-
Jožka Baruch
(1892-1966)
Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života
Položka č.: 954Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:38
bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hodek
(1888-1973)
Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína
Položka č.: 955Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:39
bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Sůra
(1929-2011)
Miloš Doležal: Kamení
Položka č.: 956Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:40
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze u prof. R. Beneše, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen UVU, SČUG …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Ondráček
(1898)
Josef Hora: Černý závoj
Položka č.: 957Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:41
bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Štorch-Marien
Chvála nakladatelského povolání
Položka č.: 958Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:42
kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
A.B. Kohout: Hadí květ
Položka č.: 959Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:43
kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila
Položka č.: 960Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:44
kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Michl
(1901-1977)
J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu
Položka č.: 961Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:45
bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Vik
Otokar Fischer: Požadavek dne
Položka č.: 962Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:46
bibliofilie, podpis Ot. Fischer, úprava a výzdoba Fr. Vik, vydal M. Píša, Brno 1932, 160 výtisků, 12 s., brož., nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindra Černohorský
(1911-1988)
Písně o světle domova
Položka č.: 963Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:47
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, ilustrace Fr. Zedníček, obálka a úprava J. Eliáš, 1. svazek edice VSJA, vydal Všestudentský spolek Jihočeští akademici, Písek 1940, Ex. 12/300, 41 s., brož, lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Cvejn
(1911-1986)
Jindra Černohorský: Odjezdy
Položka č.: 964Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:48
bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Václavíček
(1916-1989)
Jaromír Měšťan: Zvěrokruh
Položka č.: 965Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:49
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, 12x dřevoryt a frontispis J. Václavík, edice Zvěrokruh, České Budějovice 1939, 29 s., brož, drobné skvrny na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František B. Kouba
(1906-1938)
Jaromír Měšťan: Smlouvání s časem
Položka č.: 966Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:50
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, grafická úprava, frontispis a iniciálky do dřeva vyryl F.B. Kouba, 5. soukromý tisk edice Gemini, České Budějovice 1936, 200 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Vik
Jiří Mahen: Démoni
Položka č.: 967Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:51
bibliofilie, podpis J. Mahena v tiráži, frontispis, typo. úprava F. Vik, 23. svazek edice Amfora, vydal J. Hladký, Hranice 1909, Ex. 6/200, 58 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohdan Lacina
(1912-1971)
Juliusz Slowacki: Otec morem nakažených v El-Arish
Položka č.: 968Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:52
bibliofilie, přebásnil a podepsal Vl. Holan, dřevoryt B. Lacina, úprava a obálka Fr. Muzika, vydal Spolek českých bibliofilů a nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1953, 37 s., brož, obálka lehce zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na V…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Mahen
(1882-1939)
Požár Tater
Položka č.: 969Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:53
bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Benjamin Jedlička: Paříž 1945
Položka č.: 970Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:54
Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
J. Tkadlec: Poutník, jenž se vrací - tři obrazy ze života J. A. Komenského
Položka č.: 971Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:55
Bibliofilie, obálka, sign. frontispis, viněta v titulu a na patitulu a podpis v tiráži J. Konůpek, ed. Život a sen, vydal J. A. Verner, Pustá Rybná 1942, orig. brož s ob., 95 s., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Toman
(1877-1946)
Měsíce / Melancholická pout
Položka č.: 972Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:56
Bibliofilie, dvě sbírky, básníkův podpis na patitulu sbírky Měsíce, úprava a 4 celostr. ilustrace Zd. Kratochvíl, ed. Zlatokvět 9. sv., vydal Fr. Borový, Praha 1918; Melancholická pout, kresba na ob. B. Haunerová, ed. Obzory 2. sv., vydal Umělecký měsíčník Obzory, Praha 1906, 2 x orig. brož, (32s.)…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
P. Loti: Islandský rybář
Položka č.: 973Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:57
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E.…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta
Položka č.: 974Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:58
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jan Čep: Cesta na jitřní
Položka č.: 975Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:59
kniha, podpis básníka v tiráži, litografie ve frontispisu a v závěru a podpis v tiráži V. Mašek, vydal Melantrich, Praha 1930, pův. brož s celofán. přebalem, 16s., velmi dobrý stav, celofán poškozen, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lucie Raškovová
(1970)
Boh. Smejkal: Nevšední zásluhy tiskařské rodiny Krylů o českou bibliofilii
Položka č.: 976Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:00
kniha, sign. lept v příloze L. Raškovová, podpis autora za textem, úprava a podpis v tiráži Ot. Karlas, pro účastníky valné hromady SČB ke 100. výročí založení tiskárny Kryl&Scotti v Novém Jičíně vydal Jiří Kryl, Praha 1930, pův. brož s slepotiskovým reliéfem na přebalu, ex. 262/350, 18s., velmi dob…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emanuel z Lešehradu
Jen víra
Položka č.: 977Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:01
bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, 3. sv. ed. Zlatá serie českých národ. autorů, vydal Vladislav E. Coufal, nákladem EMNA, Praha 1940, pův. brož, 107 s., vazba částečně rozlepená, obálka zažloutlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Charles D´Orléans: Rondeaux
Položka č.: 978Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:02
bibliofilie, sign. barev. dřevoryt ve frontispisu a viněta v titulu V. Mašek, úprava K. Dyrynk, výbor z lyrické tvorby Karla Orléánského (1394-1465) příslušníka franc. královské dynastie, přel. Zd. Kalista, 2. sv. ed. Trimalchion, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, brož s ochranným pouzdrem, ex. 28/100, P…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Zavřel
(1884-1947)
Pomník Miladě a Heleně
Položka č.: 979Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:03
bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, tisk Ant. Daněk, vydal autor nákladem vlastním, Praha 1940, pův. brož, 77 s., obálka při krajích zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
Sebevražda hromadným jevem společenským
Položka č.: 980Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:04
kniha, podpis T. G. Masaryka v titulu s vročením 1929, vydal Čin, Praha 1926, pův. celopl. vazba, 284s., velmi dobrý stav, listy mírně zažloutlé, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edmond Konrád
Širočina
Položka č.: 981Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:05
kniha, podpis a věnování autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1923, plpl. převazba, 88s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 80 CZK (4 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Klášterský
Ironické siciliany
Položka č.: 982Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:06
kniha, podpis autora, upr. O. Štáfl, vyd. J. Otto, Praha, brož, 88s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Bapt. Langthaler
Reisebilder von der Adria aus Herzegowina und Bosnien
Položka č.: 983Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:07
kniha, německy, 106 čb. ilustrací, vyd. Druck und Verlag des Kath. Pressvereines, Linz, 1904, plpl. převazba, 212s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO