-
Různí autoři
Nova et Vetera svazek 28.
No.: 488Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 9 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Otto Al. Tichý, 1918, pův. brož, v krásném stavu!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kateřina Sienská
(1347-1380)
Listy svaté Kateřiny Sienské
No.: 487Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, jako 101. sv. Dobrého díla v překladu vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1930, ex. 11B/50 na ručním s čerp., plkžn. převazba, 324s., drobně opotřebené desky na hřbetu, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Francis Thompson
(1859-1907)
Svatý Ignác z Loyoly
No.: 486Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1922, ex. 540/1000, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, celopergamenová převazba se zlacením, 324s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Konvolut 15 tisků ze Staré Říše
No.: 484Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Georges Bernanos
(1888-1948)
Pod sluncem satanovým
No.: 485Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Václav Slavíček
(1895-1938)
Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky
No.: 483Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzd. A.V. Slavíček, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1920, převazba do kůže se zlacením (přípis tužkou vazba Krč, Olomouc 1970), 227s., pův. ob. vevázána, v ochranném pouzdře, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Dite, Wurzl and V. H. Brunner, memb…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Práce a utrpení ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové za církev / za obrácení hříšníků a za umírající s obrazy svátků
No.: 482Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 85. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1926, ex. B40/50 na holandském japonu, pův. brož, 156s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové
No.: 481Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 89. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1927, ex. 22A/30 na ručním bílém papíře, podobiznu A.K. Emmerichové od Steinle reprodukce světlotiskem, pův. brož, 160s., volné archy, lehce pomačkané okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Život ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové I+II
No.: 480Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava obou svazků J. Benda, vyd. Antonín Ludvík Stříž a Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1917 a 1921, 2x pův. brož, 308+ 352s., u obou svazků rozvolněné listy - volné archy, u prvního svazku odpadlá přední část ob., jinak velmi dobrý stav obou částí, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Igor Vik
(1895-1957)
Marcel Jouhandeau: Astaroth aneb Noční návštěvník
No.: 479Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x litografie a úprava Fr. Vik, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1930, v edici Atlantis, sv. 7., ex. 56/150 na tuzemském japanu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 67s., mírně se odlepující hřbet, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Lorenc
(1919-1999)
Dominique Janvier: Mezi Nilem a Vilainou
No.: 478Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ex. 11/26 na barevném papíře s podpisem a v překladu Zd. Lorence v tiráži, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Sova
(1864-1928)
Vybouřené smutky
No.: 806Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaromír Doležal
(1883-1965)
Slovanská tělocvičná jednota Sokol
No.: 801Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
konvolut materiálů, 1898/1914/1947, účastnická karta na Sokolském sletu na oslavu Palackého (podepsán Bratr fr. Zákora, Valašské Meziříčí 1898); členský průkaz Slovanské tělocvičné jednoty Sokol Vídeň I. (podepsán Bratr Jaromír Doležal, 1914); tištěný text Dr. Sam. Št. Osuský: Masaryk-Sokol-Slováci …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vincent Hložník
(1919-1997)
Ján Kostra: Ave Eva
No.: 756Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora v tiráži, kresby V. Hložník, vydalo vydavatelství Elán, Bratislava 1944, Ex. 3/1000, 69 s., semišová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela and J. Novak at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**9 History of bids
-
Otakar (Othon) Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 805Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1960, Vlastnoručně psaná pohlednice s novoročním přáním, podepsáni O. Kubín s Bertou, Praha 28.XII.60 , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Georg Trakl
(1887-1914)
Básně Jiřího Trakla
No.: 668Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. tisk, viněta, úprava Josef Marek, překlad B. Reynek, 42. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará Říše 1917, 84 s., karton vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Julius Zeyer: Tři legendy o krucifixu
No.: 667Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept, barev. obálka, úprava C. Bouda, vydala Česká grafická Unie, Praha 1925, Ex. 90/550, 77 s., brož, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The U…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Arthur Breisky: Triumf zla. Essaie a evokace
No.: 666Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise Fr. Kobliha, výzdoba (titul. viněta, 7 iniciál, 7 vinět) Zdenka Braunerová, vydali W. Breiský a P. Toman, Praha 1927, Ex. 102/300, 94 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Associat…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Břetislav Štorm
(1907-1960)
Franz Herwig: Svatý Šebestian z Weddingu
No.: 665Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, výzdoba B. Štorm, 9. sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1930, Ex. 12/100 Van Gelder, 29 s., brož, drobné skvrny na papíře, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leon Bloy
(1846-1917)
Čtyři léta zajetí v prasečím na marně 1900 - 1904
No.: 664Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, deník autorův, vydal a přeložil Josef Florian, Velká u Strážnice 1912, 146 s., brož, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, drobné skvrnky na papíře, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
C. J. Weber: Fragment mého života
No.: 663Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept v příloze, lept na obálce a úprava V. Zykmund, tisk M. Pegrassi, vydal SNKLHU, Praha 1958, volné listy v papír. deskách, 79 s., losinský ruční papír, obálka drobné nečistoty při krajích, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Mariana Alcoforado: Portugalské listy
No.: 662Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyzdobil V. Mašek, překlad H. Jelínek, typo. K. Dyrynk, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, Ex. 29/200, Pannekoeku, 53 s., brož, obálka lehce zašpiněná, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Art…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Wolker
(1900-1924)
Tři hry; A.M. Píša: Hvězdy ve vlnách; J. Hůlka: Vrah; F. Branislav: Bílý kruh
No.: 659Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, frontispis O. Mrkvička, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1923, 182 s., brož, na hřbetu poškozená, dobrý stav; dřevoryt ve frontispisu J. Rambousek, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1924, 38 s., brož, na hřbetu cca 1cm poškozená, dobrý stav; linoryt ve frontispisu J…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Tondl
(1893-1980)
Fráňa Šrámek: Sláva života
No.: 661Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty a podpis v tiráži K. Tondl, úprava M. Kaláb, vydal Klub výtvarných umělců Aleš, Brno 1933, Ex. 47/400, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Pra…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Gabriele Mattera
(1929)
I Pescatori
No.: 660Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
12x linoryt, 29,5 x 48 cm, sign. PD G. Mattera, č. XIX - XX, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Štika
(1898-1975)
K. H. Borovský: Tyrolské elegie
No.: 658Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty K. Štika, vydal Vilém Šmidt, Praha 1940, 6. sv. edice Kytice, Ex. 8/200, papír Pannekoek, vevázaná obálka, 21 s., polopergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem na hřbetu, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Gayer
Miloš Jirko: Duben. Básně
No.: 657Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 dřevoryty O. Gayer, vydal B. Kočí, Praha 1919, 205. sv. Uměl. Snah, 1000 výtisků, 50 s., brož, obálka při okraji pokrčená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Noha
(1908-1966)
Dvanáct májů
No.: 656Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1938, 350 výtisků, 92 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jiří Wolker: Balady
No.: 655Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hora
Italie
No.: 654Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ve frontispise reproduce obrazu Ot. Nejedlého, vydal Fr. Borový, Praha 1925, XVIII. kniha Zlatokvětu, úprava A. Chlebeček, 1200 výtisků, 60 s., polokožená vazba se zlatým písmem na hřbetu, v horní části lehce vybledlá vazba, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian O…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED