-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Černý mustang
No.: 329Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, vazba, ilustrace Zd. Burian a Věnceslav Černý, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1933, překlad V. Sokol, edice S puškou a lassem, 327 s., clpl. vazba, zkosená vazba, lehce poškozený hřbet, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. O…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Torry Gredsted: Zpívající šíp
No.: 328Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, 6 černobílých kvašů, 3 kresby v textu, vazba a ilustrace na titulu Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1935, překlad M. Polívková, edice S puškou a lassem, 236 s., clpl. vazba, lehce zkosená, zašpiněná vazba, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple …
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Peter Jerndorff - Jessen: Severní hvězda
No.: 327Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 6 čb. kvašů a lepená kresba na vazbě Z. Burian, edice S puškou a lassem, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1936, pův. nakladatel. plpl. vazba, 194 s., lehce zkosený hřbet, hřbet a desky odřené, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrov…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Berty Ženatý: Piráti a Bukanýři
No.: 326Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3 celostr. kvaše, 13 čb. pérovek v textu, 9 čb. iniciál Z. Burian, 3. sv. edice Hrdinové přírody, vydal Julius Albert, Praha 1934, 202 s., clpl. vazba, lehce zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Vinnetou I-V
No.: 324Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
5x kniha, 22,5 x 16 cm, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na Válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939-1940, il. Zd. Burian, 5x pův. clpl. vazba, 377+316+378+398+385s., mírně zkosené a odřené hřbety a okraje desek, všechny svazky restaurovány, prv…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Černé Indie
No.: 323Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 16 cm, tzv. lipská vazba, il. J. Férat, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1893, pův. clpl. nakl. vazba, 179s., opotřebená vazba, zkosený hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dvacet tisíc mil pod mořem
No.: 322Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22,5 x 16 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, po roce 1900, vazba typu stužka, v horní části je stuha s nápisem Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea, pův. vazba, zlato-červeno-černo-modrá ražba, 227s., zkosený hřbet a opotřebený hřbet, přední desky ve výborném stavu, Provenance: Anti…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dobrodružství tří Rusů a tří Angličanů v Jižní Africe
No.: 321Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22,5 x 16 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, po roce 1900, vazba typu stužka, v horní části je stuha s nápisem Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea, pův. vazba, zlato-červeno-černo-modrá ražba, 227s., drobná skvrnka na zadní deskách, hřbet lehce vybledlý, přední desky jsou ve výborn…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Cesta kolem světa za osmdesáte dní
No.: 320Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, román byl do češtiny přeložen v témže roce kdy premiérově vyšel ve Francii, přel. J. Drn, č. 2 roč. 7. Matice lidu na rok 1873, vydal Spolek pro vydávání laciných knih českých, Praha 1873, pův. brož, 244s., zkosená vazba, obálka zašlá,okraje otrhané, hřbet popraskaný, dobrý stav, P…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Reise um den Mond (Ze Země na Měsíc)
No.: 319Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka vevázána před titulem, III. vydání, 2. sv. Julius Vernes Schriften vydal A. Hartlebens Verlag, Wien Pest Leipzig 1875, pův. clpl. vazba s ražbou a zlac. nápisem na deskách, 300s., konce hřbetu poškozené, desky zašlé, písmo na deskách vybledlé, vazba v přídeští rozvolněná, okraje listů …
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Děti Kapitána Granta
No.: 318Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. Riou, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1934, IV. vydání, 564 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet knihy, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dva roky prázdnin
No.: 317Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, V. vydání, 299 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Do středu Země
No.: 316Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. V. Černý, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1929, II. vydání, 217 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
No.: 315Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, II. vydání, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240 s., lehce naprasklý hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Plující město
No.: 314Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. P. Férat, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 184 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Honba za meteorem
No.: 313Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243 s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Karel May
(1842-1912)
Ve stínu palem
No.: 312Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obs. povídky Gum, Krumir, Ghasua, Proklatec a Kristus a Mohamed, ilustrace Jos. Ulrich, přel. J.K. Landa, 14. sv. v ediční řadě Malá série románů, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1932, pův. naklad. celopl. vazba, 429 s., vazba zkosená, hrany desek místy odřené, na deskách odřeniny, Provenanc…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ
No.: 311Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., celopl. vazba s ob., mírně zkosená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Boris Polevoj
(1908-1981)
Příběh opravdového člověka
No.: 310Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 14 cm, raritní vydání, vyd. SNDK, Praha, 1954, il. Nikolaj Žukov, edice Knihy odvahy a dobrodružství - KOD, č. 1, pův. brož, 352s., drobná natžení při horní i spodní části hřbetu, jinak výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
De Moiste Fables van La Fontaine
No.: 309Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 21 cm, il. J. Trnka, vyd. Artia, Praha, 1963, vydáno do Belgie, pův. pevná vazba, 92s., lehce opotřebený stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
No.: 604Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, 8x dřevoryt v příloze, barev. dřevoryt v titulu, nakl. signet a koncovka obé dřevorytem J. Rambousek, 21. sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1926, orig. celokož. vazby s reliéfní ražbou a zlac. nápisem na hřbetu, ex. 57/500, 102s., Japan Banzay, zelená …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
No.: 603Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Prov…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arnould Galopin
(1863-1934)
Aeroplanem kolem světa
No.: 308Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 21,5 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1928, pevná plátěná vazba, vázal Jos. Pfeiffer, 708s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Comicsový magazín Crew, č. 9, roč. II
No.: 307Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, Crew s.r.o., Praha 1998, 50 s., sešit, velmi dobrý stav, NEROZBALENO!! , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 426Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Arthur Novák, Praha 1923, 600 výtisků, 69 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
K. H. Mácha: Znělky
No.: 425Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty Fr. Kobliha, doslov V. Jirát, vydala Erna Jánská, Praha 1942, 18. sv. knihovny Stožár, 300 výtisků, 32 s., polokožená vazba, drobné skvrny na vazbě, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and l…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
A. Moravia: Lhostejní
No.: 602Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dvoubarevná litografie ve frontispisu, návrh kresby na vazbě a exlibris lito na přídeští Toyen, tisk Müller a spol. Turnov, 70. sv. edice Symposion, vydal R. Škeřík, Praha 1933, clpl. vazba se zl. reliéfem, ex. 129/300, 302s., domácí Simili Japan, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Chtěla okrást lorda Blamingtona
No.: 601Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis na patitulu V. Nezval, ob., úprava K. Teige, poesie a analysa, 58. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1930, pův. brož, 121 s., obálka při krajích potrhaná a zašlá, zachoalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Methodu Kalábovi k sedmdesátým narozeninám
No.: 598Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x graf. list, za titulem litografie Květina M. Švabinský, sign. lept Kytice L. Čepelák, dřevoryty K. Svolinský a C. Bouda, portrét M. K. ve frontispisu A. Hoffmeister, kresba na titulu, monogram v titulu a závěrečná kresba K. Svolinský, usp. K. Resler a J. Picka, vydal Spolek českých …
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloslav Troup
(1917-1993)
Sonety o Praze
No.: 597Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED