• Toyohara Kunichika

    (1835-1900)

    Motýlové kimono - samuraj

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2023 15:24

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Toyohara Kunichika

    (1835-1900)

    Kopí

    Položka č.: 10

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2023 15:23

  • Tsukioka Yoshitoshi

    (1839-1892)

    Samurajská přísaha

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2023 15:16

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Utagawa Hirosada

    (1810-1864)

    Boj (triptych)

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2023 15:14

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Hiroshige Utagawa

    (1797-1858)

    Kodai Fish

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2023 15:06

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

    Shunga

    Položka č.: 2

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2023 15:04

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    S kočkou na lavičce

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:03

    Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Vesmír II

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 59.000 CZK (2.459 €)

    Aktuální cena: 59.000 CZK (2.459 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 Kč CZK

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Kluci s turbínami

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK

  • Ota Janeček

    Trávy

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 310.000 CZK (12.917 €)

    Aktuální cena: 310.000 CZK (12.917 €)

  • Ota Janeček

    Kouzelník

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

  • Karel Malich

    (1924-2019)

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    serigrafie, 66 x 50 cm, sign. PD K. Malich 1966/77, rám, č. 32/60, žák prof. Silovského, člen skupiyn Hollar, UB a Proměna

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Karel Malich

    (1924-2019)

    Konstruktive Tendenzen aus der Tschechoslowakei

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    serigrafie, 1967, 29 x 20,5 cm, V roce 1967 uspořádal německý sběratel, novinář a teoretik umění Hans-Peter Riese výstavu československým konstruktivistickým umělcům v ateliérové galerii ve Frankfurtu nad Mohanem. Byli to Jan Kubíček, Milan Dobeš, Zdeněk Sýkora, Miloš Urbásek, Karel Malich a Hugo D…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Odhadní cena: 7 000 - 8 500 Kč CZK

  • Jan Merta

    Dva šálky

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, č. 13/100, Jan Merta ve své tvorbě vychází z osobní paměti, kdy témata z reálného světa vnáší do světa vlastních prožitků. Jako náměty pro vizuální zpracování používá objekty, předměty či reálie mimo pole běžné pozornosti, které jsou však pro něj s…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Geometrická kompozice

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    serigrafie, 2005, 61 x 66,5 cm, sign. DU 05, č. 13/35, tištěno na ručním papíře Fabriano, v díle nedávno zemřelé výtvarnice Květy Pacovské se snoubí hravost a důvtip spolu s originální výtvarnou a typografickou složkou. Pacovská studovala na pražské UMPRUM v ateliéru Emila Filly obor monumentální ma…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 7 500 Kč CZK

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Dva ptáčci na rozkvetlém stromě

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    akvatinta, 11 x 10 cm, PD značeno v desce PV, zašpiněný papír, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Portrét dívky

    Položka č.: 183

    lept, 25 x 20,5 cm, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Vesnice

    Položka č.: 182

    linoryt, 8,7 x 12,8 cm, nalepeno na polokartonu, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Odhadní cena: 5 500 - 7 000 Kč CZK

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Venkovanka u ohniště (grafika a přípravná skica)

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    tužka, papír; lept, akvatinta, kolem 1912, 39 x 51; 18,5 x 22,7 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Králík

    Položka č.: 180

    tužka, kvaš, papír, 29 x 21,5 cm, pocta A. Dürerovi, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Krajina na jaře

    Položka č.: 179

    kvaš, papír, kolem 1910, 32 x 30 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 8.200 CZK (342 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Venkovská krajina

    Položka č.: 178

    kvaš, karton, 27,5 x 20,5 cm, sign. LD JPitter, ve scenérii letního soumraku nechává autor vyniknout barevnou škálu lužních květů v kontrastu slabého odrazu štítů chalup ve spíše tušené vodní hladině, Antikvariát Ostrovní

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Zima

    Položka č.: 177

    kvaš, karton, kolem 1910, 27,5 x 20,5 cm, sign. LD JPitter, preissigovsky laděná ztemnělá vesnická scenérie poklidné večerní melancholie, motiv autor také provedl v litografii, Antikvariát Ostrovní

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Dáma na sofa

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)

    olej, plátno, 1916, 73,5 x 65,5 cm, sign. PD Stretti 1916, rám, Viktor Stretti pocházel ze staré italské rodiny, která se usadila v Praze. Od roku 1885 studoval na české reálce v Praze a po maturitě na Umělecko-průmyslové škole a Akademii výtvarných umění pod vedením Františka Ženíška. Studia zakonč…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)

    Muž a žena

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    2x olej, plátno, 18. - 19. století, rentoilováno, 37 x 28,5 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Antonín Augusta

    (1886-1940)

    Pohled na Karlův most

    Položka č.: 169

    olej, plátno, 68,5 x 91,5 cm, sign. PD A. Augusta, rám, malíř Antonín Augusta studoval na pražské Akademii v ateliéru profesora Ottenfelda. Po studiu dále rozvíjel své výtvarné dovednosti v malířské škole v Alžíru, v Londýně a Paříži. Ve Francii se aktivně účastnil tamějšího uměleckého života a také…

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Ilustrace k Danteho Božské komedii

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    kompletní cyklus 100 barevných dřevorytů, 1960, 33 x 26,2 cm, č. 1455/3900, Významný katalánský malíř s osobitým rukopisem byl v roce 1929, po spolupráci na Buñuelově snímku Andaluský pes, přijat do skupiny pařížských surrealistů. Nevázaný umělec, který toužil po zviditelnění a po penězích a nezdráh…

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Odhadní cena: 230 000 - 300 000 Kč CZK

  • Tomáš Bím

    Golfové hřiště

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    litografie, 1993, 65 x 48,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 93, rám, č. 17/100, Tomáš Bím je český malíř, grafik, ilustrátor a člen SČVU Hollar. Vyučil se tiskařem na Odborném polygrafickém učilišti a v roce 1983 získal stipendium Kunstverein Osnabrück. Absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Německu č…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK

  • Josef Liesler

    Mám Dürera v psacím stroji…

    Položka č.: 163

    litografie, 1981, 49 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 81, rám, č. 126/130, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu