• Josef Prinke

    (1891-1945)

    Soubor linorytů

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:03

    linoryt, 14 linorytů (11x motiv Prahy, 1x útěk do Egypta, 1x dívčí akt, 1x hlava dívky), vše sign. PD J. Prinke nebo J.P., v papír. obálce, ob. politá, listy bez vady, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Ladislav Kuklík

    F. Šrámek: Strhali jí květy a ulámali halůzky

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    bibliofilie, 3x sing. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Supraphon, Praha, 1977, ex. 83/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, volné archy v ob., 21s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    Motýli

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    litografie, 15 x 10 cm, signovaná litografie M. Švabinský, poděkování za gratulaci k narozeninám, r. 1959, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zaklád…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    Motýl

    Položka č.: 31

    litografie, 15 x 10 cm, signovaná litografie M. Švabinský, p.f. Zuzana Švabinská, r. 1960, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG …

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Váza s motýlem

    Položka č.: 30

    litografie, 15 x 10,5 cm, signovaná litografie M. Švabinský, poděkování za gratulaci k svátku s podpisem, r. 1960, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Slunečnice

    Položka č.: 28

    litografie, 13 x 9 cm, signovaná litografie M. Švabinský, novoročenka, r. 1949, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, čle…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Louka

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    litografie, 18 x 12,5 cm, signovaná litografie M. Švabinský, ručně psaný text s podpisem, novoročenka, r. 1951, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, z…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Satyr

    Položka č.: 23

    litografie, 14 x 10 cm, signovaná litografie M. Švabbinský, novoročenka, r. 1960, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, č…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Růže

    Položka č.: 22

    litografie, 20 x 15 cm, signovaná litografie M. Švabinský, poděkovaní za gratulaci k narozeninám, r. 1953, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zaklád…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Hiroshige Utagawa

    (1797-1858)

    36 pohledů na Fuji

    Položka č.: 801

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    barevný dřevoryt, 33 x 19,5 cm, značeno LD 2 x razítkem dílny, rám, poškozeno, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Inoe Yasuji

    (1869-1889)

    Oslava v Tokyu

    Položka č.: 797

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    japonský dřevořez, dvě části, každá 36 x 24 cm, nalepeno na papíru, poškozeno - zalepeno průhlednou lepenkou, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Picasso nus Portraits-Compositions

    Položka č.: 792

    tisk, plakát, 83,5 x 50 cm, plakát k výstavě v Musée Ingres Montauban, 27.7-7.8. 1975, několikrát přeložený, pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění v Barceloně a Academia de San Fernando v Madridu

  • Jules Chéret

    (1836-1932)

    Galerie Georges Petit

    Položka č.: 787

    litografie, 31,8 x 22,5 cm, z edice Les Maitres de l´Affiche PL 117, PD slepotiskové razítko Imprimer Chaix, ohnuté rohy papíru, dvakrát cca 0,5 cm natržený papír při okraji, utržený pravý horní roh papíru, antiqari.at Radhošťská

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Plakát k výstavě Adolfa Borna

    Položka č.: 783

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    plakát, tisk, 1990, 97 x 65 cm, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Fotografie 1928-58

    Položka č.: 774

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    20x bromostříbrná fotografie, 30 x 25,5 cm, soubor fotografií, Drtikol, Funke, Hájek, Pual, Wiškovský, Jeníček, Hák, Feyfar, Ludwig, Chochola, Tmej, Sudek, Ehm, Prošek, Plicka, Honty, Brok, Jírů, Lukas, Einhorn, vyd.SNKL Praha 1959, fotografie v původních clpl. deskách, desky mírně zašpiněné, fotogr…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Antonín Podlaha

    (1865-1932)

    Chrámový poklad u sv. Víta v Praze. Jeho dějiny a popis

    Položka č.: 768

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    kniha, popisný a historický průvodce svatovítským pokladem šest. Ant. Podlaha a Ed. Šittler, soupis a obsah jednotlivých dochovaných inventářů, 80 obr. tabulí, některé barevné, 94 vyobr. v textu, vyšlo nákladem Dědictví sv. prokopa, Praha 1903, zdobená polokož. vazba se zlacenými ornamenty, 308 + 10…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Tomáš Paul

    Erotikon

    Položka č.: 766

    tisk na plátně, 88 x 30 cm, erotické motivy T. Paul, 2003, mírně pokrčeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Tröstera a O. Smutného na DAMU v Praze (obor scénografie), spolupracuje s Krátkým filmem a Studiem Bratři v triku

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Reklamní katalog firmy Baťa

    Položka č.: 765

    sešit, 28 x 20,5 cm, reklamní leták s nabídkou od firmy Baťa, jaro 1938, lepeno páskou, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Porcelán

    Položka č.: 761

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    43x chromolitografie, 27 x 20 cm, Altrohlauer Porzellanfabriken Moritz Zdekauer, chybí stránka 11, volné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    M. Mareš - Policejní šťára

    Položka č.: 760

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    kniha, 17 x 11 cm, obálka a tři ilustrace v textu V. Špála, vyd. V. Vortel, Praha, 1922, clpl. převazba, obálka vevázána, 81s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Ferdinand Peroutka

    (1895-1978)

    Přítomnost, ročník 1938

    Položka č.: 758

    52x časopis, 31 x 24 cm, kompletní ročník týdeníku Přítomnost, šéfredaktor Ferdinand Peroutka, pův. časopis s obálkou, 1-831s., velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Čchi Paj-š’

    (1864-1957)

    Josef Hejzlar: Čchi Paj-š’

    Položka č.: 748

    kniha, monografie významného čínského básníka a malíře, vyd. Odeon, Praha, 1970, upr. Z. Sklenář, pův. clpl. vazba s ob., 240s., ob. trochu ušpiněná a při okrajích zašlá, zevnitř podlepená hnědou lepenkou, lehce ušpiněná ořízka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Ivan Diviš

    (1924-1999)

    První hudba bratřím

    Položka č.: 747

    kniha, vzácně se objevující autorova knižní prvotina, vyd. Václav Petr, Praha, 1947, plpl. převazba, 63s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Vzpomínka na Oldlřicha Wenzla

    Položka č.: 746

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    kniha, podp. v tiráži a vyd. L. Kundera, Brno, 1970, ex. 33/60, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Marcel Proust: Hledání ztraceného času I-VIII (komplet)

    Položka č.: 742

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    8x kniha, návrhy tit. listů K. Teige, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927-1930, přel. J. Zaorálek, ed. Odeon, 8x clpl. převazba se zlacením, velmi dobrý stav všech svazků, antiqari.at Radhošťská, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluv…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Vpřed s přílohou Rychlé šípy, ročník II. Číslo 39-42

    Položka č.: 723

    časopis, vyd. Vpřed, časopis pro chlapce a děvčata, vydává SČM, řídil J. Foglar, Praha, 1947, převazba (koženka), 66s., krásně zachováno, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel ročník IV. - Zvláštní vydání

    Položka č.: 721

    sešit, zvláštní číslo ze 14.7.1939 bylo vydáno jako “reklamní” s cílem získat další předplatitele, komiks Rychlé šípy, Foglar - Fischer, ob. a ilustrace arch. Fiala a V. Živný, text O. Batlička, soutěž pro ., vydal Melantrich, Praha 1939, orig. sešit, 8 s., místy skvrny na papíře, velmi dobrý stav …

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel ročník V. (č. 1-45)

    Položka č.: 720

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    sešit, orig. sešity kompletního ročníku, komiks Rychlé šípy, ob. kreslil Bimba Konečný, fotografie S. Štochl, ilustrace J. Fischer, Bimba Konečný aj., texty přispíval O. Batlička, J. Bican aj., vydal Melantrich, Praha 1939-1940, 45 orig. sešitů, 714 s., místy skvrny na papíře, u vícero sešitů poškoz…

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel ročník VI. (č. 1-38)

    Položka č.: 719

    sešit, svázaný poslední ročník Mladého hlasatele, v květnu 1941 zastavený nacisty, obs. komiks Rychlé šípy a romány na pokračování J. Foglara Záhada hlavolamu (chybí 4 archy) a Fr. Běhounka Tajemství polárního moře (pouze torzo), ob. a fotografie S. Štochl, ilustrace J. Fischer a Bimba Konečný, text…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Václav Nosek-Windy

    Jestřábí perutě - Povídání o foglarovkách

    Položka č.: 717

    kniha, autor, sběratel a skautský činovník, se věnuje všem knihám napsaným Jaroslavem Foglarem, uvádí soupis jejich knižních i sešitových vydání a doplňuje jejich fotografiemi, vydala Olympia, Praha 1999, laminát. vazba, 236 s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)