• Zbyněk Slavíček

    (1930-2012)

    Malá pozornost

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:26

    tempera, překližkažka, 1990, 36 x 36 cm, monogr. PD ZS a sign. na zadní straně Z. Slavíček 90, rám, Zbyněk Slavíček (1930 - 2012) malbu studoval na VŠUP v Praze v ateliéru Antonína Kybala a následně v ateliéru Miloslava Holého na AVU. Od konce 50. let vystavoval svá díla inspirovaná soudobou abstra…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Vznešenost

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:25

    tempera, papír, 43 x 31 cm, nesign., rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Otisky v prostoru

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:24

    kombinovaná technika, papír, 40 x 28 cm, sign. DU V. Rožánek, pasparta, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Josef Hradecký

    (1930-2017)

    Kambrium

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:22

    uhel, tempera, papír, 2002, 54,1 x 42 cm, sign. PD Hradecký 2002, LD Kambrium, u levého horního okraje papír ušpiněn oranžovou křídou, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Josef Hradecký

    (1930-2017)

    Drůza

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:21

    tuš, uhel, papír, 1992, 41,8 x 29,8 cm, sign. PD Hradecký 1992, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)

  • Otakar Štembera

    (1914-1999)

    Vodník a panna

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:20

    pastel, tuš, papír, 1998, 40 x 30 cm, monogr. PD Št 98, rám, na zadní straně štítek o původu obrazu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka na VŠAPS ČVUT v Praze, spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Hlava pana Kopřivy

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:19

    sádra, 22,5 cm, značeno Gutfreund, přiloženo rukopisné potvrzení původu od Kristiana Kodeta, bronzový originál je umístěn v Národní galerii v Praze, přiložena restaurátorská zpráva Ivany Petrové, restaurováno, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. …

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

  • Hans Müller

    (1883-1937)

    Slévač

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:18

    bronz, původní odlitek, v. 38 cm, značeno H. Müller

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Noc

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:17

    patinovaný bronz, pozdější odlitek, 29 x 10,5 x 10 cm, značeno na boku plinty Štursa, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

  • Alois Fišárek

    (1906-1980)

    Portrét muže

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:16

    olej, plátno, 1926, 95 x 64,5 cm, sign. PD Fišárek 26, rám, obraz je umístěn v externím depozitáři, v případě zájmu o prohlídku díla, nám dejte prosím vědět den dopředu, malba na několika místech poškozena, rám na několika místech odštípnutý, antiqari.at Radhošťská, žák J. Nejedlého na AVU v Praze,…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Kamila Kepková

    Při modlitbě

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:15

    olej, lepenka, 54 x 47 cm, sign. PD K. Kepková, rám, dle orig. Aug. Němejce

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Vilém Mužík

    (1902-1978)

    Portrét děvčátka

    Položka č.: 75

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:14

    olej, plátno, 104 x 74 cm, sign. LD V. Mužík, rám, plátno protrženo v pravé části, cca 1 cm

  • Albert Guibert

    Voják

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:13

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Lovecké zátiší II.

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:12

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Lovecké zátiší I.

    Položka č.: 72

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:11

  • Karel Šmíd

    (1914-1985)

    Na Vltavě

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:10

    akvarel, papír, 1959, 32 x 51,5 cm, sign. PD Karel Šmíd 1959, rám, studium profesury kreslení u prof. O. Blažíčka, C. Boudy, K. Pokorného, J. Sejpky a J. Folkmana na ČVUT v Praze, člen JUV a Tvůrčí skupiny JUV

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Náměstí s kostelem

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:09

    olej, překližka, kolem roku 1880, 34 x 27,5 cm, rám, vyčištěno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Bedřich Černý

    (1889-1967)

    V katedrále

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:08

    akvarel, lepenka, 77 x 63,5 cm, sign. PD Bedřich Černý, rám

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Bedřich Černý

    (1889-1967)

    Bazilika San Marco v Benátkách

    Položka č.: 68

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:07

    akvarel, lepenka, 62 x 48,5 cm, sign. PD Bedřich Černý, rám

  • Bedřich Černý

    (1889-1967)

    Na mši

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:06

    akvarel, lepenka, 65 x 48,5 cm, sign. PD B. Černý, rám

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Bedřich Černý

    (1889-1967)

    Plavení koní

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:05

    akvarel, lepenka, 49,5 x 68,5 cm, sign. PD Bedřich Černý, rám

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Bedřich Černý

    (1889-1967)

    Portrét dívky

    Položka č.: 65

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:04

    akvarel, lepenka, 43,5 x 28 cm, sign. LD B. Černý, rám

  • Bedřich Černý

    (1889-1967)

    Sv. Jiří na Pražském hradě

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:03

    akvarel, lepenka, 38 x 28 cm, sign. PD B. Černý, rám

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Bedřich Černý

    (1889-1967)

    Studie k autoportrétu

    Položka č.: 63

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:02

    akvarel, pastel, papír, 38 x 26,5 cm, sign. PU B. Černý, rám

  • Bohumil Ullrych

    Strakonicko

    Položka č.: 62

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:01

    kombinovaná technika, papír, 1945, 58 x 80 cm, sign. LD B. Ullrych 45, rám

    Položka č.: 61

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:00

    olej, deska, 26 x 36 cm, rám

    Cesta březovým hájem

    Položka č.: 60

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 15:59

    olej, plátno, 50,5 x 76 cm, sign. LD, rám

    Horské panorama

    Položka č.: 59

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 15:58

    olej, lepenka, 49 x 65 cm, sign. LD, rám

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Vesnička na kopci

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 15:57

    olej, plátno, lepenka, 32 x 32 cm, sign. LD Macoun, rám, Již v chlapeckých letech se projevovalo jeho nadání, které vede hocha z chudé rodiny k malířství, jemuž se krátce učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u A. Kalvody a A. Slavíčka na pražské akademii. Jeho hlavním působištěm byl Český ráj, …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • František Jakub

    (1875-1940)

    Na louce u lesa

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 62.000 CZK (2.584 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 15:56

    olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, autor nabízené položky byl žákem na pražské akademii u profesorů Pirnera a Hynaise. Známá jsou jeho díla s náměty pražských přístavů a nábřeží. V pozdějším období se věnoval figurální tematice, kde se projevila pestrá paleta barev a jistý …

    Aktuální cena: 62.000 CZK (2.584 €)