• Karel Sidon

    J. Lederer: Rozhovor z roku 1976

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    kniha, podpis K. Sidona na tit. listě, dobový strojopis, 1977, brož, 26s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Dvanáct listů do Husserlova rodného města

    Položka č.: 83

    kniha, dobový strojopis, Prostějov, 1978, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    O povaze naší kultury

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    kniha, podpis V. Černého na tit. listě, strojopis, edice Petlice, 1975, brož, 92s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

  • František Ladislav Rieger

    (1818-1903)

    Slovník naučný - nekompletní

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    kniha, 1860 - 1890, 25,5 x 18 cm, dva svazky chybí první česká obecná encyklopedie, díl 1. A-Bžeduchové. 1860. 1028 stran -- díl 2. C-Ezzelino. 1862. 562, 548 stran -- díl 3. F-Chyžice. 1863. 1169 stran -- díl 4. I-Lžidimitrij. 1865. 1470 stran -- díl 5. M-Ožice. 1866. 1205 stran -- díl 6. P-Quousqu…

    Aktuální cena: 2.100 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Milan Bauer

    Pozůstalost F.G. (Ferdinand Gramatika)

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (79 €)

    bibliofilie, 9x signovaný lept M. Bauer, vyd. Grafický atelier Mialana Bauera, Plzeň, ex. 20/50, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na střední průmyslové škole keramické

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Ostrov vyhnanců

    Položka č.: 244

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1912, kartonová vazba, 86s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vladimír Holan: Rhymes to Be Traded for Bread

    Položka č.: 293

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (125 €)

    bibliofilie, 6x sign. bar. lept J. Istler, vyd. v Edici 33 František Janás, Praha, ex. XVII/80 na ručním papíře z Velkých Losin a s podp. vydavatele a překladatelky (Irma Charvátová) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skup…

    Aktuální cena: 3.600 CZK (129 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Stradomír Hromišský

    Písně pro prasnice

    Položka č.: 343

    bibliofilie, 30 x 22 cm, unikátní bibliofilský tisk, jehož součástí je font navržený přímo pro tuto publikaci, vydáno pouze 46 výtisků, ve frontispisu původní prasnicogram syrového řízku, obálka z ručního papíru s příměsí prasečích štětin, vyrobeného speciálně pro tuto knihu v papírně Abram Kelly, s…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Oldřich Hamera

    Ztichlá klika: Sborník

    Položka č.: 359

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    kniha, 30 x 21,5 cm, 1x monotyp na ob. O. Hamera, 1x linoryt Z. Bouše, 1x lept M. Cacara, 1x kresba G. Nosch, 1x fotografie K. Varga, vyd. Ztichlá klika, 1995, ex. 19/79, pův. pevná vazba, 86s., natžená část hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Jiří Sozanský

    Člověk Job

    Položka č.: 405

    bibliofilie, 8x sign. lept J. Sozanský, vyšlo nákladem autora, Praha, 1988, edice postav, ex. 43/100, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Altsheler - Za zlatem do země Siouxů

    Položka č.: 660

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, edice S puškou a lasem, pův. clpl. nakl. vazba, 382s., restaurováno, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Karel Čapek: Bílá nemoc

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    kniha, ob. O. Mrkvička, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, pův. brož s obálkou, 120s., flíček na obálce, jinak krásný, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Prales

    Položka č.: 733

    leporelo, 33 x 22,5 cm, raritní rozkládací prostorové leporelo, vyd. Artia, Praha, kartonová vazba s plátěným hřbetem, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Velikonoce

    Položka č.: 732

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Ladislav Vydra - Na putimské faře

    Položka č.: 753

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    akvarel, tuš, papír, 1947, 21 x 28 cm, návrh na obálku, na obálce je chybně uvedeno křestní jméno autora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 1.100 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Literární památky - Antikvariát u Karlova mostu

    Položka č.: 752

    akvarel, tuš, papír, 20,2 x 14,8 cm, návrh na obálku, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Audience

    Položka č.: 30

    kniha, podpis V. Havla na tit. listě, edice Petlice, 1975, strojopis, brož, 45s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 9.600 CZK (343 €)

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Largo Desolato

    Položka č.: 29

    volné listy, 31 x 22 cm, strojopis, vyd. r. 1984, volné listy v kart. obálce, 81s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    J. Lederer: Rozhovor z roku 1975

    Položka č.: 28

    kniha, podpis V. Havla na tit. listě, edice Petlice, 1978, strojopis, 51s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Rozpomínky

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (536 €)

    bibliofilie, 43 x 32 cm, originální publikace obsahující akvarelové kresby s tuší, koláže a ručně psaný text Vojtěchem Kubaštou, na ručním papíře vydala v jediném exempláři Artia, Praha, 1969, publikace obsahuje též přání a podpisy zaměstnanců Artie, vytvořeno pro generální ředitelku Ing. Jarmilu Ja…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (536 €)

  • Oldřich Kulhánek

    E.A. Poe: Případ pana Valdemara

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (322 €)

    bibliofilie, 7x. sign. lept O. Kulhánek, vyd. Fr. Janás (podpis v tiráži), 1990, ex. 26/30, volné listy v obálce, listy mírně zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (465 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Jaroslav Seifert: Jablko s klína

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.072 €)

    bibliofilie, 2x mědirytina a 1x lept J. Šíma (vše ručně kolorováno), vyd. F.J. Müller, Praha, 1933, ex. 48/100 s podpisem autora na obálce, ed. Lis Knihomilův, sv. IV., ruční papír, brož, nestr., přesahy obálky pomačkané, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praz…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.072 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Jan Skácel

    (1922-1989)

    Malé recenze

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (47 €)

    samizdat, malé recenze J. Skácela z časopisu Host 1963-1970, vydavatel ani rok neuveden (podle několika zmínek snad Jazzová sekce?), sešit v deskách sešívačkou, nestr., velmi dobrý stav, přední desky slepeny s předsádkou, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.300 CZK (47 €)

  • Bob Dylan

    B. Dylan I

    Položka č.: 47

    kniha, 29,5 x 21,5 cm, strojopis, nedat., pevná clpl. vazba, 140s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Viktor Fischl

    (1912-2006)

    Hovory s Janem Masarykem

    Položka č.: 46

    volné listy , 1952, 31 x 22 cm, samizdat psaný strojopisem, Tel - Aviv, 1952, 70 samostatných stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Obsluhoval jsem anglického krále

    Položka č.: 45

    kniha, 1971, Praha, dobový strojopis, A4, 157s., clpl. vazba, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Ševčík

    Rolling stones (Still Alive)

    Položka č.: 51

    kniha, historie skupiny Rolling Stones, diskografie, čb. xeroxované fotografie skupiny, koncertní snímky, presfotky, obaly alb, koláže fotek a výstřižků sestavil autor a své dílo v tiráži popsal: Na psacím stroji Consul 2224 napsal, z angličtiny, polštiny překládal, čaje a pivo pil a desky Rolling S…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Ludmila Vrkočová

    (1937)

    Hudba terezínského ghetta

    Položka č.: 52

    kniha, Dokumenty k 40. výročí prvního transportu vězňů do Terezína, bibliografie, soupis skladeb komponovaných a provozovaných vězni v Terezíně, soupis, rejstřík a portréty umělců, výběr obrazové dokumentace A. Zikánová, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.8, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, pů…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Daniel Adam z Veleslavína

    (1546-1599)

    Georg Lauterbeck: POLITIA HISTORICA O Wrchnostech a Sprawcých Swětských. Knihy Patery

    Položka č.: 10

    kniha, 1606, 31,5 x 21 cm, celý titul: Politia Historica O Wrchnostech a Sprawcých Swětských. Knihy Patery. W nichž se obsahugi mnohá vžitečná naučenij, yakby se Králowstwij, Knijžetstwij, Země, Obce y Města buďto w času pokoge aneb wálky, pobožně, sslechetně, chwalitebně a vžitečně řijditi a sprawo…

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Stanislav K. Neumann - Žal

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (643 €)

    bibliofilie, 24,5 x 17 cm, celostr.orig.litografie ve frontispise, 3x celostr.ruč.kolorované ilustrace Toyen, podpis S. K. Neumanna v tiráži, vyd. Erna Jánská, Praha, 1931, typ. Karel Teige, ex. 77/120, brož. vazba, 46s., lehce povolení šitá vazba, místy zažloutlé stránky , Antikvariát Dlážděná, žák…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (679 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu