• Jiří Hovorka

    M. Čepelka: 14:3 / Sonet haiku

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:03

    bibliofilie, sign. perokresba J. Hovorka, vyd. SČB, Praha, 2011, ex. 109/225 s podpisem autora a M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 33, ruční papír, rozměr brožury: 13,6x8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Karel Demel

    B. Ditrych: Jen tak

    Položka č.: 190

    bibliofilie, 2x sign. dvoubar. kresba K. Demel, vyd. SČB, Praha, 2009, ex. 77/220 s podpisem autora a M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 31, ruční papír, rozměr brožury: 13,6x8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na …

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jiří Dědeček

    Jámy

    Položka č.: 189

    bibliofilie, sign. dvoubar. perokresba J. Vobořilová, vyd. SČB, Praha, 2008, ex. 30/220 s podpisem autora a M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 29, ruční papír, rozměr brožury: 13,6x8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Vladimír Menšík

    (1929-1988)

    Podpis Vladimíra Menšíka

    Položka č.: 257

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    vlastnoruční podpis, podpis s kresbičkou na kartičce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.450 CZK (58 €)

  • Jacques-Yves Cousteau

    (1910-1997)

    Podpis Jacques-Yves Cousteaua

    Položka č.: 279

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    fotografie, 1x podpis na fotografii (tisk), 8,8 x 12,6, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Kolektiv autorů

    Síla německého hospodářství

    Položka č.: 413

    kniha, 21 x 15 cm, edice Na okraj nové doby, vyd. Orbis, Praha, 1941, pův. brož, 41s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ladislav Klíma: Cholupický den

    Položka č.: 442

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    bibliofilie, ilustrace J. Kolář, vyd. a upr. Oldřich Hamera, Praha, 1976, v tiráži uvedeno vydání 20 výtisků, pův. clpl. vazba s ob., 55s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    J. Karásek ze Lvovic: Renaissanční touhy v umění

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík?, vyd. H. Kosterka, Praha, zlacená horní ořízka, vevázána přední i zadní část pův. obálky, 167s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    B. Hrabal: Praha Karla Chaby

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 5x ručně kolorovaný sign. lept K. Chaba, vyd. k 70 . narozeninám výtvarníka Ivan Hrdina v nakl. Galerie Honor, Praha, 1995, ex. 1/1 na ručním papíře z Velkých Losin (celkový náklad 100 nekolorovaných exemplářů), úv. text B. Hrabala, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Ra…

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Hana Čápová

    Jiří Voskovec: Nejlepší mužskej na světě (Jan Werich)

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, 5x sign. lept H. Čápová, vyd. Ivan Hrdina, Praha, 1990, ex. 57/200, text posledního dopisu J. Voskovce J. Werichovi, volné listy v karton. deskách, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

  • Lev Haas

    (1901-1983)

    12 původních litografií z německých koncentračních táborů

    Položka č.: 32

    bibliofilie, 11 litografií , 1 list chybí, kreslil Lev Haas, úvod Fr. Halas, komentář k grafickým listům M. Vacík, vydal Svaz osvobozených politických vězňů a potůstalých, Praha 1947, papír pokrčený, při krajích poškozený a zašlý, jeden list oříznutý,obálka chybí , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Olga Vychodilová

    J. Seifert: Píseň o Viktorce

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 8x sign. lept a ed. značka O. Vychodilová, ed. ÉRA, Z díla Jaroslava Seiferta svazek 41, Pardubice, 1968, tisk leptů P. a M. Dřímalovi, volné listy, ruční papír, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Stínadla se bouří

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:00

    kniha, podpis autora na tit. listě, vyd. Olympia, Praha, 1970, clpl. vazba s obálkou, 231s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Eduard Milka

    Prostějovsko

    Položka č.: 89

    bibliofilie, 24,5 x 18,5 cm, 7x sign. čísl. lept s akvatintou E. Milka, vyd. KPVU Prostějov, 2008, ex.32/50 , volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Jan Černoš

    (1982)

    Zrnko písku

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    6x mezzotinta, 2020, 20,5 x 14,1 cm, vše sign. PD Jan Černoš 2020, 3/25, Soubor šesti mezzotint vytvořených mezi lety 2018-2020, seznam listů: 1. Zima, 2. Šíma, 3. Lehkost, 4. Křehkost, 5. Pírko, 6. Rovnováha. Inspirací k souboru grafik byla autorovi báseň Williama Blakea otištěná na zadní straně př…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jan Černoš

    (1982)

    Soubor Historia

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 1.750 CZK (70 €)

    4x lept, akvatinta, zlacení, mezzotinta, ruční kolorování, 2020, 21,1 x 15,3 cm, vše sign. PD Jan Černoš 2020, 1/3, Převážná většina grafických listů utváří jemný pocit klasického a humanitního ideálu kultury starověkého Řecka. Výtvarný přednes grafických motivů divákům umožňuje číst myšlenky, na je…

    Aktuální cena: 1.750 CZK (70 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Otčenáš

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    kniha, 25 x 19 cm, podpis a věnování A. Muchy hudebnímu skladateli B. Voldánovi z r. 1930, kaligrafie a ilustrace A. Mucha, vyd. Unie, Praha, nedat., věnování B. Voldánovi od přítele z r. 1916, pův. clpl. nakl vazba, kart. pouzdro, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, významná osobnost evropské kult…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Obrazy ze života mého

    Položka č.: 82

    kniha, úprava a dřevoryty O. Štáfl, vyd. O. Štáfl, 1911, ex. 224/300, vazba v moiré hedvábí, 68s., mírně vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Odlet vlaštovek

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    bibliofilie, 5x suchá jehla a lept B. Reynek (pozdější otisky z pův. desek), vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1981, ex. C 7/12, pro Edici 33 k vydání připravil Fr. Janás (podpis v tiráži), ruční papír, volné listy v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČ…

    Aktuální cena: 4.900 CZK (196 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Jitro

    Položka č.: 113

    bibliofilie, český překlad Máchovy německé poezie doplněný o původní něm. text, přel., doslov sepsala a tamtéž podepsala Zdeňka Bergrová, ilustrace a úprava V. Bergr, vydala Správa NKP Vyšehrad, Praha 1979, 18s., sešit v orig. přebalu s kapsou., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Maxmilián Švabinský

    L. Páleníček: Mladý Švabinský

    Položka č.: 111

    bibliofilie, sign. litografie „Mladý Švabinský v květné zahradě“ ve frontispisu, úprava Fr. Přikryl, vydalo krajské nakladatelství Gottwaldov 1958, 61s. + 52 obr. příloh, pl. vazba s ob. , stav velmi dobrý, ob. při krajích drobně poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E.…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    K. H. Mácha - Máj

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, 25 x 18 cm, 4x ofset Toyen, vyd. Družstevní práce, Praze 1936, clpl. převazba, 70s., zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členka skupiny Devětsil, SVU Mánes, mezinárodního sdružení Phases, skupiny surrealistů A. Bretona ve Francii a zakládající členka …

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Volné směry Janu Nerudovi

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    grafika, 30 x 23 cm, 1x sign. litografie M. Švabinský, příloha Volných směrů, r. 1911, sešit. vazba, 5s. a přílohy, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a uměn…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jiří Šebek

    (1922-1999)

    Nové Město na Moravě v linoleorytech Jiřího Šebka

    Položka č.: 105

    volné listy, 34 x 24,5 cm, 12x linoleoryt J. Šebek, vyd. Krajské nakladatelství v Havlíčkově Brodě, 1960, slepá pap. obálka, obálka lehce zašpiněna, natržena na hřbetu, uvnitř pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák F. Hlavici, F. Doubravy a V. Makovského na VUT v Brně, člen Výtvarného studia čs. armá…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Václav Krška - Chlapec a kozlonoh

    Položka č.: 104

    bibliofilie, 20 x 14 cm, 3x lept P. Dilinger, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1929, podpisy autorů v tiráži, ex. 169/300, pův. brož s obákou, 55s., pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČ…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • František Bílek

    (1872-1941)

    In memoriam

    Položka č.: 103

    bibliofilie, 25 x 32 cm, 1x sign. dřevoryt F. Bílek, píseň Jaroslava Svobody s průvodem klavíru na slova Petra Bezruče, soukromý tisk, 1931, podpis P. Bezruč, podpis J. Svoboda v tiráži, ex. 13/100, šitá brož v papírové obálce, 6s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera na AVU v Praze,…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Ketzek

    (1906-1978)

    Rudyard Kipling - Když…

    Položka č.: 101

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 1x lept, kresby, linoryty F. Ketzek, vyd. A. Chvála, Praha, 1935, vydáno k 85. narozeninám T. G. Masaryka, ex. 51/85, podpis A. Ketzek v tiráži, kožená vazba, vazba prohnuta jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. H. Brunnera a J. Bendy na VŠUP v Praze, člen s…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    B. Hrabal: Hovory lidí

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Obálka knihy Folk and Fairy Tales

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. LD VKubašta., 37,2 x 28,1cm, realizováno pro francouzské vydání knihy (vyd. Gründ, Paříž, 1981), nápis Les plus belles légendes du monde vlepen, v pravém dolním růžku flíček, při okrajích několik nepatrných flíčků, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof.…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Milostný kruh

    Položka č.: 124

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)