auction history

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Poklad ve stříbrném jezeře

    No.: 76

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 26. 05. 2022 15:06

    kniha, ilustrace Zd. Burian, překlad E. Musil - Daňkovský, vydal J. Toužimský, Praha 1932, 424 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, dobrý stav, přiložen první sešit vydání na pokračování s obálkou a ilustracemi Z.Buriana, potrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Sv…

    Current price: 1.100 CZK (46 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    6 litografické exlibris

    No.: 231

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 26. 05. 2022 15:03

    bibliofilie, 6x litografie, 1977, sign. vše, č. 154/225, rozměr souboru 24 x 19,5 cm, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Education - Charles University in Prague and V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member and chairman of The Hollar Association…

    Current price: 1.600 CZK (67 €)

    Last auctioneer: ID5**5 History of bids

  • Jan Souček

    (1941-2008)

    Saint- John Perse: Kronika

    No.: 227

    bibliofilie, 6x lept, 1982, sign. vše, č. 67/200, vydal Supraphon v roce 1982 jako 24. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 85. publikaci v edici Lyry Pragensis, rozměr publikace 30 x 22 cm, the disciple of prof. Hoffmeister, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Miloslav Švandrlík

    (1932-2009)

    2x PF

    No.: 512

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    rukopis, PF 1979 a 1983 s podpisem M. Švandrlíka a Neprakty, přiložena karžička s kresbičkou a podpisem M. Švandrlíka, v dobrém stavu,

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • Jan Fischer

    J. Foglar: Rychlé šípy II. díl

    No.: 91

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    komiks, vydal Park kultury a oddechu, Ostrava 1970, 106 s., brož., obálka na hřbetu a při okraji lehce natržená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Patriarchát

    No.: 854

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    fix, papír, 17,5 x 11,5 cm, dole text: Beze slov (Patriarchát), razítko MS č. 46 -69, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    V posteli

    No.: 852

    tuš, papír, 17 x 10,5 cm, dole text: Vy politikové máte stále tyto vzrušené dny , a noci nic…, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Nějaké zprávy, které již vyšly?

    No.: 850

    tuš, pastel, uhel, papír, 15 x 11 cm, dole text: -Nějaké zprávy, které již vyšly? Ty můžeme bez obav publikovat., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

  • Petr Urban

    Divoká voda

    No.: 834

    akvarel, tuš, papír, 21 x 29,5 cm, sign. PD Urban, text: Řeknu Vám kolegyně… takhle divokou vodu jako jste vy, jsem ještě nejel…, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Módní novinka

    No.: 811

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    tuš, papír, 25,3 x 19,7 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem, dole text: Namluvil jste mi, že to je módní novinka a přitom se mi na ulici vůbec nikdo nepoškleboval!, , studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 2.700 CZK (113 €)

  • Jarmil Krecar

    (1884-1959)

    Večer s Hollarem

    No.: 149

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 26. 05. 2022 15:00

    bibliofilie, podpis J. Krecara v tiráži, dvoubarev. tisk, 9. sv. ed. Čtení pro bibliofily, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1932, volné listy v deskách, ex. 8/85, přednostní na japanu, 33s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Kniha přísloví pro děti

    No.: 117

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    kniha, 29,5 x 22 cm, chromolitografické ilustrace s texty na devíti kartonových stránkách, začátek 19. století, bez nakl. údajů, lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • M Ahmed Chérif ben

    (c. 1784-c. 1850)

    V domě otrokářky

    No.: 120

    kniha, 15 x 12 cm, 13 erotických ilustrací akademický malíř J. P., soukromý tisk. 1933, převazba, 77s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Deník

    No.: 119

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    kniha, 19,5 x 13 cm, ručně psaný deník, r. 1862, původní pevná vazba se zlaceným ražením, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Tovaryšský list

    No.: 118

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    volný list, 40 x 25 cm, kolek, razítko, tovaryšský list společenstva holičů, kadeřníků a vlásenkářů, r. 1937, rozkládací list je vlepen do původních clpl. desek, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Adolf Born for ČSA/ČSA for you

    No.: 122

    sešit, 22 x 18,5 cm, propagační katalog československých aerolinek, vyd. Czechoslovak Airlines, 60. léta, pův. sešit, lehce zašpiněna přední stránka, ručně psaný text v levém horním rohu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague…

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Zápasy o smysl moderní tvorby

    No.: 121

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    kniha, 21 x 14 cm, téměř celý náklad zničen, titul se v tomto prvním vydání prakticky neobjevuje; vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1969, Výbor z díla II, ed. V. Effenberger a J. Brabec, pův. clpl. vazba s ob., kniha ve výborném stavu, ob. v rozích a při okrajích nepatrně odřená, na zadní straně lehce nat…

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

  • Ivan Diviš

    (1924-1999)

    První hudba bratřím

    No.: 124

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, 22 x 14,5 cm, vzácně se objevující autorova knižní prvotina, vyd. Václav Petr, Praha, 1947, pův. brož, 63s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Více autorů

    Le Rire

    No.: 123

    kniha, 30 x 23 cm, svázaný ročník francouzského humoristického časopisu, množství čb. i bar. ilustrací, politické i erotické motivy, r. 1909 č. 309 - 359, chybí č. 360, pevná převazba, uvolněn jeden list, několik listů lehce natržených, zašpiněné desky, jinak velmi zachovalý stav, Provenance: Antiqu…

    Last auctioneer: ID2**1 History of bids

    Sklářské střihy

    No.: 128

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    papír, 24 x 32 cm, soubor papírových sklářských střihů, před r. 1914, lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Robert Schmidt

    Brandenburgische Gläser

    No.: 127

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    kniha, 37,5 x 30 cm, 40 celostr. světlotiskových tabulí sklářských výrobků, Verlag für Kunstwissenschaft, Berlin, 1914, toto dílo vychází v nákladu 250 číslovaných výtisků, tiskem Emila Herrmanna staršího v Lipsku. ex: 164/250, pův. clpl. vazba, 154s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

  • Dante Alighieri

    (1265-1321)

    Božská komedie - Peklo, Očistec, Ráj

    No.: 132

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    kniha, 3 svazky Peklo, Očistec a Ráj v překladu Jar. Vrchlického, Očistec a Ráj předchází Vrchlického úvod a jsou doplněny v závěru výkladem a tabulkou cest, vin, trestů,osob, zjevů... resp. stupňů blaženosti, Ráj je vázán ve zdobené hedvábné vazbě, Peklo a Očistec pak v čtyřbarev. plátně, vydal J. …

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    G. Skýpala: Podzim s Diogenem

    No.: 131

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, ilustrace, návrh obálky a typo S. Kolíbal, vydala Svoboda, Praha 1969, brož, 33s., obálka na hřbetu odřená, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Strnadel an F. Trostera, The Umelecka beseda, co-founder of UB 12

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Létná XL

    No.: 134

    kniha, 67 x 11,5 cm, vydala Galerie Zdeněk Sklenář, Praha 2009, 52 s., clpl. vazba s obálkou, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The technical University in Pribram, The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. C. Bouda, F. Kovarna, K.…

  • Jindřich Kohn

    (1874-1935)

    Asimilace a věky I. a II.

    No.: 133

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    3x kniha, nákl. Akademického spolku Kapper, Praha 1936, 452 + 412 + 662 s., brož., obálky při okrajích lehce potrhané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • Jan Konůpek

    Jiří Konůpek: Poslední pouť Jana Konůpka

    No.: 138

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, podpis Jiřího Konůpka v tiráži, kresby Jana Konůpka, I. sv. ed. Acta privatissima vitae et operis Johanni Konůpek, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1958, volné listy v papírové obálce, ex. 58 , Pannekoek, nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of p…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID6**8 History of bids

  • Jan Konůpek

    Jules Michelet: O knihtisku

    No.: 137

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, frontispis a titul Jan Konůpek, přel. Jiří Konůpek, sázel, tiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1940, volné listy v deskách, ex. 35, Pannekoek, 16s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Richard de Buri: Philobiblon - Traktát nejkrásnější o lásce ke knihám

    No.: 139

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    bibliofilie, mědiryt ve frontispisu a podpis v tiráži D. Chatrný, záhlaví kapitol nakreslil Jan Konůpka, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1948, volné listy v papírové obálce, ex. 51/99 , losinský a maršovský papír, nestr.(124), skvrny na obálce, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian O…

    Current price: 900 CZK (38 €)

  • Jaroslav Váchal

    (1896)

    Antonio Fogarazzo: Eden Anto

    No.: 141

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, frontispis a 3 ručně kolorované ilustrace Jaroslav Váchal, přel. O.F. Babler, 27. sv. ed. Čtení pro bibliofily, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1933, polokož. vazba se zlac. písmem a ořízkou, ex. 49/57, franc. papír Vidalon, 47s., celofánový přebal, výborný stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • Jaroslav Váchal

    (1896)

    R. C. Bruce Gardner: Maroquin a zlato

    No.: 142

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, raritní spisek s jedinou ilustrací před titulem Jaroslav Váchal, dle Sáňky se dochovalo pouze několik exemplářů, neboť Picka vydání zastavil a výzdobu nově zadal A. Burkovi, 27. sv. ed. Čtení pro bibliofily, přel. O.F. Babler, vysázel, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1933, polokož…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids