POVÁLEČNÉ A SOUČASNÉ UMĚNÍ (147. Aukce)

sálová aukce se uskuteční 27. 4. 2017 od 18 hodin, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín.

Předaukční výstava probíhá od 18. 4. 2017 do 27. 4. 2017.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 27. 4. 2017 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 28. 4. 2017.

  • Radoslav Čáslavský

    (1925-2012)

    Rehabilitace

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 04. 2017 15:00

    olej, asambláž, sololit, 1968, 81 x 54,5 cm, monogr. PD RČ 68, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Filly na VŠUP v Praze, člen spolku Mánes

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Radoslav Čáslavský

    (1925-2012)

    Zlatá agrese

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, písky, karton, 1992, 66 x 118,5 cm, sign. LD R. Čáslavský 92, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Filly na VŠUP v Praze, člen spolku Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Radoslav Čáslavský

    (1925-2012)

    Kapka

    Položka č.: 3

    olej, písky, karton, 1991, 78 x 97 cm, sign. PN R. Čáslavský 91, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Filly na VŠUP v Praze, člen spolku Mánes

  • Radoslav Čáslavský

    (1925-2012)

    Sirény

    Položka č.: 4

    olej, plátno, 1988, 120,5 x 70,5 cm, sign. PD R. Čáslavský 88, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Filly na VŠUP v Praze, člen spolku Mánes

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    akvarel, papír, 1968, 27 x 38 cm, sign. PD Hliněnský 1968, rám, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    akvarel, papír, 28 x 18 cm, sign. LD R. Hliněnský, rám, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Michal Ranný

    (1946-1981)

    Brucoli

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    tužka, akvarel, papír, 1973, 34 x 34 cm, PD popsáno 19. 11. 73 Brucoli, žák prof. F. Jiroudka a J. Johna

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Michal Ranný

    (1946-1981)

    Divoká Šárka

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    akvarel, tužka, papír, 35,5 x 35 cm, sign. PD M. Ranný, vzadu autorsky Divoká Šárka 23. Mai 70, žák prof. F. Jiroudka a J. Johna

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Michal Ranný

    (1946-1981)

    Položka č.: 9

    akvarel, tužka, papír, 1968, 29 x 31 cm, PD datováno 23. 11. 68, žák prof. F. Jiroudka a J. Johna

  • Ivan Ouhel

    Dopis

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, plátno, 1999, 121 x 101 cm, sign. DU I. Ouhel 99, lištováno, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Ivan Ouhel

    Indonésie

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (276 €)

    olej, plátno, 2013, 25,2 x 30 cm, sign,. LD Ouhel 2013, vzadu popsáno autorem, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.900 CZK (276 €)

  • Pavel Mühlbauer

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 8.800 CZK (352 €)

    olej, plátno, sololit, 2006, 39 x 39,5 cm, sign. PD Mühlbauer 06, rám, žák prof. J. Smetany

    Aktuální cena: 8.800 CZK (352 €)

  • Michael Rittstein

    Pod obraz a ne dohromady

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.360 €)

    tuš, kvaš, papír, pastel, 58 x 41 cm, sign. OD M. Rittstein 82-5, rám, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.360 €)

  • Rudolf Sikora

    Altamira

    Položka č.: 14

    leptaný kovový reliéf, 1976-1977, 47,5 x 47,5 cm, vzadu signováno Rudolf Sikora, rám, žák prof. P. Matejky a D. Millyho na VŠVU v Bratislavě, člen tvůrčí skupiny Syzýgia, Evropského kulturního klubu

  • Petr Veselý

    Soutěska

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    akryl, plátno, 2007, 50 x 70 cm, vzadu monogramováno P.T. a popsáno, Petr Veselý, nar. 1953 v Brně, žije v Brně, 1973 - 79 Akademie výtvarných umění v Brně, v současnosti působí jako vedoucí oddělení malby na Střední škole uměleckých řemesel, zabývá se malbou, olejem, kresbou

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Jiří Načeradský

    Geometrická Venuše

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 2002, 52 x 71 cm, sign. PD Načeradský 2002, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Ota Janeček

    Buňky

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    olej, deska, 1983, 39 x 49 cm, sign. LD Janeček, rám, č. k. 4041, vzadu autorsky popsáno Ota Janeček 83 Úniky, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Ota Janeček

    Sedící dívčí akt

    Položka č.: 18

    pastel, tužka, papír, 1976, 35 x 24 cm, sign. LD O. Janeček 1976, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID2372 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    Ptáček v trávě

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    olej, plátno, 50 x 35 cm, sign. LN Janeček, rám, vzadu popsáno autorem, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Hořící město

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    olej, karton, 1961, 32 x 24,5 cm, sign. PD F. Gross, rám, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Postava

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    koláž, uhel, fix, tužka, papír, 1989, 45 x 33 cm, sign. PD Věra Janoušková 1989, rám, vzadu nalepena fotografie autorky v ateliéru

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Žebříky

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    tuš, běloba, kombinovaná škrábaná technika, 20,5 x 86,5 cm, rám, dvakrát přeložený, při okrajích pokrčený papír, žák prof. J. Wagnera

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Hans Hartung

    (1904-1989)

    Položka č.: 23

    barevná kresba křídami v knize Autoportrét, 1983, sign. PD HH83, doplněná věnováním

  • Eva Kmentová

    (1928-1980)

    Jablko

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    bronz, 34,5 x 24 x 14 cm, žákyně prof. J. Wagnera na VŠUP v Praze, členka Umělecké besedy a skupiny Trasa 54

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Ellen Jilemnická

    Přítelkyně

    Položka č.: 25

    bronz, 80. léta 20. století, 27,2 x 30,5 x 11,5 cm, značeno LD E. Jil., Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v Praze

  • Ellen Jilemnická

    Ticho (triptych)

    Položka č.: 26

    3x tuš, ruční papír, 2005/2006, vše 58 x 42 cm, sign. PD Ellen Jil. 2005/E. Jilemnická 2006, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v Praze

  • Petra Oriešková

    Velký sen ocelota

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.100 CZK (84 €)

    tužka, akvarel, 1998, 40,5 x 26,5 cm, sign. PD Petra Oriešková, rám, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. O. Eckerta na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

  • Petra Oriešková

    Sen

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    tužka, akvarel, papír, 1992, 28 x 20,5 cm, monogr. P, rám, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. O. Eckerta na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Stefan Milkov

    Ptáček

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    patinovaný cín, 1990, 53 x 43 x 31 cm, značeno zespoda Milkov 90, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, Nové skupiny a skupiny Česká alternativa

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

  • Ellen Jilemnická

    Kravata

    Položka č.: 30

    bronz, 1989, 18 x 25 x 11 cm, značeno na zadní straně E. Jil. 89, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v Praze