Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Jan Rambousek (Rare books auction (211th auction))
(1895-1976)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 818Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1955, 22,5 x 17,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 19.4.1955, v původní obálce. Rambousek v textu oceňuje Dodatky i Toamnův slovník, dílo adresátova otce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Preisler, M. Svabinsky and V. Nechleba, co-founder of The Umelecka beseda, memb…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Nové krajiny a zátiší
No.: 281Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis pod volně vloženou fotografií J. Zrzavý, vyd. Vilímkova galerie, Praha, 1947, 8 čb. vyobrazení, sezn. vyst. prací, text M. Míčko, sešit, nestr., téměř odpadlá a při okrajích lehce poškozená ob., jinak dobrý stav; přiložena pův. dobová pozvánka na výstavu, Aantiqari.at Radhošťská, , t…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Výstava obrazů
No.: 280Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text Fr. Halas, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1940-1941, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (28), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artis…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Pelc (Rare books auction (211th auction))
(1895-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 813Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and M. Pirner at the Academy of Fine Arts, member of The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek (Rare books auction (211th auction))
(1896-1976)
Josef Sudek
No.: 283Auction price: 12.000 CZK (500 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 83 čb. litofotografií podle původních negativů ze sbírky M. Khola a 1 pův. čb. fotografie M. Khola, vyd. v roce stého výročí narození a dvacátého výročí úmrtí J. Sudka; vyd. MoraviaPress, Břeclav, 1996, ex. 97/300 s podpisy autorů knihy: Jaroslav Boček (text), Pavel Jedlička (úprava) a …
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Konvolut 4 pozdějších katalogů
No.: 282Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Výstava nových obrazů a kreseb
No.: 278Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text J. Pečírka, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1939, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (30), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Šafář (Rare books auction (211th auction))
(1938-2016)
Soubor grafický listů
No.: 445Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10 x lept, uloženo v papírovém obalu, rozměr alba 30 x 15 cm, vše sign. PD K. Šafář, the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Zatloukal (Rare books auction (211th auction))
Kříž lásky
No.: 754Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování v titulu a tiráži autora, obálka a úprava Josef Zamazal, vydal Stan, Břeclav 1930, 4 sv. edice Stan, 70 s., brož, při okrajích lehce pokrčená obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hanns Kerrl (Rare books auction (211th auction))
(1887-1941)
Reichstagung in Nürnberg 1938 (Der Parteitag Grossdeutschland)
No.: 855Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obs. značné množství čb. fotografií nacistického Německa, vyd. Baterlandischer Verlag, Berlin, 1939, pův. clpl. vazba s pův. ob., 406s., desky při okrajích mírně odřené, růžky lehce naražené, na ořízkách flíčky, jinak velmi dobrý a pěkný stav knihy, ob. při okrajích otřepená a s flíčkama, na …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů (Rare books auction (211th auction))
Le Miroir
No.: 854Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
58x sešit, 33 x 23 cm, soubor sešitů francouzského časopisu z let 1914 - 1918, některé sešity jsou v horším stavu, celkově pěkně zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
více autorů (Rare books auction (211th auction))
Sur Le Vif 1914-1916
No.: 853Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
100x sešit, 31 x 24 cm, soubor sešitů francouzského časopisu z první poloviny 1. světové války, některé sešity jsou v horším stavu, celkově pěkně zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Neznámý autor (Rare books auction (211th auction))
Znak Protektorátu Čechy a Morava
No.: 852Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
reliéfní tisk, 31 x 26 cm, 1x reliéfní tisk a 1x tisk protektorátního znaku, nejspíše se jedná o součást dekretu udělující Čestný štít protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava, v horní části přichyceno papírovou páskou k podkladu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID1**2 History of bids
-
více autorů (Rare books auction (211th auction))
Böhmen und Mähren, ročník 1942
No.: 851Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
9x časopis, 35 x 27,5 cm, kompletní ročník protektorátního propagandistického časopisu, velké množstí fotografií a ilustrací, č. 6 pojednává o smrti a pohřbu Reinharda Heydricha, vyd. Volk und Reich, Prag, 1942, zašpiněno při okrajích, místy zvlněný papír, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděn…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů (Rare books auction (211th auction))
Die SA.
No.: 850Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
3x sešit, 30 x 22 cm, propagandistický časopis, Zeitschrift der Sturmabteilungen der NSDAP, Zentralverlag der NSDAP, 1941, místy drobné natržení, jinak velmi dobrý stav, pouze pro sběratelské účely, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
více autorů (Rare books auction (211th auction))
Der Ostmarkbrief
No.: 849Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
3x sešit, 29,5 x 21 cm, propagandistický měsíčník, Gauleiter und Reichskommissar Joseph Bürckel in Gemeinschaft mit der Reichsorganisationsleitung, srpen, září, říjen 1939, místy drobné natržení, jinak velmi dobrý stav, pouze pro sběratelské účely, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
více autorů (Rare books auction (211th auction))
Der Schulungsbrief
No.: 848Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
3x sešit, 28 x 20,5 cm, propagandistický měsíčník vydávaný stranickým orgánem (NSDAP), r. 1942, místy drobné natržení, jinak velmi dobrý stav, pouze pro sběratelské účely, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Benito Mussolini (Rare books auction (211th auction))
(1883-1945)
Mluvím s Brunem
No.: 847Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Orbis, Praha 1943, Ex. 1076/1500, 131 s., plpl. vazba s obálkou, dobrý stav knihy, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vilém Zítek (Rare books auction (211th auction))
(1890-1956)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 846Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1946, 17 x 22,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z roku 1946, v původní obálce, psáno na zadní straně fotografické podobizny operního pěvce (basista, člen Národního divadla, v r. 1946 jmenován národním umělcem), Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arnošt Grund (Rare books auction (211th auction))
(1844-1918)
Dopis Prokopu Tomanovi st.
No.: 845Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1898, 46 x 29 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 24.3.1898, v původní obálce. Arnošt Grund (vlastním jménem Arnošt Hauschild, 8. března 1844 Praha – 20. prosince 1918 Praha) byl český koncertní a operní pěvec.Působil v pražském Prozatimním divadle do r. 1868, následně přijal krátké angažmá ve V…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Volavka (Rare books auction (211th auction))
(1899-1985)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 844Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 30 x 21 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 8.1.1963, v původní obálce. Historik umění, zaměřený na české a francouzské umění 19. a 20. stol., technické a technologické předpoklady vzniku uměleckého díla., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Wirth (Rare books auction (211th auction))
(1878-1961)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 843Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 10,5 x 15,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 1.X.1958, v původní obálce. pedagog, historik umění, památkář, zaměření na architekturu, uměleckou minulost a ikonografii Prahy., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Zaorálek (Rare books auction (211th auction))
(1896-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 842Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1935, 14 x 21,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.I.1935, v původní obálce. Překladatel, lingvista., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID5**5 History of bids
-
Antonín Burka (Rare books auction (211th auction))
(1886-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 841Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. J. Koula and A. Liebscher at Czech Technical University in Prague (CTU)
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Panuška (Rare books auction (211th auction))
(1898-1962)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 840Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 10 x 14 cm, Rukopisná dopisnice s podpisem z 25.X.1958. Malíř, syn Jaroslava Panušky, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arthur Novák (Rare books auction (211th auction))
(1876-1957)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 839Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Provenance: Antiquarian Dlážděn…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bedřich Plaške (Rare books auction (211th auction))
(1875-1952)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 838Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1945/1950, 14,5 x 10,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 18.I.1950, v původní obálce; vlastnoručně psaná pohlednice s Plaškeho fotografickým portrétem z druhé strany. Malíř, významný český operní pěvec, člen opery v Drážďanech a ND v Praze, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Tondl (Rare books auction (211th auction))
(1893-1980)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 837Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1973, 21 x 29,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.7.1973, v původní obálce s razítkem autora. Tondlovo vřelé poděkování za životopisnou studii, kterou o něm Toman napsal., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Havránek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1964)
Dopis Prokopu Tomanovi st.
No.: 836Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1952, 21 x 30 cm, Krásně vyvedený rukopisný dopis s podpisem z 25.1.1952, v původní obálce značená Tatranské múzeum v PopraděMalíř, speleolog, projektant, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Pukl (Rare books auction (211th auction))
(1896-1970)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 835Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 12,5 x 15 cm, Dopis s podpisem ze 30.XII.1958, v původní obálce, bez textu, v obálce s razítkem autora vloženo dřevorytové PF 1959 ve formátu 10 x 10 cm, sign. PD V. Pukl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Schusser at The Academy of Arts, Architecture and Design…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED