

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (482 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. LD VKubašta., 37,2 x 28,1cm, realizováno pro francouzské vydání knihy (vyd. Gründ, Paříž, 1981), nápis Les plus belles légendes du monde vlepen, v pravém dolním růžku flíček, při okrajích několik nepatrných flíčků, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof.…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (519 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Milostný kruh

    Položka č.: 124

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Method Kaláb

    (1885-1963)

    Drobná grafika v uměleckém dřevorytu

    Položka č.: 123

    bibliofilie, 31 výtvarných počinů dřevorytem F. Koblihy, J. Konůpka, O. Menharta, K. Svolinského, C. Boudy, T.F. Šimona, M. Strettiho, P. Dillingera, A. Moravce, J. Bendy, K. Němce, F. Duši aj., rediguje A. Novák, příloha Hollaru, vydal SČUG Hollar, Praha 1942, sešit, 15s., velmi dobrý stav, Antikva…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Emanuel Hrbek

    (1897-1975)

    Staropražská gotika a barok

    Položka č.: 121

    bibliofilie, 20 dřevorytů s pražskými motivy Julius Horn a Em. Hrbek, značeno monogramy v desce, obálka Em. Hrbek, dvoulist s obsahem, vydal Karel Mrázek, Praha 1922, volné listy v pův. karton. obálce s chlopní, ochr. pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Edvard Beneš

    (1884-1948)

    Masaryks Path and Legacy

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    bibliofilie, portrét TGM dřevorytem, obálka a výzdoba K. Svolinský, řeč Dr. E. Beneše nad rakví Presidenta osvoboditele, angl. verze, typografie O. Menhart, vydal Orbis, Praha 1937, orig. brož, 34s., papír Holland Pannekoek, nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Maxmilián Švabinský

    L. Páleníček: Švabinský a česká kniha

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    bibliofilie, lept „Stařenka Pavlína“ M. Švabinského ve frontispisu, text přednášky k 100letému výročí umělcova narození a podpis v tiráži L. Páleníček, ed. Kladenský lis, úprava, sazba a tisk Jos. Cipra, Kladno 1975, volné listy v deskách, 24s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní,…

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 21

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. PD VKubašta., 27,9 x 20,4cm, varinta s názvem Tales from East and West, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 1.600 CZK (60 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 20

    Položka č.: 150

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. PD VKubašta., 27,9 x 22cm, varinta s názvem Tales from East and West, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 19

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (82 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 60,1cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.300 CZK (86 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 18

    Položka č.: 148

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,5 x 59,5cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 17

    Položka č.: 147

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,7 x 54,7cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.400 CZK (89 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 16

    Položka č.: 146

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,7 x 46,8cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 15

    Položka č.: 145

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 60,6cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 14

    Položka č.: 144

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 28,9 x 44,3cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.200 CZK (82 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 13

    Položka č.: 143

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. vpravo uprostřed v praporu VKubašta, 29,1 x 60cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 12

    Položka č.: 142

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,6 x 46,5cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 9

    Položka č.: 139

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,1 x 20,5cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 8

    Položka č.: 138

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,3 x 24,1cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 7

    Položka č.: 137

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. uprostřed VK., 29,3 x 24,3cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 6

    Položka č.: 136

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 27,8 x 22cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 1.500 CZK (56 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 5

    Položka č.: 135

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 28,7 x 20,7cm, skici tužkou na protilehlé a zadní straně papíru, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 1.900 CZK (71 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 4

    Položka č.: 134

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,3 x 23,7cm, autorská poznámka tužkou v kresbě, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 3

    Položka č.: 133

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 23,7cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 2

    Položka č.: 132

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 24cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 1.700 CZK (63 €)