-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Márinka
No.: 430Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava P. Dillinger, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 146/200, kožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Písně a znělky
No.: 429Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydali J. Matlička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1918, 6. sv. edice Bibliofil, Ex. 154/300, svázal L. Bradáč, 40 s., karton. vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Antonín Dvořák, Franz Schubert
No.: 435Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s leptem, 1986, 16 x 10 cm, sign . LD Oldřich Kulhánek 86, vydal Arethusa Pers Herber Blokland (Holandsko) v roce 1987 v počtu 110 ks. Pevná vazba., the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Associatio…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Karel Jaromír Erben: Zlatý kolovrat
No.: 434Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1980, cca 17,5 x 12,5 cm, vše sign. DU J. Pileček, vydal Supraphon v roce 1980. Graficky upravil Vladimír Viener, poznámku napsal Ladislav Stehlík. Vydáno 400 číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin ve dvou variantách: první je číslována A 1/200 - A 200/200 a druhá je čís…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Herber Blokland: Vzpomínka na Ludmilu Jiřincovou
No.: 436Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pevná vazba, rozměr 25 x 18, 3 x lept L. Jiřincová, vše sign. DU L. Jiřincová, rozměr 15 x 11,5 cm, vše sign. DU L. Jiřincová. Vydal Arethusa Pers, u příležitosti 75. narozenin L. Jiřincové., the disciple of prof. T. F. Simon
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Karel Žižkovský: Záhada tiskařské dílny
No.: 437Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, příležitosný tisk k 50. narozeninám Z. Šímy pro své přátelel vydali K. Žižkovský, J. Runštuk a Z. Šíma. Součástí je grafický list O. Kulhánka. Grafická úprava J. Balihrová. Vyšlo roku 1990 v nákladu 100 sk, tento má číslo 17. Soubor uložen v pevných papírových deskách, rozměr A5., the d…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Ex libris Marionet III
No.: 447Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 16 knižních značek - C. Bouda (2x), O. Lasák, M. Klemenčič, J. Beneš (2x), S. Havrlík, J. Baruch (2x), M. Macháň (2x), S. Marks, O. Barthodl, R. Desarthis, G. Blattner, Z. Kratochvíl. Vydal v roce 1935 jako soukromý tisk prof. Dr. J. Veselý. Rozměr A5, na obálce místy drobné skvr…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Boris Jirků
(1955)
Karel Žižkovský: Pohádky z naší půdy
No.: 446Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2013, sign. vše Boris Jirků, sign. Žižkovský, rozměr bibliofilie 30 x 21,5 cm. Ke svým 75. narozeninám vydal jako neprodejný výtisk autor. Devíti serigrafiemi vyzdobil Boris Jirků.Vydáno v Praze v roce 2013 v nákladu 75 číslovaných výtisků. Tento výtisk má číslo 24, the disciple of Prof…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Ota Pavel: Tatínkova loď naděje
No.: 449Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1990, sign. vše Renčín, rozměr bibliofilie 31,5 x 21 cm. Tři ukázky z autorovy povídkové tvorby vybral, pro tisk připravil a ediční poznámkou opatřil Bohumil Svozil. Čtyřmi původními litografiemi ilustroval Vladimír Renčín. Vydala Bonaventura jako 1. svazek bibliofilské edice význačných…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hrubý
(1906-1988)
Soubor deseti Ex Libris původních dřevorytů
No.: 460Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, soubor deseti drobných dřevorytů s krátkým úvodním textem B.B. Buchlovana, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1927, ex. 24/50, dřevoryty ve velmi dobrém stavu, dvojlist s textem opotřeben, pův. ob. při okrajích značně poškozena a ušpiněna, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Poslední
(1955)
Karla Erbová: Dům plný dopisů
No.: 459Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 4x sign. komb. technika (serigrafie a suchá jehla) J. Poslední, vyšlo nákladem autorky u příležitosti 120. výročí nar. Fr. Kafky, Chotěšov, 2004, ex. 29/30 (formát A4), volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
La Province de Namur
No.: 458Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, konvolut 7 suchých jehel s pařížskými motivy, 6x sign. PD Gérárd?, ex. 76/89, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Vzpomínky na města, kde jsem nikdy nebyl
No.: 461Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 2x sign. slepotisk J. Ruszelák, podpis na ob. Ludvík Kundera, bez nakl. údajů, 1988, 69/100, 2x dvojlist s básněmi a 1x grafický list v pův. ob., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Musaion VI.
No.: 463Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podp. na patitulu R. Kremlička, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, ed. Aventinum, obs. 33 reprodukcí, úv. slovo E. Faure, pův. brož, 31s. + přílohy, odlepený a nepatrně poškozený hřbet, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Cheben
(1936)
Lenka Chytilová: Modlitba léta
No.: 462Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, sign. litografie J. Cheben, podp. autorky pod básní, rozkládací dvojlist vytištěn jako PF 1982, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Když jsme studovali na umělce
No.: 477Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1x sign. suchá jehla, úv. text a kresby V. Komárek, k 60. narozeninám umělce připravili J. a K. Martincovi, Kostelec na Orlicí, 1988, nečíslováno, volné listy v ob., velmi dorý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Minar, Stipl
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Československé legie v Rusku, malířské dokumenty
No.: 561Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 34 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři: V. Preissig, F. Kupka, Gutfreund, Dálný, K. Cipra, H. Němeček, O. Nejedlý, V. Beneš, B. Harna, A. Longen, vyd. Památník odboje, Praha, 1923…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Dívčí válka. Zlomek z Dalemilovy Kroniky české
No.: 638Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kaligrafoval, vyzdobil titul, frontispis, iniciály Old. Menhart, vydal Ot. Zahradník, Praha 1931, Ex. 38/498, nestr., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
No.: 637Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Minář
(1901-1973)
J.V. Sládek: Selské písně - Nové selské písně
No.: 636Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, tříbarevný sign. dřevoryt K. Minář, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Praha 1936, Ex. 61/200, vazba A.L. Jirout, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner, J. Obrovsky, V. Bukovac, member of JUV in Prague, The Hollar As…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
V. B. Nebeský: Protichůdci
No.: 635Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
No.: 634Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hiršal
Noclehy s klekánicí
No.: 753Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Hiršal, úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1942, 44 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Konrád
(1899-1971)
U vrbiček
No.: 752Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvě parodické básně s věnováním herci a spisovateli Václavu Mengerovi a jeho choti a podpis na patitulu, obálka a kresba Věra Štrossová, úprava Alois Chvála, vydal Vincy Schwarz, Praha 1934, 220 výtisků, 75 s., brož, obálka při okrajích lehce otřepená, velmi dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Arthur W. Dow: Vojt. Preissig
No.: 40Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dosud asi neznámý katalog Preissigovy výstavy, uspořádané A.W. Dowem, děkanem Teachers College na Columbijské universitě v New Yorku, kde v té době V.P. vedl kurzy bar. tisku a knižní tvorby, vyd. Montclair Art Museum, 1914-1915, obs. soupis olejomaleb a graf. díla, sešit, velmi dobrý stav,…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Za českou samostatnost
No.: 41Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, počtovaja kartočka Za českou samostatnost, vyd. P.I. Štěpánek, Moskva, bar., 13,7 x 8,7 cm, velmi dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
President Masaryk - K inauguraci ústavu slovanských studií v Paříži - řeč proslovená po přednášce prof. A. Meilleta 17.10 1923
No.: 37Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, typografie, písmo a výzdoba V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1925, ex. 100/300, pro Mezinárodní výstavu dekorativního umění v Paříži, text francouzsky a česky, ruční papír, přiložen letáček Státní tiskárny uvádějící, že se jedná o první knihu vysázenou novým českým písmem (V.P.…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Andrew Lang: Aucassin and Nicolete
No.: 36Auction price: 9.000 CZK (375 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, upr. a il. V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1931, anglické vyd. pro členy The Limited Editions Club, New York, ex. III/1500 s podpisem Dyrynk v tiráži, tištěno na ručním papíře Zanders, vázal A. Tvrdý, pův. clpl. vazba s obálkou, 77s., ob. na hřbetu zažloutlá a lehce opotřebená…
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
The Lakeside Press Vol. IV, No I.
No.: 35Auction price: 17.000 CZK (709 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, reklamní tisk amerického tiskařského závodu s 8 bar. il. a výzdobou V. Preissiga (anonymně), vyd. R. R. Donnelley & Sons. Co., Chicago., nedat. (cca v polovině 20. let 20. stol.), česká odb. lit. titul neuvádí (pouze obdobný tisk téhož vydavatele z roku 1925 - kalendář firmy na rok …
Current price: 17.000 CZK (709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Natalia Rolleczková: Škaredkovic rodina a já
No.: 34Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14,5 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 4 x 4,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Albatros, Praha 1977, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 106s., na zadní straně obálky skvrna, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, …
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED