• Frans Masereel

    Nova et Vetera

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 30. 03. 2017 15:00

    kniha s 6 dřevoryty, vydal Otto Al. Tichý, Stará Říše na Moravě, lehce zažloutlý papír, poškozená vazba i obálka

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Liesler

    Kamil Bednář: Praha pod křídly války

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (58 €)

    kniha s 6 litografiemi, vše 21 x 16 cm, vše sign. PD Liesler, báseň s 6 litografiemi a obálkou J. Lieslera vydal Václav Petr, Praha, 1945, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 1.500 CZK (58 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Otokar Březina: Esej

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (77 €)

    kniha se 3 litografiemi, značeno na kameni VladSuchánek, pro Spolek českých bibliofilů vydal Památník národního písemnictví, Praha, 1988, v nákladu 170 výtisků, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (77 €)

  • Vladimír Komárek

    Z Pařížských dopisů Jana Zrzavého

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (47 €)

    kniha s 1 suchou jehlou a 2 fotografiemi, 21,8 x 9,7 cm, sign. VKomárek, v tiráži sign. Ludvík Kundera, Fr. Dvořák, Jaroslav Krejčí a M. Dyrynk, výběr 11 dopisů Jana Zrzavého s MUDr. Johannesem Urzdilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924-29 a s 2 fotografiemi J. Krejčího, vydal pro své členy Spolek…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (47 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Český ráj

    Položka č.: 86

    32 dřevorytů, 1954, vydalo nakladatelství KNV Liberec, 1954, v nákladu 1000 výtisků, lehce zažloutlý papír, obálka poškozena, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mán…

  • Různí autoři

    America

    Položka č.: 85

    6 nevázaných dílů, 1818, vydáno Praha 1818, zažloutlý, při okrajích poškozený papír, obálky poškozeny

  • Různí autoři

    Illustrirtes Familienbuch (4 díl)

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (39 €)

    kniha, okolo roku 1860, vydal Triest, obsahuje 30 rytin, zažloutlý, lehce zašpiněný papír, vazba lehce poškozena

    Aktuální cena: 1.000 CZK (39 €)

  • Různí autoři

    Illustrirtes Familienbuch (6 díl)

    Položka č.: 83

    kniha, okolo roku 1860, vydal Triest, obsahuje 30 rytin, zažloutlý papír, vazba lehce poškozena

  • Ota Janeček

    Revue Hollar

    Položka č.: 82

    bibliofilie, na obálce signovaný barevný linoryt Oty Janečka, Vydal ČSVU Praha 1956, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Marcel Schwob: Dřevěná hvězda

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    bibliofílie se 4 kolorovanými dřevoryty

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Chaba

    (1925)

    Bohumil Hrabal: Praha Karla Chaby

    Položka č.: 80

    bibliofilie, 3x lept K. Chaba, vše signováno, text B. Hrabal, vydalo nakladatelství Galerie Honor, Ex. 43/100, volné listy v papírových deskách, Provenience: Antikvariát Ostrovní, soukromé studium

  • Různí autoři

    Soubor Polské grafiky

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 900 CZK (35 €)

    bibliofílie, 1948, vydáno u Eduarda Stichnota. Potsdam, 1948, lehce zažloutlý papír, obálka poškozena

    Aktuální cena: 900 CZK (35 €)

  • Vladimír Kokolia

    Kresby (z Většího cyklu)

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (93 €)

    originální kresba tuší v bibliofilii, 1997, 24 x 20,8 cm, sign. PN Kokolia 97, vydalo nakladatelství Trigon, Praha 1997, 30 exemplářů vytištěno na papíře Sympatikus a doplněno 1 originální kresbou autora, tento výtisk má č. 18, žák prof. J. Smetany, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.400 CZK (93 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Marcel Schwob: Dřevěná hvězda

    Položka č.: 77

    bibliofílie, 4 kolorované dřevoryty M. Florian, vše signováno, vydalo Dobré dílo

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Vánoce L. P. 2002

    Položka č.: 76

    bibliofílie, 6 kolorovaných dřevorytů M. Florian, vyšlo jako 8 svazek Dobrého díla, 2002, Ex. 27/100

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J.M. Augusta: Rukověť sběratelova, výňatek Bibliofilie

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (224 €)

    bibliofilie, výňatek z knihy Rukověť sběratelova, obs. grafické přílohy, např.: V. Stretti, Fr. Bílek, Fr. Kobliha, K. Vik, S. Klír, A. Moravec, V.H. Brunner, R. Kremlička, F. Pavelka, T.F. Šimon a další, vydal L. Bradáč, Praha, polokožená převazba, 110s., stav velmi dobrý , Provenience: Antikvariát…

    Aktuální cena: 5.800 CZK (224 €)

  • Štěpán Hlavsa

    Thomas de Quincey: Levana a matky žalu

    Položka č.: 74

    bibliofílie s 10 linoryty, vyšlo jako 5 tisk Dobrého díla, 2001, vydali Ilona a Václav Florianovi, Stará říše na Moravě v nákladu 100 výtisků, tento má č. 68

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Fernand Aubier: Le galant gynécologue

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (135 €)

    bibliofilie, 5x dřevoryt J. Šíma, éditions Montaigne, vydal Impasse de Conti, entre L´académie Francaise et la Monnaie, Paris, 1925, zažloutlý papír, obálka lehce poškozena, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium stavebního inženýrství na VUT v…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (135 €)

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Pol Prille: Bois de Boulogne bois d´amour

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (116 €)

    bibliofilie, 1925, 5x dřevoryt J. Šíma, éditions Montaigne, vydal Impasse de Conti, entre L´académie Francaise et la Monnaie, Paris, 1925, zažloutlý papír, obálka lehce poškozena, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium stavebního inženýrství na…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (116 €)

  • Ota Janeček

    Jaroslav Seifert: Rozhovor

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 1.650 CZK (64 €)

    serigrafie, bibliofilský tisk, 29 x 16,8 cm, sign. LD Ota Janeček, pamětní list s básní Jaroslava Seiferta: Rozhovor vydaný Spolkem českých bibliofilů k 65. narozeninám Oty Janečka, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.650 CZK (64 €)

  • Paul Gauguin

    (1848-1903)

    Dřevořezy

    Položka č.: 70

    11 faksimilií dřevořezů na ručním papíře, 1982, přebal 44 x 31,5 cm, vydal Klub přátel výtvarného umění, vytiskla tiskárna Díla, podniku ČFVU 1982 Praha, text Jana Wittlichová, kompletní, Provenience: Antikvariát Dlážděná

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Dílo Františka Bílka

    Položka č.: 69

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1935, 20 x 13 cm, sign. v tiráži Jiří Karásek ze Lvovic, dřevorat ve frontispisu monogramován PD F. B., 132/240, přednáška J. K. ze Lvovic proslovená v pražském rozhlase 6. listopadu 1932, vydal kroužek přátel díla Bílkova jako soukromý tisk v roce 1935, vytiskli K…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Antonín Dolenský: Moderní česká grafika

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (66 €)

    bibliofilie se čtyřmi původními dřevoryty, 1912, 23,5 x 18,3 cm, 4 dřevoryty v textu (Jaroslav Benda - Františkánský klášter v Dubrovníku, František Bílek - Tvůrce a dílo, Josef Váchal - Fantasie, František Kobliha - titulní list k dramatu Maeterlinckovu Smrt Tintagilova), vydal J. Pelcl Praha 1912,…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (66 €)

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    Pražské ghetto

    Položka č.: 67

    pragensie, 1902, 26,3 x 35,5 cm, společnou prací Ignáta Herrmanna, Dra Josefa Teige a Dra Zikmunda Wintra, ilustroval A. Kašpar, Česká grafická společnost Unie, Praha, 1902, na konci knih, četné čb fotografie v textu, četná čb i barevná vyobrazení, 150 stran, Provenience: Antikvariát Dlážděná, žák p…

  • Albrecht Dürer

    (1471-1528)

    Apocalypsis

    Položka č.: 66

    16x reprodukce, 1995, 48 x 34 cm, vše značeno v tisku AD, 229/300, reprodukce Dürerovy první velké série dřevořezů z roku 1498 (ilustrace k biblické knize Zjevení Sv. Jana), vydalo nakladatelství Anomal v Praze, průvodní text Bohumil Vurm, volné listy v původním přebalu, kompletní, zašpiněný přebal,…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    R. E. Howard: Conan - Rudé hřeby

    Položka č.: 65

    komiks, 1989, 30,5 x 20,5 cm, ilustrace Kája Saudek, překlad Jan Kantůrek, vydal ZO 1-04 Zlatý kůň, zima 1989, 43 stran, Provenience: Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    R. E. Howard: Conan - A zrodí se čarodějka

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (97 €)

    komiks, 1989, 28,8 x 20,5 cm, ilustrace Kája Saudek, překlad Jan Kantůrek, vydal ZO 1-04 Zlatý kůň, zima 1989, 43 stran, mírně zašpiněno, odřený hřbet, Provenience: Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 2.500 CZK (97 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Simax / Emgeton

    Položka č.: 63

    reklamní tisk, 33,8 x 15,6 cm, značeno PD v tisku Sau, oboustranný tisk, mírně pokrčený a natržený papír, Provenience: Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ota Janeček

    Rok Oty Janečka 1988

    Položka č.: 62

    velký měsíční nástěnný kalendář, 1987, 47 x 32 cm, 13x barevný ofset, 1x čb ofset, text František Nepil, tisk Obchodní tiskárny Kolín, Provenience: Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Monogramista Sek

    Petr Burian: Úzkost

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (54 €)

    samizdatová kniha se 4 dřevořezy, vše 15,5 x 11 cm, vše sign. PD Sek, v Edici poesie Azyl, vydala Česká expedice(Samizdatová edice zaměřená na českou poezii, historická, filozofická a literárněvědná díla a na básnickou a publicistickou tvorbu svého zakladatele Jaromíra Hořce; po roce 1989 soukromé n…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (54 €)