auction history

    Hrad Střekov

    No.: 633

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 20:32

    ocelorytina, okolo 1850, 10,3 x 15 cm, papírová pasparta, Vyd. Kunstanstalt der Bibliogr. Institut, Hildburhausen, ohnutý pravý spodní roh papíru,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID5**9 History of bids

    Hrad Frýdlant

    No.: 632

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 20:31

    ocelorytina, okolo 1850, 10,5 x 15,5 cm, papírová pasparta, Vyd. Kunstanstalt der Bibliogr. Institut, Hildburhausen, na papíře zahnědlé skvrnky,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

    Bad Röznau in Maehren

    No.: 617

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 20:16

    ocelorytina, okolo 1850, 10,3 x 15,7 cm, papírová pasparta,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Staroměstské náměstí na počátku XIX. Století, dle současného kartonu Ludvíka Kohla

    No.: 595

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 19:54

    pastel, dřevoryt, papír, 19,8 x 28,2 cm, papírová pasparta, na papíře mimo tisk několik zahnědlých skvrnek,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Wilhelm Kandler

    (1816-1896)

    Libočanská branka v Žatci

    No.: 518

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 18:37

    mědirytina, 13 x 17,4 cm, značeno LD Wilhelm Kandler fecit., značeno PD Aus der Kunst Anstalt v C. F. Merkckel Leipzig, nepatrně pokrčený papír na okrajích, , the disciple of prof. F. Waldherr

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Julius Fučík

    (1903-1943)

    Kmen - měsíčník pro moderní kulturu

    No.: 434

    Auction price: 1.500 CZK (56 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 17:13

    kniha, 29 x 21 cm, ročník 2., 1928 - 1929, čísla 1-10 v 8 sešitech, vyd. klub moderních nakladatelů kmen ,typografie Karel Teige, 1x pův. vevázaná obálka, clpl. vazba, 224s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (56 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Anonym

    Manövrir-Reglement für die kaiserl. königl. Infanterie

    No.: 422

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 17:01

    kniha, 1853, 23 x 15 cm, kniha vojenských nařízení, nakl. Kaiserlich-Königliche Hof- und Staatsdruckerei, Vídeň, německy, rozkládací mapky, dobrý stav, nalepený štítek knihovny, razítko majitele, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (19 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Jan Čep

    (1902-1974)

    Hranice stínu

    No.: 415

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:54

    kniha, podpis s věnováním na patitulu J. Čep, vyd. Melantrich, Praha, 1936, IV. vydání, pův. clpl. vazba s ob., 233s., okraje obálky potrhané, dobrý stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Josef Hiršal

    (1920-2003)

    Matky

    No.: 404

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:43

    kniha, podpis na patitulu J. Hiršla, vyd. Václav Petr, Praha, 1945, il. a obálka A. Paderlík, brož, 38s., flíčky na obálce, zachovalý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Jan Opolský

    (1875-1942)

    Hory a doly a lesy

    No.: 403

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:42

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. Literární odbor Umělecké besedy, Praha, 1931, pův. brož, 92s., vybledlý hřbet, jinak krásný stav,

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • František Votruba

    (1880-1953)

    Literárne štúdie I.

    No.: 374

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 16:13

    Bibliofilie, podpis autora v tiráži, vyd. Slovenský spisovatel, Bratislava, 1950, ex. 466/500, plpl. vazba, 237s., velmi dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Tvář vlasti v dvanácti barevných dřevorytech

    No.: 290

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 14:49

    bibliofilie, 12 bar. dřevorytů K. Vik, básně J. Jáša, úprava O. Hlavsa, vydala Severografia, Liberec 1960, sešit s obálkou, obálka drobně pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary Art School of Weaving in Lomnice nad Popelkou, the disciple of prof. R. Ottenfeld at The Acad…

    Current price: 400 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • Lin-lu Sü

    Hrozen vína

    No.: 270

    Auction price: 5.000 CZK (186 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 14:29

    tuš, barva, papír, 1955, 36 x 50 cm, podlepeno, země původu: Čína, Sü Lin-lu byl ředitelem galerie Míru v Pekingu, žák Čchi Paj-š´e,

    Current price: 5.000 CZK (186 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Max Brand: Příjemný Jim

    No.: 201

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 13:20

    obálka, původní obálka brožovaného vydání, návrh Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1938, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Georg Matthaüs Seutter

    (1678-1757)

    Planispherium Coeleste

    No.: 156

    Auction price: 8.000 CZK (297 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:35

    kolorovaná mědirytina, 1730, 49,3 x 57 cm, značeno DU v desce Sc. Melchior Rein aqua forti , uprostřed přeloženo, při okrajích zašpiněný papír, 2 x při okraji natrženo. Vzácná dekorativní nebeská mapa publikovaná v Augsburgu kolem roku 1730. Mapa obsahuje dvě mapy severní a jižní oblohy s alegorick…

    Current price: 8.000 CZK (297 €)

  • Různí autoři

    Úřední list s pečetí

    No.: 142

    Auction price: 1.000 CZK (38 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:21

    volné listy, 35 x 22 cm, ručně psaný český text, 6x pečeť a podpis signatářů, r. 1780, opotřebený stav, lehce potrháno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (38 €)

    No.: 130

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:09

    kniha, vyd. Česká expedyce, Kramériusowi dědicové, Praha, 1809, přel. Abraham z Gynterrodu, 380s., restaurováno - sešito do nových papírových desek, listy místy ušpiněné,

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    John Milton: Das verlorene Paradies

    No.: 126

    Auction price: 2.600 CZK (97 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:05

    kniha, 50 původní čb. ilustrací a výzdoba textu G. Doré, vyd. Neufeld & Henius, Berlin, 1899 (?), původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 341s., krásný stav,

    Current price: 2.600 CZK (97 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote von la Mancha

    No.: 125

    Auction price: 3.000 CZK (112 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:04

    2x kniha, četné čb. ilustrace G. Doré, vyd. Verlag von Sacco Nachflger, Berlin, 1872, 2x původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 359+431s., rozvolněné vazby, místy ušpiněné listy, desky na hřbtu druhého svazku natržené, naražené růžky,

    Current price: 3.000 CZK (112 €)

  • Jacob Johannes Nilson

    (1756-1826)

    Plány bitev

    No.: 121

    Auction price: 1.200 CZK (45 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 12:00

    volné listy, 30,5 x 46 cm, 4x mědiryt J. J. Nilson, Bitva u Chiari (1. září 1701), Bitva u Cassana (16. srpna 1705) války o dědictví španělské, dále bitva u Luzara (1702) a plán střetu hanoverských a francouzských sil (1762) z doby Sedmileté války, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.200 CZK (45 €)

    Robotnické seznamy

    No.: 119

    Auction price: 1.700 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:58

    sešit, 35 x 22 cm, ručně psaný český text, pravděpodobně robotnické seznamy, pol. 18. století, volný knižní blok, 80s., stránky opotřebované, místy potrhané, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.700 CZK (63 €)

  • Martin Luther

    (1483-1546)

    Colloqvia oder Tischreden Doctor Mart. Luthers

    No.: 114

    Auction price: 25.000 CZK (926 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:53

    stará kniha, 1571, 36,2 x 23,5 cm, COLLOQVIA || Oder || Tischreden Do=||ctor Martini Lutheri/ so er in vielen || Jaren/ die Zeit seines Lebens/ gegen Gelehrten Leuthen/ Auch || frembden Gesten vnnd seinen Tischgesellen gefuehret ... || Anfenglichs von M. Anthonio Lauterbach zusãmen getragen/ Hernach…

    Current price: 25.000 CZK (926 €)

  • Matěj Václav Šteyer

    (1630-1692)

    Bible svatováclavská - Starý Zákon

    No.: 112

    Auction price: 18.000 CZK (667 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:51

    starý tisk, 1712 - 1715, 35 x 20,5 cm, tzv. Bible svatováclavská byla první knihou vydanou nákladem Dědictví svatováclavského, překladatelské práce dle Vulgáty jakož i vydání iniciovali postupně tři pražští arcibiskupové, na revizi textu se podíleli především jezuité Matěj Václav Štajer, Jiří Konsta…

    Current price: 18.000 CZK (667 €)

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Život J.A. Rimbauda

    No.: 83

    Auction price: 800 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:22

    kniha, podpis s věnováním sběrateli Emanuelu Hloupému J. Štyrský, vyd. Družstevní práce, Praha, 1930, typ. úprava autorova, clpl. vazba, 226s., velmi dobrý stav, , the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 900 CZK (34 €)

  • Otakar Nejedlý

    (1883-1957)

    Malířovy dojmy a vzpomínky z Ceylonu a Indie

    No.: 79

    Auction price: 350 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:18

    kniha, podpis Ot. Nejedlého v titulu, vydal Fr. Borový, Praha 1923, polopl. vazba, 304s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of A. Slavicek, F. Engelmuller

    Current price: 350 CZK (13 €)

  • Cyril Bouda

    J. Wolker: Balady

    No.: 68

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 11:07

    bibliofilie, 11 dvoubarev. litografií, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1944, volné listy v deskách, 66.s, ob. zašlá jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Arti…

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Vladimír Komárek

    Ludvík Kundera - Řeč na Hané

    No.: 51

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 10:50

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, vyd. Kostelec na Hané, 1991, podpis L. Kundera v tech. tiráži, 200 výtisků, volné listy v obálce, 10s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Bohumil Hrabal: Libeňské artikule

    No.: 37

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 10:36

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla J. Jíra, k nedožitým osmdesátinám V. Boudníka vyd. jeho přátelé, Praha, 1994, ex. 12/50, ruční papír, volné listy, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. K. Minar and M. Holy, member of Nova skupina

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E.A. Poe v dřevorytu

    No.: 9

    Auction price: 11.000 CZK (408 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 07. 2020 10:11

    bibliofilie, soubor 15 dřevorytů na náměty slavných povídek E.A. Poa, značeno ve štočku, vyd. Pourova edice, Praha, přiložen seznam vyobrazení, volné listy v obálce bez vady, okraje obálky mírně opotřebené, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founde…

    Current price: 11.000 CZK (408 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Golden Lane behind the royal castle

    No.: 75

    Auction price: 2.500 CZK (93 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 11. 06. 2020 19:11

    etching, 1911, 16,2 x 17,8 cm, signed lower/right T. F. Šimon, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner at the Academy of Fine Arts in Prague, member of Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne and Salon National des Beaux Arts

    Current price: 2.500 CZK (93 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

    Estimate: 5 000 - 8 000 CZK