Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Jakub Procházka (Rare books (211th auction) - oline part)
(1818-1893)
Žiwot sw. Františka Borgie
No.: 1520Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:04
kniha, edice Bibliotéka životů Swatých, Nákladem Dědictví sv. Cyrilla s Methodia pro rok 1860, tiskem dědiců Rudolfa Rohrera, v komisi u Nitsche a Grosse, vydáno w Brně 1860, původní kartonová obálka, 712 stran, velmi dobře zachováno, zažloutlé listy, skrny a drobná poškození na obálce , Provenanc…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Franciscus Ignatius Stiler (Rare books (211th auction) - oline part)
(1641-1721)
Annus Franciscorum, Sive Historica Eorum Ephemeris Eventuum, gestorúmque variorum memorijs : secundùm Anni dies conscripta, Alteri majori Operi De Claris Viris Franciscis, Auspicijs S. Francisci Xaverij Praemissa et vulgata
No.: 1521Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:05
kniha, kalendář k oslavě sv. Františka a jeho dalších kanonizovaných jmenovců, soupis slavných nositelů jména podle jejich výročí v měsících v roce, obsahuje obě pololetí, druhé pololetí tisk Jiří Černoch, latinský text, antikva, iniciály, kustody, živé záhlaví, koncové viněty kapitol, dobová perga…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Justus Lipsius (Rare books (211th auction) - oline part)
(1547-1606)
I. Lipsi[i] Politicorvm Sive Civilis Doctrinae Libri Sex. Qui ad Principatum maxime spectant. Additae Notae auctiores, tum & De Vna Religione liber
No.: 1522Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:06
kniha, 3 politické spisy, nakladatel. signety v každém titulu, latinský text, antikva, iniciály, záhlaví , kustody, tisk Apud Gvilielmvs Blaev (Willem Blaeu) , Amsterodam 1632, 308, 86, 52 s., rozměr 11,5 x 7 , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Amos Komenský (Rare books (211th auction) - oline part)
(1592-1670)
Orbis pictus. Die Welt in Bildern. Swět w obrazých. Świat w obrazach. Le Monde en tableaux.
No.: 1523Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:07
kniha, úvodem krátká biografie Komenského od převzatá od Palackého, k vydání připravil a slovem uvedl Jos. Chmela, šestijazyčný text doprovázený do dřeva rytými ilustracemi, užitými ve starších vydáních, první sign. G. Sturm, vydal Jan Host. Pospjšil w Hradcy Králowé 1833, pozdější polokož. vazba s …
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Jan Tomsa (Rare books (211th auction) - oline part)
(1753-1814)
Djl druhý knihy k čtenj pro sedlské sskoly w cýs. král. zemjch
No.: 1524Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:08
kniha, česká čítanka pro žáky škol s výchovnými a mravně naučnými texty, části textu tištěny různými typy písem, antikvou vzorovým psacím písmem (kurentem nebo humanistickou polokurzívou), základ novogotickou frakturou, kustody, signatury, panovnický znak v titulu, viněta, dekorace v záhlaví, s. 171…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Charles Varry (Rare books (211th auction) - oline part)
Die famose Wiener Köchin in der Schürzentasche.
No.: 1525Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:09
kniha, kniha receptů kuchaře Ludvíka XVI., německy, fraktura, vydal Verlag von F. Karafiat, Brünn (Brno) 1873, polopl. převazba s ob. nalepenou na deskách, 442 s., listy skvrnité, hrany desek a hřbetu opotřebené , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři (Rare books (211th auction) - oline part)
Carminvm poetarvm novem, lyricæ poeseωs principum, fragmenta
No.: 1526Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:10
kniha, básně devíti antických básníků, paralelní řecký a latinský text, antikva, antičtí básnícitiskař. signet v titulu, tisk ex officina Christophori Plantini, Antverpiae 1567, celokož. vazba s zlac. rámováním a ořízkou, 200 s., 12 x 8,5, odřené hrany desek, odpadlé přední desky , Provenance: A…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfred Fischel (Rare books (211th auction) - oline part)
(1853-1926)
Der Panslawismus bis zum Weltkrieg
No.: 1527Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:11
kniha, vydal J. G. Cottasche Buchhandlung Nachfolder, Stuttgart und Berlin 1919, 590s., polopl. vazba, odřené desky, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Franz Karl Wolf (Rare books (211th auction) - oline part)
(1764-1836)
Paul Nettl: Der Prager Kaufruf
No.: 1528Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:12
kniha, 36 ručně kolorovaných a 12 čb. tisků postav pražských měšťanů, obchodníků a podomních řemeslníků z 18. stol., předlohy kreslil F. K. Wolf, text sepsal P. Nettl, německy frakturou, vydal Gesellschaft deutscher Bücherfreunde in Böhmen, Praha 1930, brož + volné listy v polopl. kazetě, 24s., ex. …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ferdinand Deml (Rare books (211th auction) - oline part)
(1902-1974)
Prager Akademiker-führer
No.: 1529Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:13
kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arnošt B. Taussig (Rare books (211th auction) - oline part)
Znojmo a okolí / Znaim und Umgebung
No.: 1530Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:14
kniha, reprezentativní publikace představující město a jeho okolí, fotografie a články o znojemských pamětihodnostech, nové infrastruktuře a významných stavbách, např. projekt Vranovské přehrady, množství dobových obrazových a typografických reklam, edice Výstavba a národní hospodářství evropských m…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil František Burian (Rare books (211th auction) - oline part)
(1904-1959)
Dejte nám divadlo
No.: 1531Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:15
bibliofilie, projekty budov a inscenací, vydal nákladem vlastním E.F. Burian, Praha 1939, 40 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Foehr (Rare books (211th auction) - oline part)
(1880-1943)
Bauten und Entwürfe
No.: 1532Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:16
kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Pražské nábřeží
No.: 1533Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:17
bromostříbrná fotografie, 17 x 21,6 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Urban (Rare books (211th auction) - oline part)
Mánesova mansarda
No.: 1534Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:18
2x bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 28,7 x 21,3 cm, na zadní straně značeno autorským štítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Fragment Svatovítské katedrály
No.: 1535Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:19
bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 22,7 x 16,7 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
No.: 1536Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:20
bromostříbrná fotografie, 23,2 x 16,5 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Praha
No.: 1537Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:21
bromostříbrná fotografie, 20 x 16,7 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Kostel
No.: 1538Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:22
bromostříbrná fotografie, 17,3 x 23,3 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Barokní kostel
No.: 1539Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:23
bromostříbrná fotografie, 22 x 16,5 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neznámý autor (Rare books (211th auction) - oline part)
Mostecká věž
No.: 1540Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:24
bromostříbrná fotogragie, 22,3 x 21,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Sedlák (Rare books (211th auction) - oline part)
Melantrichova ulice
No.: 1541Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:25
bromostříbrná fotografie, 29 x 23 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Kluci na schodech
No.: 1542Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:26
bromostříbrná fotografie, 23 x 17,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři (Rare books (211th auction) - oline part)
Fragments de la photographie tcheque
No.: 1543Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:27
katalog, 42 x 30 cm, autoři: Jaroslav Bárta, Daniela Horníčková, Ivan Lutterer, Jan Malý, Jiří Poláček, vydal Le Grand Huit Theatre National de Bretagne, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Lukas (Rare books (211th auction) - oline part)
(1915-2006)
Jiří Trnka
No.: 1544Auction price: 1.400 CZK (59 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:28
fotografie, 17,9 x 13 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Karlštejn
No.: 1545Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:29
bromostříbrná fotografie, 17,5 x 23,2 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1965)
Venkovský motiv
No.: 1546Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:30
bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 17 x 23 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Konečný (Rare books (211th auction) - oline part)
Jízda králů
No.: 1547Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:31
bromostříbrná fotografie, 22,8 x 16,8 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil Fafek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1922-1997)
Soubor fotografií
No.: 1548Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:32
87x bromostříbrná fotografie, 19 x 27 cm, soubor fotografií reportážního fotografa E. Fafka, 43x foto. značeno razítkem na zadní straně, 22x bez razítka, fotografie zachycují společenský, kulturní, sportovní a politický život, 22x fotografie různých autorů zachycujících E. Fafka při práci nebo v so…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Martinček (Rare books (211th auction) - oline part)
(1913-2004)
Martin Martinček
No.: 1549Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:33
12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED